Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności5 letnia Antosia Racek z Szamotuł zmaga się z ciężką chorobą.
Pomóżmy! - szczegóły tutaj oraz tutaj

 


Oferta pracy dla absolwentów - czytaj w zakładce Dla absolwentów


UWAGA!!!
Od 1 lutego obowiązuje nowy plan lekcji.
NIEWIELKIE ZMIANY OD 8 lutego!!!
Plan jest już dostępny w zakładce Plan lekcji dzienna


 

SZKOŁA KSZTAŁCĄCA W ZAWODZIE - SZKOŁĄ POZYTYWNEGO WYBORU

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O ZAWODÓWKACH I TECHNIKACH -czytaj tutaj i tutaj

 

 

STUDNIÓWKA 2016

Galeria 1 - zdjęcia: Alicja Mikołajczak - tutaj

Galeria 2 - zdjęcia: Jakub Dolczewski - tutaj

Galeria 3 - zdjęcia: Magdalena Majerowicz - tutaj

Można też obejrzeć zdjęcia na www.szamotuly.naszemiasto: część pierwsza - tutaj, część druga - tutaj

Pisał o nas Dzień Szamotulski z 22.01.2016r. - tutaj

Więcej wkrótce!

 

Parę migawek szkoły w świątecznym wystroju.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przystrojeniu naszej szkoły.

Jednocześnie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom i przyjaciołom szkoły, aby ten wspaniały czas upływał w rodzinnej atmosferze i przyniósł wiele radości oraz optymizmu.

Jacek Kucnerowicz

 

Wycieczka logistyków do Centrum Techniki Magazynowej PROMAG S.A.

Dnia 11 grudnia 2015r. uczniowie klasy II TL – kształcący się w zawodzie technik logistyk, mieli okazję bliżej przyjrzeć się rozwijającej się automatyzacji produkcji i magazynowania. Dzięki gościnności Firmy PROMAG-S.A. uczniowie pod opieką Pani Wiolety Pospiech i Pani Renaty Szczechowiak mogli zobaczyć magazyn przyszłościowy, który jest multimedialną ekspozycją stałą w ramach Centrum Techniki Magazynowej PROMAG S.A.

Więcej…
 

KONKURS
Zapraszamy wszystkich miłośników świątecznego kolędowania do udziału w konkursie na najlepsze wykonanie kolędy lub piosenki bożonarodzeniowej w języku niemieckim lub angielskim.

Miło nam będzie usłyszeć solistów, duety oraz liczniejsze zespoły. Liczymy na Waszą pomysłowość oraz indywidualną, niekoniecznie standardową aranżację znanych kolęd i piosenek.

Zgłoszenia prosimy kierować do p. Karoliny Koput do 17 grudnia, a uzdolnionych i kreatywnych artystów wysłuchamy w piątek 18 grudnia.

Na zwycięzcę czeka ciekawa nagroda.

 

W ramach REKOLEKCJI Zespół Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja  zaprasza mieszkańców Szamotuł na spotkanie z jednym z najbardziej lubianych i cenionych  polskich księży -  Księdzem Janem Kaczkowskim.

„Odważny, zdystansowany i szczery do granic możliwości ksiądz, który zaraża innych swoim podejściem do walki z rakiem - tak mówi się o ks. Janie Kaczkowskim. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku.

Szczegóły spotkania - czytaj tutaj

 

XII  Konkursu Gastronomiczny w Zespole Szkół im. A Mickiewicza w Objezierzu

Uczniowie naszej szkoły w zawodzie kucharz z sukcesem uczestniczyli w XII edycji Konkursu Gastronomicznego w Zespole Szkół im. A Mickiewicza w Objezierzu.

Temat konkursu JESIENNA PODRÓŻ DO KRAINY SMAKÓW

Konkurs obywał się w dwóch kategoriach:

-Desery z wykorzystaniem mleka i jego przetworów

-Zakąski z drobiu

Więcej…
 

WYPRZEDAŻ GARAŻOWA

W niedzielę, 29 listopada 2015 roku w Hali NAŁĘCZ w godz. od 9:00 do 12:00 Samorząd Uczniowski naszej szkoły organizuje po raz drugi WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ. Inicjatywa samorządu przyjęła się, w pierwszej wyprzedaży wynajęliśmy ponad 20 stoisk, pojawiło się też wiele osób zainteresowanych kupnem lub wymianą.

Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie poniżej lub tutaj do pobrania.

Migawki z wyprzedaży -tutaj.

Więcej…
 

Martyna Herbatowicz laureatką konkursu!

Rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Ekologiczny w kategorii fotografia
Komisja Konkursowa Powiatowego Konkursu Ekologicznego – Konkursu fotograficznego „PIĘKNO PRZYRODY WOKÓŁ ZAMKÓW, PAŁACÓW, DWORKÓW, POMNIKÓW itp. W POWIECIE SZAMOTULSKIM”, dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oświadcza, że do konkursu 32 uczniów zgłosiło 77 prac (fotografii),  wybrano trzy prace zwycięskie (I,II i III miejsce) oraz trzy prace wyróżnione.

I miejsce -  Martyna Herbatowicz, kl. 3 TM, Zespół Szkół Nr 3, Szamotuły.

II miejsce - Tytus Lemiesz, kl. III F, Gimnazjum ul. Polna 5 Wronki.

III miejsce – Kacper Teska, kl. II E, Gimnazjum ul. Pokna 5 Wronki.

Więcej na stronie Powiatu Szamotulskiego - tutaj

Martynie serdecznie gratulujemy!

 

W niedzielę, 18 października 2015 roku odbył się w Szamotułach V Półmaraton Samsunga wraz z imprezami towarzyszącymi pod Patronatem Starosty Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza. W imprezie wzięła udział liczna grupa uczniów i pracowników szkoły zarówno startując w półmaratonie, Nordic Walking, Biegu Rodzinnym jak i pomagając w zabezpieczeniu trasy, przygotowaniu startu i mety, nagłośnienia na starcie oraz depozytu w naszej hali Nałęcz. Wszystkim serdecznie gratuluję startu oraz dziękuję za pomoc.

Jacek Kucnerowicz

W półmaratonie startowało 3 uczniów, dwie uczennice oraz jeden pracownik szkoły, natomiast w Nordic Walking dwie nauczycielki i piętnaście uczennic.

Więcej…
 

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Środa, 14 października, była w naszej szkole dniem szczególnym. Obchodzony w tym dniu Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r. Twórcą Komisji Edukacji Narodowe był Hugo Kołłątaj, patron naszej szkoły, dlatego też w tym dniu obchodzimy także Święto Patrona Szkoły.

Na akademię z okazji święta zaproszenie przyjęli: Starosta Powiatu Szamotulskiego Józef Kwaśniewicz, Wicestarosta Beata Hanyżak, przedstawiciele pracodawców naszych uczniów i zakładów, w których organizujemy praktyki.
Obecni byli nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie klas pierwszych technikum oraz delegacje pozostałych klas.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 13
Joomla free themes created by Lonex.