Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


Dołącz do nas na FACEBOOKU - tutaj


- Oglądaj filmy o szkole na YouTube - tutaj

Prowadzenie zeszytu
 

Rekolekcje wielkopostne 20-21.03.2018r.

20.03.2018 (wtorek)

8.30 – 9.30 - spotkanie na Hali Nałęcz z Jasiem Melą - to podróżnik i polarnik, najmłodszy zdobywca dwóch biegunów. Jest także pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu! Zdobył kolejno Kilimandżaro i Elbrus. Przebiegł nowojorski maraton. Niósł pochodnię z ogniem olimpijskim. Pokonał wiele innych mniejszych i większych biegów, wysokości i barier. Ale najważniejsze, że cały czas pokonuje z sukcesem ten swój własny życiowy maraton*

10.00 – 10.45 – Droga Krzyżowa z nabożeństwem i możliwością spowiedzi w Bazylice

21.03.2018 (środa)

8.00 – 8.45 – Msza święta w Bazylice

UWAGA! Po mszy św. bierzemy udział w Targach Edukacji i Pracy oraz Festiwalu Zawodowców.

Rekolekcje wielkopostne 20-21.03.2018r.

 

20.03.2018 (wtorek)

 

8.30 – 9.30 - spotkanie na Hali Nałęcz z Jasiem Melą - to podróżnik
i polarnik, najmłodszy zdobywca dwóch biegunów. Jest także pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu! Zdobył kolejno Kilimandżaro i Elbrus. Przebiegł nowojorski maraton. Niósł pochodnię z ogniem olimpijskim. Pokonał wiele innych mniejszych i większych biegów, wysokości i barier. Ale najważniejsze, że cały czas pokonuje z sukcesem ten swój własny życiowy maraton*

 

10.00 – 10.45 – Droga Krzyżowa z nabożeństwem i możliwością spowiedzi w Bazylice

 

21.03.2018 (środa)

 

8.00 – 8.45 – Msza święta w Bazylice

 

DRZWI OTWARTE NASZEJ SZKOŁY, TARGI EDUKACJI I PRACY ORAZ FESTIWAL ZAWODOWCÓW

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów wraz z nauczycielami na DRZWI OTWARTE i FESTIWAL ZAWODOWCÓW, które mają na celu zapoznanie z ofertą edukacyjną naszej szkoły na rok szkolny 2018/2019.
Drzwi Otwarte organizujemy w środę, dnia 21 marca 2018 r. w ramach Powiatowych Targów Edukacji i Pracy w godzinach od 9:00 do 13:00. O każdej pełnej godzinie odbędą się spotkania w auli szkolnej, następnie zwiedzanie szkoły oraz spotkania z nauczycielami i uczniami.
Zapraszamy także uczniów szkół podstawowych, szczególnie na F-STIWAL ZAWODOWCÓW.
Szczegóły na zdjęciach.

 

 

 

 

 

KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

"LET'S SING"

 

15 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Ewy Chamery brali udział w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej ‘Let’s Sing’ w Pniewach.  W imprezie brało udział ok. 30 uczestników szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu szamotulskiego, konkurencja była więc spora.

Naszą szkołę reprezentowali  Oskar Najderek (kl. I TLb) i Małgorzata Michalak (kl. I TEH).

Duet Małgosi Michalak (pianino) z Katarzyną Zaraś (wokal, LO Szamotuły) zaowocował wysokim drugim miejscem!  Dziewczyny wykonały utwór Adele ‘Love in the Dark’.

Gratulacje dla wszystkich uczestników Konkursu!

 

E. Chamera

 

VII Turniej  Pracowników Oświaty w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Powiatu Szamotulskiego

W sobotę, 10 marca 2018r., byliśmy jako szkoła organizatorem siódmego już Turnieju Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty o Puchar Starosty Powiatu Szamotulskiego. Oprócz reprezentacji naszej szkoły w składzie:
- Bernadeta Napierała
- Karolina Pawłowska
- Jowita Rybarczyk
- Zdzisław Kłosowski
- Waldemar Koperski
- Jacek Kucnerowicz
- Bartłomiej Synowiec
wzięły jeszcze udział reprezentacje szkół: Zespół Szkół Nr 1 - Gimnazjum i Liceum im. Piotra Skargi (I miejsce), Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach (II miejsce) i Zespół Szkół w Ostrorogu (IV miejsce). Jak wynika z powyższego, nam przypadło miejsce III. 
Po zakończeniu rozgrywek Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz wręczył puchary i dyplomy a wszyscy umówiliśmy się na kolejne spotkanie za rok.
Dziękuję nauczycielom w-f za organizację turnieju i dziewczynom, które sędziowały turniej.
Jacek Kucnerowicz

Galeria zdjęć - tutaj

 

VII Nocny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZS3

W nocy z piątku, 2 marca, na sobotę w Hali NAŁĘCZ rozegrany został zorganizowany przez naszą szkołę VII Nocny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3, Jacka Kucnerowicza. Patronat nad turniejem objął Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz.
Rozgrywki trwały do godz. 3:30. W turnieju wzięło udział 15 drużyn: Izomet Wronki, Begezaury Szczecinek, Oj tam, Oj tam!, Drink Team, Tajfuny, Szoguny, Trans Greenex, Acapullco Stallions, SKS Lotyń, Luzacy, The Boys, Mastersi, G 5, Emeryci, i Chill out.
Ostateczne miejsca czołówki: 1. Acapullco, 2. Begezaury Szczecinek Szczecinek, 3. Chill out, 4.Trans Greenex, 5. G5, 6. Tajfuny, 7. Izomet Wronki, 8. Drink Team, 9. SKS Lotyń. MVP Turnieju zostali: Maja Nowicka - Chill out i Marcin Niewiadomy - Acapullco.

Turniej zorganizowany po raz siódmy z inicjatywy nauczycieli wychowanie fizycznego naszej szkoły cieszy się ogromnym zainteresowaniem i niestety wszystkich chętnych drużyn nie mogliśmy przyjąć. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom (wymienionym na plakacie), których pomoc pozwoliła uczynić turniej jeszcze atrakcyjniejszym. Dziękujemy też uczniom naszej szkoły, którzy pomagali w organizacji. Do zobaczenia za rok!

Jacek Kucnerowicz

Galeria zdjęć - tutaj lub tutaj (Album Google)

 

W ramach wzajemnej współpracy po raz kolejny odwiedziliśmy Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

8 lutego 2018 roku uczniowie z klas IITE, III TEL i IV TE wraz z opiekunami p. A. Brodziszewską i M. Sucharską wyjechali na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. W tym dniu po raz trzeci odbywał się „Dzień Współpracy”. O godz. 8.30 zostaliśmy powitani wraz z uczniami innych szkół w Sali plenarnej Biocentrum. Następnie koordynator oprowadził nas po kampusie UP i przeszliśmy do Collegium Maximum, gdzie odbywała się dalsza cześć programu. Uczestniczyliśmy w wykładzie „Jak prowadzi się badania rynków żywnościowych?”.  Następnie w grupach braliśmy udział w warsztatach. Jedna grupa – „Smak Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski”, a druga grupa – „Zielony biznesplan”. Oba warsztaty były bardzo interesujące. Następnie udaliśmy się na obiad. Pomiędzy wykładami odbył się Quiz ekonomiczny, w którym brało udział po 5 osób z każdej ze szkół. W sumie w quizie brało udział 110 uczniów. Magdalena Majerowicz, uczennica kl. IV TE, zajęła 2 miejsce zdobywając maksymalną liczbę punktów. Gratulujemy!
Na zakończenie zaprezentowano Wydziałowe Koła Naukowe. Zadowoleni wróciliśmy do Szamotuł.
Wypada wspomnieć, że dwa lata temu podpisaliśmy umowę o współpracy z Wydziałem Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dzięki której uniwersytet   patronuje klasom ekonomicznym.

Więcej o podpisanym porozumieniu możecie przeczytać tutaj

Galeria zdjęć z wyjazdu - tutaj

Podziękowanie od Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Społecznego Uniwersytetu Przyrodniczego - tutaj

Agnieszka Brodziszewska

 

VII NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ JUŻ WKRÓTCE!

 

REGULAMIN VII NOCNEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ WRAZ Z LISTĄ STARTOWĄ DO POBRANIA -tutaj.

UWAGA UCZESTNICY! W kartach zgłoszenia należy podać datę urodzenia zawodnika. Proszę pobrać nowe karty zgłoszenia - w linku do regulaminu powyżej.

 

Spotkanie z pracodawcami naszych uczniów

W środę, 7 lutego 2018r. w auli naszej szkoły odbyło się kolejne spotkanie z pracodawcami i przedstawicielami firm, w których nasi uczniowie odbywają praktyki zawodowe.

Corocznie na takie spotkania staramy się zaprosić przedstawicieli instytucji, które mogą wspomóc pracodawców.

W tym roku zaprosiliśmy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, które reprezentowali Dyrektor Mariusz S. Kubiak oraz Renata Rasińska. Przedstawili oni pracodawcom możliwości wsparcia rzemiosła oraz przedsiębiorców przez Centrum. Wskazali możliwości, jakie w swoich zadaniach oraz działaniach ma CWRKDiZ w Poznaniu. Spowodowało to dyskusję, która obfitowała w wiele cennych sugestii przedstawionych od strony praktycznej z punktu widzenia pracodawców.

Więcej…
 

Logistycy z klasy 1 Tla z wizytą w Karlknauer w Pniewach.

W poniedziałek 29.01.2018r. logistycy z klasy 1 Tla wyjechali na wycieczkę dydaktyczną do firmy Karlknauer w Pniewach. Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji na temat firmy. Uczniowie dowiedzieli się, że firma zajmuje się produkcją opakowań, materiałów reklamowych i jest wiodącym producentem na rynku w tym zakresie. Następnie uczniowie zwiedzili zakład produkcyjny, przyglądając się różnym stanowiskom pracy, zobaczyli cykl produkcyjny, zostali zapoznani z harmonogramem pracy. Była to ciekawa lekcja logistyki w praktyce. Na koniec uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami od firmy. Wycieczka zakończyła się oczywiście wizytą w Mc Donalds.

Wioleta Pospiech

STRONA FIRMY: www.karlknauer.pl
W
ięcej zdjęć - tutaj

 

STUDNIÓWKA 2018

W piątek, 19 stycznia 2018 roku, uczennice i uczniowie klas czwartych bawili się na balu studniówkowym, który po raz pierwszy odbył się poza murami szkoły w restauracji  WuZetKa. Uczniowie włożyli w przygotowania wiele pracy i wysiłku, aby ta noc  na długo pozostała w ich pamięci. Tradycyjnie bal rozpoczął się dostojnym polonezem w wykonaniu dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów. Ta noc przypominała tegorocznym maturzystom, że już za sto dni matura, lecz przy dźwiękach muzyki mogli choć na chwilę oderwać się od myśli o tym, co ich czeka już w maju.
W tym roku szkołę kończą uczniowie czterech klas czwartych - IVTL, IVTLS, IVTE i IVTM.
Linki do galerii zdjęć i filmów poniżej.

Galeria zdjęć - tutaj

Strona z filmami - tutaj

Linki do galerii na stronie Dnia Szamotulskiego - galeria 1 - tutaj, galeria 2 - tutaj

Nowe zdjęcia ze STUDNIÓWKI - Katarzyny Grochowskiej - tutaj

 

TROCHĘ WSPOMNIEŃ WIGILIJNYCH

Minęło trochę czasu od 22 grudnia, w którym to dniu organizowaliśmy Wigilie klasowe i szkolną. Sądzę, chętnie wspomnicie ten dzień, przeglądając zdjęcia, które wykonali członkowie Szkolnego Koła Fotograficznego: Joanna Krawczyk, Paulina Antkowiak i Kamil Obara

Program - tutaj

W klasach - tutaj

 

Od kilku dni szkoła jest przygotowana na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Na YouTube można obejrzeć film z naszą szopką bożonarodzeniową przygotowaną przez Koło Mechaników pod kierunkiem mgr inż. Janusza Kuźmicza link do YT: https://youtu.be/I1T8NMvxMCU.

Galeria zdjęć - tutaj

Zdjęcia i film: Kamil Obara i Mateusz Stasiek z 1 TM.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 19
Joomla free themes created by Lonex.