Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


UWAGA!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się we wtorek, 1 września 2015 roku o godz. 11:30
w Hali Sportowo-widowiskowej NAŁĘCZ i będzie połączone z Powiatową Inauguracją Roku Szkolnego.

Uczniowie klas pierwszych Technikum i ZSZ zbierają się w szkole o godz. 11:00, gdzie nastąpi podział na klasy i spotkanie z wychowawcami klas.

Uczniowie pozostałych klas spotykają się o godz. 11:15 w hali NAŁĘCZ z wychowawcami klas a następnie zajmują wyznaczone miejsca.

Uczniowie klas drugich ZSZ przed rozpoczęciem roku szkolnego powinni sprawdzić przydział do klas, gdyż uległ on niewielkiej zmianie.

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się dnia 1 września (wtorek) o godz. 8.00 w Bazylice Mniejszej w Szamotułach.

 

ZAPRASZAMY DO SZKOŁY POLICEALNEJ. Po naszej szkole policealnej można kontynuować naukę nawet od III roku na studiach licencjackich. Więcej na plakacie lub w informatorze -tutaj.

UWAGA!
MAMY JESZCZE WOLNE  MIEJSCA NA WSZYSTKICH KIERUNKACH W TECHNIKUM I SZKOLE ZAWODOWEJ.
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ - ZADZWOŃ!

 

O REKRUTACJI WIĘCEJ CZYTAJ tutaj.

UWAGA!
Nadal można składać dokumenty rekrutacyjne,
można też dokonać zmiany wybranego kierunku!

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O ZAWODÓWKACH I TECHNIKACH -czytaj tutaj

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

W dniu 26 czerwca 2015 roku zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2014/2015. Poniżej linki do galerii.

Galeria 1

Galeria 2

Galeria 3 -Zakończenie Szkoły Policealnej

Czytaj i oglądaj zdjęcia na szamotuly.naszemiasto.pl -tutaj

 

Podziękowania dla naszego technikum

Jacek Kucnerowicz, Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach, odebrał z rąk Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz prof. Adama Hamrola z Politechniki Poznańskiej, podziękowania za udział szkoły w projekcie „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”. Szamotulskie technikum było jedną z 70 szkół biorących udział w największym projekcie edukacyjnym wspierającym kształcenie zawodowe w naszym województwie.

„Tworzymy narzędzia sukcesu” – pod takim hasłem przebiegała uroczysta gala podsumowująca trzyletni projekt „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”. Spotkanie, które odbyło się 9 czerwca 2015 roku w Collegium Da Vinci,  otworzyła Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

W ramach „Czasu zawodowców” uczniowie ponad połowy wielkopolskich techników otrzymali internetowy system łączący ich z pracodawcami, nowoczesne laboratoria praktyk zorganizowanych przez Politechnikę Poznańską dla logistyków, handlowców i ekonomistów, wsparcie w poszukiwaniu praktyk zawodowych oraz program płatnych staży dla najlepszych, a także wdrożenie kształcenia modułowego oraz zajęć e‑learningowych w szkołach.

Także szkoła otrzymała w ramach projektu wyposażenie w pomoce dydaktyczne, między innymi mobilną pracownię komputerową z 32 laptopami, trzy tablice interaktywne, wyposażenie pracowni handlowej i logistycznej.

Projekt będzie kontynuowany w kolejnych latach.


 

PUCHAR FIVB i MEDAL MISTRZÓW ŚWIATA W SIATKÓWCE ZDOBYTE PRZEZ POLAKÓW BĘZIE MOŻNA OBEJRZEĆ W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ W NASZEJ SZKOLE!

Działający przy naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy „SZAMOTULANIN” obchodzi w sobotę, 20 czerwca 2015r. swoje dwudziestolecie. Z tej okazji UKS wraz z pomysłodawcą tej wystawy, Panem Ryszardem Frąckowiakiem  (Członek Zarządu UKS i Zarządu WZPS w Poznaniu ) zapraszają mieszkańców i sympatyków siatkówki w dniach 20-21 czerwca 2015r  do Zespołu Szkół Nr 3  przy. ul. A. Mickiewicza 4  w Szamotułach. W holu Hali Widowiskowo-Sportowej „NAŁĘCZ” wystawiona będzie prezentacja Pucharu FIVB za Mistrzostwo Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Nie tylko sympatycy piłki siatkowej, ale wszyscy mieszkańcy Szamotuł będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia Pucharu zdobytego przez biało–czerwonych w Mistrzostwach Świata. Prezentacja Pucharu w naszym mieście to ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że siatkówka jest jedną z dyscyplin szeroko rozwiniętych w Szamotułach.

Trofeum i medal będzie można podziwiać w holu Hali Sportowo-Widowiskowej „NAŁĘCZ” oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Więcej…
 

Łukasz Andrzejewski zajął  V miejsce XV Finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP

19 maja 2015r.  w Warszawie odbył się XV Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu” zorganizowany przez Związek Rzemiosła Polskiego oraz Państwową Inspekcję Pracy przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej  oraz Centralnego Instytutu Ochrony Pracy PIB

Nasz uczeń - Łukasz Andrzejewski zajął  V miejsce. W finale brało udział 45 uczestników.

Łukasz uczy się zawodu stolarz w firmie „Schody Trąbczyński” u Pana Macieja Trąbczyńskiego w Szamotułach.

Więcej…
 

WIELKANOCNE KLASOWE JAJO Z JAJEM

Dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły udział w świątecznym konkursie na „WIELKANOCNE KLASOWE JAJO Z JAJEM”.
Bardzo cieszymy się z Waszej kreatywności i dużego poczucia humoru, co oznacza, że jesteście zgranym klasowym zespołem i  w takich zadaniach grupowych potraficie sprostać najwyższym oczekiwaniom.
Wszystkie prace były fantastyczne, widać w nich serce i zaangażowanie. Obrady jury było bardzo burzliwe, więc zdecydowaliśmy, iż wszystkie JAJA zasługują na wyróżnienie, tym sposobem, nie wybrano I miejsca.
Informujemy też, że wszystkie klasowe jaja zostaną przechowane w tajemniczym miejscu i będą zdobiły Naszą Szkołę w przyszłe Święta Wielkanocne!
GRATULUJEMY WSZYSTKIM zaangażowanym w przygotowanie „jaja z jajem” ;-)
Obejrzyj zdjęcia - tutaj.

 

Aktywnie dla Rafała!

 

Wspólnie z Szamotulskim Stowarzyszeniem Charytatywnym POMOC zapraszamy w piątek, 22 maja br. na imprezę charytatywną do Hali NAŁĘCZ w godz. od 18.00 do 21.00. Szczegóły na plakacie.

 

POŻEGNANIE TEGOROCZNYCH ABSOLWENTÓW TECHNIKUM -24.04.2015r.

Galeria 1 - zobacz
Galeria 2 - zobacz
Oglądaj i czytaj na stronie szamotuly.naszemiasto.pl - tutaj

 

 

DKF - "Szybcy i wściekli 7"

 

W dniu 27 kwiecień 2015 roku uczniowie naszej szkoły, w ramach Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego, udali się do kina Halszka. Tym razem oglądaliśmy amerykański film fabularny (sensacyjny)w reżyserii Jamesa Wana.

Więcej…
 

Ewelina Lipowiec jedzie do Brukseli
W poniedziałek, 20 kwietnia w naszej szkole odbył się finał powiatowy konkursu pt. „Wielkopolska – 10 lat zmian w regionie”, który organizował Poseł Jakub Rutnicki, natomiast fundatorem nagród była Posłanka do Parlamentu Europejskiego Agnieszka Kozłowska Rajewicz.

Więcej…
 

UKS po zaciętej walce nie awansuje do finału Mistrzostw Polski

Działający przy naszej szkole UKS Szamotulanin przegrał po zaciętym spotkaniu z zespołem SOS San Pajda Jarosław 1:2 i nie awansował do Finału Mistrzostw Polski.  Należy jednak docenić zaangażowanie i poświecenie całego zespołu, który poprzez ciężką pracę i wspaniały sezon osiągnął największy sukces w historii klubu!
Czytaj dalej (artykuł ze strony uks.iszamotuly.pl)

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 12
Joomla free themes created by Lonex.