Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


SPRZĄTANIE ŚWIATA 19.09.2014r. - PROGRAM -tutaj


Plan lekcji - niewielkie zmiany od 8 września - jest już dostępny!

 

 

aa

 

ZAPRASZAMY NA IMPREZY W HALI NAŁĘCZ WE WRZEŚNIU!

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

27 czerwca spotkaliśmy się po raz ostatni w tym roku szkolnym w hali "Nałęcz", by podsumować całoroczną pracę. Na naszej uroczystości gościli Starosta Szamotulski Paweł Kowzan i Wicestarosta Józef Kwaśniewicz. Najlepsi uczniowie z rąk gości i dyrekcji szkoły otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody. Dzięki osiągniętym wynikom na koniec roku 18 osób zostało wytypowanych do stypendium Starosty Szamotulskiego za dobre wyniki w nauce a jedna osoba do stypendium Prezesa Rady Ministrów. 
Życzymy udanych wakacji i powrotu z nowymi siłami do nauki w dniu 1 września.

Galeria zdjęć tutaj
Galeria z szamo.info.pl tutaj i tutaj
Galeria na stronie powiatu tutaj

 

19-26 CZERWCA 2014 - WYMIANA ZE SZKOŁĄ W KONIGS WUSTERHAUSEN
- Projekt europejski „Wojna, Europa i Ja”

19 czerwca rozpoczęła się pierwsza wymiana polsko-niemiecka, pod hasłem „WOJNA, EUROPA I JA“, która miała na celu spotkanie młodych ludzi z różnych krajów, by razem zastanowili się nad przyczynami wybuchu I Wojny Światowej oraz jej następstwami.

W wymianie uczestniczyło 20 uczniów szkoły im. Friedricha  Schiller z Königs Wusterhausen i 20 uczniów z naszej szkoły. Czterdziestoosobową grupą wraz z opiekunami, wyruszyliśmy wspólnie na Warmię, do miejscowości Waplewo, gdzie integrowaliśmy się przez cały tydzień. Miejsce to nie było przypadkowe, ponieważ na tych terenach toczyły się walki podczas I wojny światowej. Czytaj dalej i oglądaj galerie zdjęć.

 

ZAKOŃCZENIE SZKOŁY PRZEZ UCZNIÓW ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ

W piątek, 13 czerwca 2014r. uczniowie klas III Zasadniczej szkoły Zawodowej ukończyli naukę w naszej szkole. Na uroczystości gościł Starosta Szamotulski Paweł Kowzan, Przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Nowak oraz pradstawiciele pracodawców, u których uczniowie odbywają praktyczną naukę zawodu. Uczniowie wyróżniający się w nauce czy też działalności na rzecz szkoły otrzymali nagrody i dyplomy.

Więcej…
 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNY "EUREKA"

Dnia 12 marca 2014 roku w naszej szkole czterech uczniów z klasy 4 TM i czterech uczniów  z klasy 2 THM przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA”. Uczniowie ci zmierzyli się z 30 pytaniami testowymi i pytaniem otwartym za 8 punktów. Największą liczbę punktów zdobył.....czytaj więcej

 

DZIEŃ NIEMIECKI W NASZEJ SZKOLE

3 kwietnia w auli naszej szkoły odbył się finał III edycji innowacji pedagogicznej „Dookoła Europy”. W tym roku skupiliśmy swoją uwagę na naszych zachodnich sąsiadach – Niemcach. Staraliśmy się przybliżyć kulturę, obyczaje i piękno niemieckich landów. Społeczność szkolna miała okazję obejrzeć przedstawienie, które powstało na kanwie baśni braci Grimm – Śmierć matką chrzestną; filmik, będący współczesną wersją Króla Olch Goethego, scenki prezentujące znane niemieckie marki takie jak: adidas, haribo czy rittersport; prezentacje o urzekającej i malowniczej Bawarii; mogli również bawić się w wspólnie z nami przy dźwiękach piosenki Jägermeister i Ein bisschen Frieden oraz przy widowiskowym tańcu Schwarz oder Weiβ. Sekcja kulinarna natomiast uraczyła nas w tym roku bawarską sałatką ziemniaczaną, obazdą i genialnym jabłecznikiem. Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy, a za rok zapraszamy na „Dzień Hiszpański”. Galeria tutaj.

 

Święto Patrona Szkoły i pożegnanie maturzystów

W piątek, 25 kwietnia, obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły oraz pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły. Galerię zdjęć autorstwa Damiana Pospiesznego można obejrzeć tutaj: część 1, część 2,  galerię autorstwa Michała Borkowskiego tutaj
oraz nowośćgalerię zdjęć autorstwa Pauliny Frąckowiak tutaj.  Czytaj też i obejrzyj galerię na stronie Powiatu Szamotulskiego -tutaj.
 

W imieniu Fundacji Femina Projekt z Wronek zachęcamy pełnoletnich uczniów z terenu Miasta i Gminy Wronki i Ostroróg do udziału w bezpłatnym 120 godzinnym kursie języka angielskiego. Czytaj więcej

 

Plebiscyt na najpopularniejszą szkołę w Szamotułach

Na stronie www.szamotuly.naszemiasto.pl zakończyło się głosowanie na najpopularniejszą szkołę w Szamotułach. Zajęliśmy II miejsce z ogromną przewagą nad pozostałymi szkołami. Dziękujemy wszystkim. którzy oddawali na naszą szkołę głosy. Wyniki można obejrzeć tutaj.

 

Wypowiedz się!

Starostwo Powiatowe w Szamotułach przystąpiło do prac związanych z opracowaniem strategii rozwoju szamotulskiego powiatu. Ambicją naszą jest, by powstała ona w oparciu o głosy Mieszkańców, zgłoszone przez nich potrzeby i oczekiwania. Opinie Mieszkańców powiatu zbierane będą poprzez ankietę, którą można wypełnić poprzez Internet lub pobrać wersję papierową, dostępną w Starostwie Powiatowym w Szamotułach. Aby przejść do wypełniania ankiety kliknij w baner powyżej.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 10
Joomla free themes created by Lonex.