Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


 


Plan lekcji - zmiany od 13 października - jest już dostępny!

 

 

aa

 

ZAPRASZAMY NA IMPREZY W HALI NAŁĘCZ WE WRZEŚNIU!

 

KONKURS "Strzał w 10"

Uczniowie klasy 2 TEH wzięli udział w konkursie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej - Przedstawicielstwo w Polsce, który związany jest z 10 rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej. Zadaniem uczestników było przygotowanie 3 minutowego spotu pokazującego na przykładzie jak zmieniło się ich życie lub znanych im osób od kiedy Polska weszła do UE. Po burzliwych, ale bardzo twórczych dyskusjach powstał scenariusz, potem ciężka praca wielu koleżanek i kolegów, ciekawie spędzony czas i efekty możecie podziwiać tu https://www.youtube.com/watch?v=eKCFRdSgy9Q

ZAPRASZAMY do obejrzenia. Rozstrzygnięcie konkursu to listopad/grudzień 2014 - termin zależny od organizatora.

tekst: B. Zajączkowska

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

27 czerwca spotkaliśmy się po raz ostatni w tym roku szkolnym w hali "Nałęcz", by podsumować całoroczną pracę. Na naszej uroczystości gościli Starosta Szamotulski Paweł Kowzan i Wicestarosta Józef Kwaśniewicz. Najlepsi uczniowie z rąk gości i dyrekcji szkoły otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody. Dzięki osiągniętym wynikom na koniec roku 18 osób zostało wytypowanych do stypendium Starosty Szamotulskiego za dobre wyniki w nauce a jedna osoba do stypendium Prezesa Rady Ministrów. 
Życzymy udanych wakacji i powrotu z nowymi siłami do nauki w dniu 1 września.

Galeria zdjęć tutaj
Galeria z szamo.info.pl tutaj i tutaj
Galeria na stronie powiatu tutaj

 

19-26 CZERWCA 2014 - WYMIANA ZE SZKOŁĄ W KONIGS WUSTERHAUSEN
- Projekt europejski „Wojna, Europa i Ja”

19 czerwca rozpoczęła się pierwsza wymiana polsko-niemiecka, pod hasłem „WOJNA, EUROPA I JA“, która miała na celu spotkanie młodych ludzi z różnych krajów, by razem zastanowili się nad przyczynami wybuchu I Wojny Światowej oraz jej następstwami.

W wymianie uczestniczyło 20 uczniów szkoły im. Friedricha  Schiller z Königs Wusterhausen i 20 uczniów z naszej szkoły. Czterdziestoosobową grupą wraz z opiekunami, wyruszyliśmy wspólnie na Warmię, do miejscowości Waplewo, gdzie integrowaliśmy się przez cały tydzień. Miejsce to nie było przypadkowe, ponieważ na tych terenach toczyły się walki podczas I wojny światowej. Czytaj dalej i oglądaj galerie zdjęć.

 

ZAKOŃCZENIE SZKOŁY PRZEZ UCZNIÓW ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ

W piątek, 13 czerwca 2014r. uczniowie klas III Zasadniczej szkoły Zawodowej ukończyli naukę w naszej szkole. Na uroczystości gościł Starosta Szamotulski Paweł Kowzan, Przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Nowak oraz pradstawiciele pracodawców, u których uczniowie odbywają praktyczną naukę zawodu. Uczniowie wyróżniający się w nauce czy też działalności na rzecz szkoły otrzymali nagrody i dyplomy.

Więcej…
 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNY "EUREKA"

Dnia 12 marca 2014 roku w naszej szkole czterech uczniów z klasy 4 TM i czterech uczniów  z klasy 2 THM przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA”. Uczniowie ci zmierzyli się z 30 pytaniami testowymi i pytaniem otwartym za 8 punktów. Największą liczbę punktów zdobył.....czytaj więcej

 

DZIEŃ NIEMIECKI W NASZEJ SZKOLE

3 kwietnia w auli naszej szkoły odbył się finał III edycji innowacji pedagogicznej „Dookoła Europy”. W tym roku skupiliśmy swoją uwagę na naszych zachodnich sąsiadach – Niemcach. Staraliśmy się przybliżyć kulturę, obyczaje i piękno niemieckich landów. Społeczność szkolna miała okazję obejrzeć przedstawienie, które powstało na kanwie baśni braci Grimm – Śmierć matką chrzestną; filmik, będący współczesną wersją Króla Olch Goethego, scenki prezentujące znane niemieckie marki takie jak: adidas, haribo czy rittersport; prezentacje o urzekającej i malowniczej Bawarii; mogli również bawić się w wspólnie z nami przy dźwiękach piosenki Jägermeister i Ein bisschen Frieden oraz przy widowiskowym tańcu Schwarz oder Weiβ. Sekcja kulinarna natomiast uraczyła nas w tym roku bawarską sałatką ziemniaczaną, obazdą i genialnym jabłecznikiem. Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy, a za rok zapraszamy na „Dzień Hiszpański”. Galeria tutaj.

 

Święto Patrona Szkoły i pożegnanie maturzystów

W piątek, 25 kwietnia, obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły oraz pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły. Galerię zdjęć autorstwa Damiana Pospiesznego można obejrzeć tutaj: część 1, część 2,  galerię autorstwa Michała Borkowskiego tutaj
oraz nowośćgalerię zdjęć autorstwa Pauliny Frąckowiak tutaj.  Czytaj też i obejrzyj galerię na stronie Powiatu Szamotulskiego -tutaj.
 

W imieniu Fundacji Femina Projekt z Wronek zachęcamy pełnoletnich uczniów z terenu Miasta i Gminy Wronki i Ostroróg do udziału w bezpłatnym 120 godzinnym kursie języka angielskiego. Czytaj więcej

 

Plebiscyt na najpopularniejszą szkołę w Szamotułach

Na stronie www.szamotuly.naszemiasto.pl zakończyło się głosowanie na najpopularniejszą szkołę w Szamotułach. Zajęliśmy II miejsce z ogromną przewagą nad pozostałymi szkołami. Dziękujemy wszystkim. którzy oddawali na naszą szkołę głosy. Wyniki można obejrzeć tutaj.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 10
Joomla free themes created by Lonex.