Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


Dołącz do nas na FACEBOOKU - tutaj


- Oglądaj filmy o szkole na YouTube - tutaj

Prowadzenie zeszytu
 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Policealnej odbędzie się w sobotę 8 września 2018 roku o godzinie 800 w auli szkolnej.

Po spotkaniu z dyrektorem zajęcia według planu.

 

UWAGA ABSOLWENCI

Proszę absolwentów szkoły, którzy nie zdali egzaminu zawodowego aby wyrazili chęć ponownego zdawania w sesji styczeń-luty 2019 roku przez wypełnienie deklaracji najpóźniej do 9 września 2018 roku.

Rekolekcje wielkopostne 20-21.03.2018r.

 

20.03.2018 (wtorek)

 

8.30 – 9.30 - spotkanie na Hali Nałęcz z Jasiem Melą - to podróżnik
i polarnik, najmłodszy zdobywca dwóch biegunów. Jest także pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu! Zdobył kolejno Kilimandżaro i Elbrus. Przebiegł nowojorski maraton. Niósł pochodnię z ogniem olimpijskim. Pokonał wiele innych mniejszych i większych biegów, wysokości i barier. Ale najważniejsze, że cały czas pokonuje z sukcesem ten swój własny życiowy maraton*

 

10.00 – 10.45 – Droga Krzyżowa z nabożeństwem i możliwością spowiedzi w Bazylice

 

21.03.2018 (środa)

 

8.00 – 8.45 – Msza święta w Bazylice

 
Lista  przyjętych do klasy pierwszych
TECHNIKUM i SZKOŁY BRANŻOWEJ
 • Technik logistyk - przeglądaj
 • Technik ekonomista - przeglądaj
 • Technik mechanik - przeglądaj
 • Technik handlowiec - przeglądaj
 • Szkoła Branżowa - przeglądaj

 • UWAGA KANDYDACI! Mamy jeszcze wolne miejsca!
  Na listach przyjętych nie ma kandydatów, którzy mieli zaznaczony pierwszy wybór, ale nie
  dostarczyli oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego (można jeszcze dostarczyć!).


  UWAGA ABSOLWENCI GIMNAZJÓW!

  Posiadamy jeszcze wolne miejsca w klasach pierwszych technikum na kierunkach technik ekonomista, technik mechanik, technik logistyk i technik handlowiec oraz w szkole branżowej we wszystkich zawodach.
  Chcesz wiedzieć więcej - przyjdź do szkoły lub zadzwoń!

   

   

  Lista kandydatów, którzy po potwierdzeniu woli podjęcia nauki zostaną przyjęci do klasy pierwszej TECHNIKUM lub SZKOŁY BRANŻOWEJ

 • Technik logistyk - przeglądaj
 • Technik ekonomista - przeglądaj
 • Technik mechanik - przeglądaj
 • Technik handlowiec - przeglądaj
 • Szkoła Branżowa - przeglądaj
 •  

  UWAGA KANDYDACI!

  Do 19.07.2018r., godz. 1200 kandydat składa oświadczenie woli podjęcia nauki w szkole poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego.
  Muszą to zrobić kandydaci, dla których dany kierunek był pierwszym wyborem a mogą także ci, którzy chcą zmienić wybór z drugiego lub trzeciego na pierwszy.

   


  W dniu 20.07.2018r. o godz. 13:00 dyrektor szkoły podaje do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły (poprzez wywieszenie list w szkole oraz podanie informacji według numerów rekrutacyjnych na stronie szkoły).

   


  Badania lekarskie zostaną przeprowadzone na początku września.

   


  UWAGA ABSOLWENCI GIMNAZJÓW!

   

  Posiadamy jeszcze wolne miejsca w klasach pierwszych technikum na kierunkach technik ekonomista, technik mechanik, technik logistyk i technik handlowiec oraz w szkole branżowej we wszystkich zawodach.

  Chcesz wiedzieć więcej - przyjdź do szkoły lub zadzwoń!

   

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  W piątek, 22 czerwca zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2017/2018.

  W Hali NAŁĘCZ zgromadzili się uczniowie klas promocyjnych, uczniowie kończący klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej, goście ze Starostą Szamotulskim Józefem Kwaśniewiczem i Przewodniczącą Rady Powiatu Marią Przybylską na czele, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły.

  W dniu tym pożegnaliśmy też wybierających się na emeryturę: Dyrektora Szkoły Jacka Kucnerowicza, Kierownika Szkolenia Praktycznego Władysławę Łuczak oraz nauczyciela Marka Jaskułę.

  Pod adresem odchodzących: dyrektora i  nauczycieli padło wiele podziękowań od władz Powiatu, gości, nauczycieli, Samorządu Uczniowskiego i uczniów.

   

  Miłą niespodzianką dla dyrektora była przygotowana przez Redakcję Tygodnika DZIEŃ SZAMOTULSKI i Panią redakror MagdęPrętką okolicznościowa pierwsza strona gazety.

  Zdjęcia wykonane przez Szkolne Koło Fotograficzne z pierwszej części uroczystości można obejrzeć tutaj.

  Więcej wkrótce.

   

  Wycieczka do Buku i Niepruszewa

  W poniedziałek, 28 maja, klasa 2TM, 2THM, 3THM i 3Zb wyjechały na wycieczkę corocznie organizowaną w okolice Buku i Niepruszewa przez Pana Waldemara Przybyszewskiego, byłego wicedyrektora naszej szkoły i nauczyciela. Pan Przybyszewski  jest obecnie Prezesem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „ZRÓDŁO”, które działa na terenie gmin Dopiewo, Buk i Stęszew.

  Jako pierwsze odwiedziliśmy Centrum Motoryzacji Historycznej Zbyszka Koprasa. Pan Zbyszek jest pasjonatem motoryzacji, zbiera różne pojazdy, związane głównie z polską motoryzacją.

  Później przejechaliśmy na miejsce piknikowe zlokalizowane przy Pomniku Przyrody „ŻRÓDEŁKO”, gdzie spędziliśmy czas przy ognisku piekąc pyszne kiełbaski i  szukając początku źródełka.

  Ostatnia część wycieczki to przejazd nad Jezioro Niepruszewskie, chwila relaksu i deser w pobliskim lokalu.

  Galeria zdjęć - tutaj

   

  Zakończenie szkoły przez klasy IV 27.04.2018r.

  W dniu 27 kwietnia 2018 roku uroczyście pożegnaliśmy klasy maturalnych. Wśród zaproszonych gości znalazła się  Beata Hanyżak – Wicestarosta Powiatu Szamotulskiego oraz Maria Przybylska – Przewodnicząca Rady Powiatu, które wraz z Dyrektorem Szkoły Jackiem Kucnerowiczem wręczyły Nagrodę Starosty Szamotulskiego dla najlepszego absolwenta Magdalenie Majerowicz za uzyskaną średnią  wynoszącą 5,53.  Magda otrzymała także nagrodę dla najlepszego absolwenta od współpracującej z nami Wyższej Szkoły Bankowej.

  Rok szkolny 2017/2018 ukończyło 69 uczniów w tym świadectwo z wyróżnieniem otrzymały Paulina Buliczak, Angelika Cukierska, Dominika Filipiak, Anna Karolak, Beata Kawicka, Daria Łusiewicz, Martyna Pałuka, Vanessa Hogiel, Paulina Klimko oraz Natalia Zastróżna.

  Zakończenie nie obyło się także bez licznych podziękowań dla nauczycieli oraz rodziców, a także dla uczniów za ogromne zaangażowanie w życie szkoły  a po części oficjalnej tradycyjnie absolwenci spotkali się z nauczycielami, gośćmi i rodzicami przy kawie.

  Galeria zdjęć z ukończenia szkoły dostępna - tutaj
  P
  isał też o nas DZIEŃ SZAMOTULSKI - tutaj

   

  XIII POWIATOWE TARGI EDUKACJI I PRACY


  21 marca już po raz 13 byliśmy organizatorem Targów Edukacji i Pracy. W tym roku w targach wzięło udział prawie 70 wystawców.
  Tradycyjnie przy okazji targów przedstawiliśmy naszą ofertę na nadchodzący rok szkolny.

  Jednocześnie w tym roku po raz pierwszy przy współudziale Zespołu Szkół Nr 2 w Szamotułach i Zespołów Szkół Nr 1 i 2 z Wronek oraz zakładów przemysłowych i rzemieślników zorganizowaliśmy FESTIWAL ZAWODOWCÓW, którego celem było praktyczne przedstawienie zawodów z możliwością wykonania zadań przez odwiedzających. Na festiwalu zaprezentowaliśmy około 30 zawodów, a zlokalizowany był on pod namiotami na placu przed Halą Sportowo-Widowiskową „NAŁĘCZ”.

  Gimnazjalistom w tym dniu zaproponowaliśmy uczestnictwo w Drzwiach Otwartych naszej szkoły, poznanie oferty naszej szkoły na nadchodzący rok szkolny oraz zwiedzenie szkoły. Mieli też oni możliwość zapoznanie się z Powiatowymi Targami Edukacji i

  Pracy, poznanie oferty innych szkół ponadgimnazjalnych oraz mogli uczestniczyć w FESTIWAL ZAWODOWCÓW, na którym młodzież mogła wykonać praktyczne czynności związane z różnymi zawodami.
  Przez cały czas była czynna świetlica szkolna, w której można było chwilę odpocząć, wypić herbatę i zjeść słodkie co nieco. Tegoroczny program to dobry pomysł na Dzień Powitania

  Wiosny, zapewniliśmy zajęcia na praktycznie cały dzień.

  W dniu 21.03.2018 r. została podpisana umowa partnerska pomiędzy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu reprezentowanym przez Dyrektora Mariusza S. Kubiaka a Zespołem Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach reprezentowanym przez Dyrektora Jacka Kucnerowicza.

  Umowa przypieczętowała trwającą kooperację Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu z Zespołem Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach na rzecz poprawy jakości działań w zakresie kształcenia i szkoleń zawodowych oraz ich lepszego dostosowania do potrzeb rynku pracy jak również wymagań pracodawców.


  Galerie zdjęć:

  - Targi - tutaj

  - Festiwal Zawodowców - tutaj
  - Drzwi Otwarte - tutaj
  - Podpisanie porozumienia z CWRKDiZ - tutaj
  - Film ze strony szamotulok.pl - tutaj
  Czytaj i oglądaj na szamotuły.naszemiasto.pl - tutaj

   


   

  INFORMATOR NA ROK SZKOLNY 2018/2019


  -czytaj w zakładce rekrutacja - tutaj

  Karta zgłoszenia ucznia do szkoły dziennej -załącznik nr 1

  (pobierz w formacie Worda) (pobierz w PDF)

  Wewnątrzszkolne zasady rekrutacji kandydatów do szkół

  (pobierz w formacie Worda) (pobierz w PDF)

   

  Uczniowie szkół gimnazjalnych składają wniosek o przyjęcie do szkoły

  w terminie od 14 maja 2018 r.

  do 30 maja 2018 r. do godz. 15.00


   

   

  DRZWI OTWARTE NASZEJ SZKOŁY, TARGI EDUKACJI I PRACY ORAZ FESTIWAL ZAWODOWCÓW

   

  Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów wraz z nauczycielami na DRZWI OTWARTE i FESTIWAL ZAWODOWCÓW, które mają na celu zapoznanie z ofertą edukacyjną naszej szkoły na rok szkolny 2018/2019.
  Drzwi Otwarte organizujemy w środę, dnia 21 marca 2018 r. w ramach Powiatowych Targów Edukacji i Pracy w godzinach od 9:00 do 13:00. O każdej pełnej godzinie odbędą się spotkania w auli szkolnej, następnie zwiedzanie szkoły oraz spotkania z nauczycielami i uczniami.
  Zapraszamy także uczniów szkół podstawowych, szczególnie na F-STIWAL ZAWODOWCÓW.

  Drzwi Otwarte organizujemy także w niedzielę, 8 kwietnia, od godz. 10:00 do 13:00. Zapraszamy!
  Szczegóły na zdjęciach.

   

   

   

   

  WYCIECZKA DO WIELKIEJ BRYTANII


  W dniach 18-21 marca br. młodzież naszej szkoły i Zespołu Szkół w Pniewach przebywała na wycieczce zagranicznej w Wielkiej Brytanii. Opiekunami grupy były panie Ewa Chamera, Magdalena Klimowicz-Maciejko oraz nasza pani pedagog Joanna Starosta. Pani przewodnik Iga Gigoła z biura Smile Travel oprowadzała nas po stolicy Wielkiej Brytanii, Londynie, pokazując jego największe atrakcje.

  Londyn powitał nas zimową, wietrzną pogodą, z dnia na dzień było jednak coraz bardziej wiosennie. Zaczęliśmy od przejazdu London Eye. Kapsuły konstrukcji zapewniają świetną panoramę Londynu. Następnego dnia największą atrakcją było Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, gdzie można sobie zrobić zdjęcie ze swoją ulubioną gwiazdą muzyki, filmu, sportu lub polityki, i oczywiście rodziną królewską. Byliśmy też przy Pałacu Buckingham, Tower of London, w galerii Tate Modern, na Leicester Square w M&Ms Factory, w National Gallery, Natural History Museum, oraz na peronie Harry’ego Pottera 9i3/4. W ostatnim dniu wszystkich ucieszyły oczywiście zakupy na Oxford Street.

  tekst: Ewa Chamera


   

   

  KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

  "LET'S SING"

   

  15 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Ewy Chamery brali udział w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej ‘Let’s Sing’ w Pniewach.  W imprezie brało udział ok. 30 uczestników szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu szamotulskiego, konkurencja była więc spora.

  Naszą szkołę reprezentowali  Oskar Najderek (kl. I TLb) i Małgorzata Michalak (kl. I TEH).

  Duet Małgosi Michalak (pianino) z Katarzyną Zaraś (wokal, LO Szamotuły) zaowocował wysokim drugim miejscem!  Dziewczyny wykonały utwór Adele ‘Love in the Dark’.

  Gratulacje dla wszystkich uczestników Konkursu!

   

  E. Chamera

   

  VII Turniej  Pracowników Oświaty w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Powiatu Szamotulskiego

  W sobotę, 10 marca 2018r., byliśmy jako szkoła organizatorem siódmego już Turnieju Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty o Puchar Starosty Powiatu Szamotulskiego. Oprócz reprezentacji naszej szkoły w składzie:
  - Bernadeta Napierała
  - Karolina Pawłowska
  - Jowita Rybarczyk
  - Zdzisław Kłosowski
  - Waldemar Koperski
  - Jacek Kucnerowicz
  - Bartłomiej Synowiec
  wzięły jeszcze udział reprezentacje szkół: Zespół Szkół Nr 1 - Gimnazjum i Liceum im. Piotra Skargi (I miejsce), Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach (II miejsce) i Zespół Szkół w Ostrorogu (IV miejsce). Jak wynika z powyższego, nam przypadło miejsce III. 
  Po zakończeniu rozgrywek Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz wręczył puchary i dyplomy a wszyscy umówiliśmy się na kolejne spotkanie za rok.
  Dziękuję nauczycielom w-f za organizację turnieju i dziewczynom, które sędziowały turniej.
  Jacek Kucnerowicz

  Galeria zdjęć - tutaj

   

  VII Nocny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZS3

  W nocy z piątku, 2 marca, na sobotę w Hali NAŁĘCZ rozegrany został zorganizowany przez naszą szkołę VII Nocny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3, Jacka Kucnerowicza. Patronat nad turniejem objął Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz.
  Rozgrywki trwały do godz. 3:30. W turnieju wzięło udział 15 drużyn: Izomet Wronki, Begezaury Szczecinek, Oj tam, Oj tam!, Drink Team, Tajfuny, Szoguny, Trans Greenex, Acapullco Stallions, SKS Lotyń, Luzacy, The Boys, Mastersi, G 5, Emeryci, i Chill out.
  Ostateczne miejsca czołówki: 1. Acapullco, 2. Begezaury Szczecinek Szczecinek, 3. Chill out, 4.Trans Greenex, 5. G5, 6. Tajfuny, 7. Izomet Wronki, 8. Drink Team, 9. SKS Lotyń. MVP Turnieju zostali: Maja Nowicka - Chill out i Marcin Niewiadomy - Acapullco.

  Turniej zorganizowany po raz siódmy z inicjatywy nauczycieli wychowanie fizycznego naszej szkoły cieszy się ogromnym zainteresowaniem i niestety wszystkich chętnych drużyn nie mogliśmy przyjąć. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom (wymienionym na plakacie), których pomoc pozwoliła uczynić turniej jeszcze atrakcyjniejszym. Dziękujemy też uczniom naszej szkoły, którzy pomagali w organizacji. Do zobaczenia za rok!

  Jacek Kucnerowicz

  Galeria zdjęć - tutaj lub tutaj (Album Google)

   
  «pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

  Strona 1 z 20
  Joomla free themes created by Lonex.