Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


Oferty pracy dla absolwentów - czytaj w zakładce Dla absolwentów

Absolwent naszej szkoły Tomek Drab został Wicemistrzem Świata we fryzjerstwie na Mistrzostwach Świata w Korei. - czytaj tutaj

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego: PRZEGLĄDAJ TUTAJ

 

SZKOŁA KSZTAŁCĄCA W ZAWODZIE - SZKOŁĄ POZYTYWNEGO WYBORU

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O ZAWODÓWKACH I TECHNIKACH -czytaj tutaj i tutaj

O rekrutacji na rok szkolny 2016/2017 czytaj tutaj.

 

 

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW TECHNIKUM

W piątek, 29 kwietnia 2016 roku o godz. 11:00 w Auli Szkolnej pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów klas IV technikum. W tym roku klasy czwarte ukończyły 82 osoby (100%). Najlepsze wyniki nauczania ze średnią 5,53 uzyskała Monika Kowalska z klasy IV TE, która jednocześnie uzyskała nagrodę Starosty Powiatu Szamotulskiego Dla Najlepszego Absolwenta. Najwyższą średnią - 4,43 uzyskała klasa IV TE a 12 absolwentów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

Więcej…
 

 

WIZYTA W FIRMIE WObit w DĘBORZYCACH


Dnia 22 kwietnia 2016 roku mechanicy z klas 1 THM, 4 THM i trzech uczniów z klasy 2 TM odwiedzili firmę rodzinną WObit w Dęborzycach. To firma z 25 letnim doświadczeniem zajmująca się produkcją nowoczesnych urządzeń w dziedzinie automatyki jak np. czujniki i urządzenia pomiarowe, napędy i sterowanie, mechanika, kontrola i sterowanie, robotyka.

Pełni pasji i entuzjazmu pracownicy wprowadzają innowacyjne rozwiązania, a dzięki wysokim kompetencjom i profesjonalizmowi bez trudu pozyskują licznych klientów.

Więcej…
 

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach

Pod takim hasłem 14 marca 2016r.  w Poznaniu, odbył się  II etap konkursu organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w którym wzięła udział grupa  reprezentująca  naszą szkołę. W jej skład wchodziło trzech uczniów, którzy w pierwszym etapie, mającym miejsce 16. listopada 2015 roku, uzyskali najwyższą liczbę punktów. Były to: Adrianna Majka i Paulina Baranek z klasy IVTE oraz Dominika Pyssa z klasy IIITEH. Przez kilka miesięcy  dziewczyny  pod bacznym okiem p. Agnieszki Brodziszewskiej, opiekunki projektu, przygotowywały się, by wypaść jak najlepiej.

Więcej…
 

Spotkanie z pracodawcami

10 marca 2016r. po raz kolejny spotkaliśmy się w z Pracodawcami uczniów- pracowników młodocianych.

W naszej Zasadniczej Szkole Zawodowej uczy się aktualnie 314 uczniów w 23 zawodach.

W trakcie spotkania starszy inspektor pracy Anna Matuszczak z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu przedstawiła przepisy związane z zatrudnianiem pracowników młodocianych w celu przygotowania zawodowego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się przedstawiona prezentacja pn.” Pokolenie Y”.

Więcej…
 

XI Memoriału im. Blanki Rusinek pod patronatem
Starosty Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza

W dniu 3 kwietnia 2016 r. działający przy naszej szkole UKS Szamotulanin był organizatorem XI Memoriału im. Blanki Rusinek pod patronatem Starosty Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza. Zaproszenie do udziału w Memoriale przyjęło 9 drużyn, które ostatecznie po zaciętej rywalizacji zajęły następującą kolejność:

  1. UKS SZAMOTULANIN IV,
  2. UKS ŚRODA WIELKOPOLSKA,
  3. UKS CZWÓRKA PIŁA,
  4. UKS SZAMOTULANIN II,
Więcej…
 

POMOC DLA POSZKODOWANYCH W DUSZNIKACH

Pożar w Dusznikach wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek na początku marca. Synowie zaalarmowali rodzinę o ogniu. Dwóch z nich - 4- i 8-latek nie zdążyło uciec z domu. Pogorzelcy stracili w zgliszczach cały swój majątek. Wiele osób i instytucji organizowało dla nich pomoc. 
Dzięki inicjatywie dziewczyn z klasy IV TLa - Alicji Bural, Mariki Spychały i Martyny Ziołek w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy, w wyniku której zebraliśmy 1693,60zł.

Więcej…
 

KONKURS NA NAJWIĘKSZĄ LICZBĘ GŁOSÓW ODDANYCH NA ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 W PLEBISCYCIE „SZKOŁA WARTA WYBORU”
-WYNIKI KONKURSU! 
Na początku marca ogłosiliśmy konkurs na największą liczbę głosów oddanych na naszą szkołę w plebiscycie Dnia Szamotulskiego na Szkołę Wartą Wyboru. Konkurs wygrała Anna Karolak z klasy 2 TE, która oddała udokumentowane 241 głosów, drugie miejsce zajęła Marta Frąckowiak z 3 ZB (102 głosy).
Dziewczynom i wszystkim, którzy oddali głosy dziękujemy. W konkursie przewidzieliśmy nagrody. Nagrody zostaną wręczona w dniu  29 kwietnia na apelu z okazji zakończenia szkoły przez klasy IV.

 

NASZE UCZENNICE W PIEKIELNEJ KUCHNI POLSATU!

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA!!! Dzisiaj tj. wtorek 5 kwietnia 2016r. POLSAT godzina 20.05

Dnia 12 stycznia na oficjalniej stronie programu Hell's Kitchen- Piekielna Kuchnia pojawiła się informacja o konkursie. Polegał on na przygotowaniu potrawy zawierającej w sobie logo związane z Piekielną Kuchnią i umieszczeniu zdjęcia potrawy w komentarzu pod postem. Nagrodą było 6 podwójnych wejściówek dla autorów najzabawniejszych zdjęć. Uczennicom naszej szkoły Marcie Frąckowiak i Agnieszce Wachowiak (z klasy 3 ZB -  kucharz)

Więcej…
 

WYPRZEDAŻ GARAŻOWA

W sobotę, 16 kwietnia 2016 roku w Hali NAŁĘCZ w godz. od 9:00 do 12:00 Samorząd Uczniowski naszej szkoły organizuje po raz trzeci WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ. Inicjatywa samorządu przyjęła się, w pierwszej i drugiej wyprzedaży wynajęliśmy kilkadziesiąt stoisk, pojawiło się też wiele osób zainteresowanych kupnem, sprzedażą lub wymianą.

Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie poniżej lub tutaj do pobrania.

 

Więcej…
 

Nasi uczniowie w Londynie


W dniach 19-24 marca 2016 roku szóstka naszych uczniów pod opieką p. Ewy Chamery zwiedzała stolicę Wielkiej Brytanii. Wyjazd był zorganizowany we współpracy z Zespołem Szkół im. Emilii Szczanieckiej w Pniewach i biurem podróży Voyage.  Wycieczka stanowiła okazję do zapoznania się z prawdziwą kulturą brytyjską i  jej różnorodnością -  mieszanką ras, religii, stylów . Można się było też przyjrzeć , jak wygląda codzienne życie Londyńczyków .  Każdy przekonał się też,  jak ważna jest umiejętność porozumiewania się w języku angielskim.

Wśród licznych atrakcji Londynu były m.in. zmiana warty pod pałacem królewskim Buckingham, przejazd kołem London Eye, skąd można było podziwiać fantastyczną panoramę Londynu;  zwiedzanie przepięknego budynku Muzeum Historii Naturalnej z jego edukacyjnymi galeriami  oraz Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Był też czas na odpoczynek na Leicester Square, Picadilly Circus  i zakupy w licznych sklepach na Oxford Street.

Na zdjęciu (od lewej): Roksana Plich, Oliwia Kujon,  Jakub Dolczewski, Ewa Chamera (opiekun), Andrzej Bielik, Julia Szymczak, Angelika Gładysiak

Opracowała: Ewa Chamera

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 14
Joomla free themes created by Lonex.