Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


Dołącz do nas na FACEBOOKU - tutaj


- Oglądaj filmy o szkole na YouTube - tutaj

Prowadzenie zeszytu
 

 

Rekolekcje wielkopostne 20-21.03.2018r.

 

20.03.2018 (wtorek)

 

8.30 – 9.30 - spotkanie na Hali Nałęcz z Jasiem Melą - to podróżnik
i polarnik, najmłodszy zdobywca dwóch biegunów. Jest także pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu! Zdobył kolejno Kilimandżaro i Elbrus. Przebiegł nowojorski maraton. Niósł pochodnię z ogniem olimpijskim. Pokonał wiele innych mniejszych i większych biegów, wysokości i barier. Ale najważniejsze, że cały czas pokonuje z sukcesem ten swój własny życiowy maraton*

 

10.00 – 10.45 – Droga Krzyżowa z nabożeństwem i możliwością spowiedzi w Bazylice

 

21.03.2018 (środa)

 

8.00 – 8.45 – Msza święta w Bazylice

 


DRZWI OTWARTE NASZEJ SZKOŁY, TARGI EDUKACJI I PRACY ORAZ FESTIWAL ZAWODOWCÓW

 

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów wraz z nauczycielami na DRZWI OTWARTE i FESTIWAL ZAWODOWCÓW, które mają na celu zapoznanie z ofertą edukacyjną naszej szkoły na rok szkolny 2018/2019.
Drzwi Otwarte organizujemy w środę, dnia 21 marca 2018 r. w ramach Powiatowych Targów Edukacji i Pracy w godzinach od 9:00 do 13:00. O każdej pełnej godzinie odbędą się spotkania w auli szkolnej, następnie zwiedzanie szkoły oraz spotkania z nauczycielami i uczniami.
Zapraszamy także uczniów szkół podstawowych, szczególnie na F-STIWAL ZAWODOWCÓW.

Drzwi Otwarte organizujemy także w niedzielę, 8 kwietnia, od godz. 10:00 do 13:00. Zapraszamy!
Szczegóły na zdjęciach.

 

 

 

 

WYCIECZKA DO WIELKIEJ BRYTANII


W dniach 18-21 marca br. młodzież naszej szkoły i Zespołu Szkół w Pniewach przebywała na wycieczce zagranicznej w Wielkiej Brytanii. Opiekunami grupy były panie Ewa Chamera, Magdalena Klimowicz-Maciejko oraz nasza pani pedagog Joanna Starosta. Pani przewodnik Iga Gigoła z biura Smile Travel oprowadzała nas po stolicy Wielkiej Brytanii, Londynie, pokazując jego największe atrakcje.

Londyn powitał nas zimową, wietrzną pogodą, z dnia na dzień było jednak coraz bardziej wiosennie. Zaczęliśmy od przejazdu London Eye. Kapsuły konstrukcji zapewniają świetną panoramę Londynu. Następnego dnia największą atrakcją było Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, gdzie można sobie zrobić zdjęcie ze swoją ulubioną gwiazdą muzyki, filmu, sportu lub polityki, i oczywiście rodziną królewską. Byliśmy też przy Pałacu Buckingham, Tower of London, w galerii Tate Modern, na Leicester Square w M&Ms Factory, w National Gallery, Natural History Museum, oraz na peronie Harry’ego Pottera 9i3/4. W ostatnim dniu wszystkich ucieszyły oczywiście zakupy na Oxford Street.

tekst: Ewa Chamera


 

 

KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

"LET'S SING"

 

15 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Ewy Chamery brali udział w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej ‘Let’s Sing’ w Pniewach.  W imprezie brało udział ok. 30 uczestników szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu szamotulskiego, konkurencja była więc spora.

Naszą szkołę reprezentowali  Oskar Najderek (kl. I TLb) i Małgorzata Michalak (kl. I TEH).

Duet Małgosi Michalak (pianino) z Katarzyną Zaraś (wokal, LO Szamotuły) zaowocował wysokim drugim miejscem!  Dziewczyny wykonały utwór Adele ‘Love in the Dark’.

Gratulacje dla wszystkich uczestników Konkursu!

 

E. Chamera

 

VII Turniej  Pracowników Oświaty w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Powiatu Szamotulskiego

W sobotę, 10 marca 2018r., byliśmy jako szkoła organizatorem siódmego już Turnieju Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty o Puchar Starosty Powiatu Szamotulskiego. Oprócz reprezentacji naszej szkoły w składzie:
- Bernadeta Napierała
- Karolina Pawłowska
- Jowita Rybarczyk
- Zdzisław Kłosowski
- Waldemar Koperski
- Jacek Kucnerowicz
- Bartłomiej Synowiec
wzięły jeszcze udział reprezentacje szkół: Zespół Szkół Nr 1 - Gimnazjum i Liceum im. Piotra Skargi (I miejsce), Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach (II miejsce) i Zespół Szkół w Ostrorogu (IV miejsce). Jak wynika z powyższego, nam przypadło miejsce III. 
Po zakończeniu rozgrywek Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz wręczył puchary i dyplomy a wszyscy umówiliśmy się na kolejne spotkanie za rok.
Dziękuję nauczycielom w-f za organizację turnieju i dziewczynom, które sędziowały turniej.
Jacek Kucnerowicz

Galeria zdjęć - tutaj

 

VII Nocny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZS3

W nocy z piątku, 2 marca, na sobotę w Hali NAŁĘCZ rozegrany został zorganizowany przez naszą szkołę VII Nocny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3, Jacka Kucnerowicza. Patronat nad turniejem objął Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz.
Rozgrywki trwały do godz. 3:30. W turnieju wzięło udział 15 drużyn: Izomet Wronki, Begezaury Szczecinek, Oj tam, Oj tam!, Drink Team, Tajfuny, Szoguny, Trans Greenex, Acapullco Stallions, SKS Lotyń, Luzacy, The Boys, Mastersi, G 5, Emeryci, i Chill out.
Ostateczne miejsca czołówki: 1. Acapullco, 2. Begezaury Szczecinek Szczecinek, 3. Chill out, 4.Trans Greenex, 5. G5, 6. Tajfuny, 7. Izomet Wronki, 8. Drink Team, 9. SKS Lotyń. MVP Turnieju zostali: Maja Nowicka - Chill out i Marcin Niewiadomy - Acapullco.

Turniej zorganizowany po raz siódmy z inicjatywy nauczycieli wychowanie fizycznego naszej szkoły cieszy się ogromnym zainteresowaniem i niestety wszystkich chętnych drużyn nie mogliśmy przyjąć. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom (wymienionym na plakacie), których pomoc pozwoliła uczynić turniej jeszcze atrakcyjniejszym. Dziękujemy też uczniom naszej szkoły, którzy pomagali w organizacji. Do zobaczenia za rok!

Jacek Kucnerowicz

Galeria zdjęć - tutaj lub tutaj (Album Google)

 

W ramach wzajemnej współpracy po raz kolejny odwiedziliśmy Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

8 lutego 2018 roku uczniowie z klas IITE, III TEL i IV TE wraz z opiekunami p. A. Brodziszewską i M. Sucharską wyjechali na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. W tym dniu po raz trzeci odbywał się „Dzień Współpracy”. O godz. 8.30 zostaliśmy powitani wraz z uczniami innych szkół w Sali plenarnej Biocentrum. Następnie koordynator oprowadził nas po kampusie UP i przeszliśmy do Collegium Maximum, gdzie odbywała się dalsza cześć programu. Uczestniczyliśmy w wykładzie „Jak prowadzi się badania rynków żywnościowych?”.  Następnie w grupach braliśmy udział w warsztatach. Jedna grupa – „Smak Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski”, a druga grupa – „Zielony biznesplan”. Oba warsztaty były bardzo interesujące. Następnie udaliśmy się na obiad. Pomiędzy wykładami odbył się Quiz ekonomiczny, w którym brało udział po 5 osób z każdej ze szkół. W sumie w quizie brało udział 110 uczniów. Magdalena Majerowicz, uczennica kl. IV TE, zajęła 2 miejsce zdobywając maksymalną liczbę punktów. Gratulujemy!
Na zakończenie zaprezentowano Wydziałowe Koła Naukowe. Zadowoleni wróciliśmy do Szamotuł.
Wypada wspomnieć, że dwa lata temu podpisaliśmy umowę o współpracy z Wydziałem Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dzięki której uniwersytet   patronuje klasom ekonomicznym.

Więcej o podpisanym porozumieniu możecie przeczytać tutaj

Galeria zdjęć z wyjazdu - tutaj

Podziękowanie od Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Społecznego Uniwersytetu Przyrodniczego - tutaj

Agnieszka Brodziszewska

 

VII NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ JUŻ WKRÓTCE!

 

REGULAMIN VII NOCNEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ WRAZ Z LISTĄ STARTOWĄ DO POBRANIA -tutaj.

UWAGA UCZESTNICY! W kartach zgłoszenia należy podać datę urodzenia zawodnika. Proszę pobrać nowe karty zgłoszenia - w linku do regulaminu powyżej.

 

Spotkanie z pracodawcami naszych uczniów

W środę, 7 lutego 2018r. w auli naszej szkoły odbyło się kolejne spotkanie z pracodawcami i przedstawicielami firm, w których nasi uczniowie odbywają praktyki zawodowe.

Corocznie na takie spotkania staramy się zaprosić przedstawicieli instytucji, które mogą wspomóc pracodawców.

W tym roku zaprosiliśmy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, które reprezentowali Dyrektor Mariusz S. Kubiak oraz Renata Rasińska. Przedstawili oni pracodawcom możliwości wsparcia rzemiosła oraz przedsiębiorców przez Centrum. Wskazali możliwości, jakie w swoich zadaniach oraz działaniach ma CWRKDiZ w Poznaniu. Spowodowało to dyskusję, która obfitowała w wiele cennych sugestii przedstawionych od strony praktycznej z punktu widzenia pracodawców.

Więcej…
 

Logistycy z klasy 1 Tla z wizytą w Karlknauer w Pniewach.

W poniedziałek 29.01.2018r. logistycy z klasy 1 Tla wyjechali na wycieczkę dydaktyczną do firmy Karlknauer w Pniewach. Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji na temat firmy. Uczniowie dowiedzieli się, że firma zajmuje się produkcją opakowań, materiałów reklamowych i jest wiodącym producentem na rynku w tym zakresie. Następnie uczniowie zwiedzili zakład produkcyjny, przyglądając się różnym stanowiskom pracy, zobaczyli cykl produkcyjny, zostali zapoznani z harmonogramem pracy. Była to ciekawa lekcja logistyki w praktyce. Na koniec uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami od firmy. Wycieczka zakończyła się oczywiście wizytą w Mc Donalds.

Wioleta Pospiech

STRONA FIRMY: www.karlknauer.pl
W
ięcej zdjęć - tutaj

 

STUDNIÓWKA 2018

W piątek, 19 stycznia 2018 roku, uczennice i uczniowie klas czwartych bawili się na balu studniówkowym, który po raz pierwszy odbył się poza murami szkoły w restauracji  WuZetKa. Uczniowie włożyli w przygotowania wiele pracy i wysiłku, aby ta noc  na długo pozostała w ich pamięci. Tradycyjnie bal rozpoczął się dostojnym polonezem w wykonaniu dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów. Ta noc przypominała tegorocznym maturzystom, że już za sto dni matura, lecz przy dźwiękach muzyki mogli choć na chwilę oderwać się od myśli o tym, co ich czeka już w maju.
W tym roku szkołę kończą uczniowie czterech klas czwartych - IVTL, IVTLS, IVTE i IVTM.
Linki do galerii zdjęć i filmów poniżej.

Galeria zdjęć - tutaj

Strona z filmami - tutaj

Linki do galerii na stronie Dnia Szamotulskiego - galeria 1 - tutaj, galeria 2 - tutaj

Nowe zdjęcia ze STUDNIÓWKI - Katarzyny Grochowskiej - tutaj

 

TROCHĘ WSPOMNIEŃ WIGILIJNYCH

Minęło trochę czasu od 22 grudnia, w którym to dniu organizowaliśmy Wigilie klasowe i szkolną. Sądzę, chętnie wspomnicie ten dzień, przeglądając zdjęcia, które wykonali członkowie Szkolnego Koła Fotograficznego: Joanna Krawczyk, Paulina Antkowiak i Kamil Obara

Program - tutaj

W klasach - tutaj

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 19
Joomla free themes created by Lonex.