Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


Dołącz do nas na FACEBOOKU - tutaj

Prowadzenie zeszytu
 

Lista kandydatów, którzy zostali przyjęci do klasy pierwszej Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja - przeglądaj tutaj

Lista kandydatów, którzy zostali przyjęci do klasy pierwszej Branżowej Szkoły 1 stopnia w Zespole Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach - przeglądaj tutaj

Uwaga! Mamy jeszcze wolne miejsca w zawodach technik ekonomista, technik handlowiec i technik mechanik oraz w Branżowej Szkole 1 stopnia we wszystkich zawodach.

JESZCZE MOŻECIE DO NAS DOŁĄCZYĆ!

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW W ZAKŁADCE PODRĘCZNIKI lub tutaj


Lista kandydatów, którzy po potwierdzeniu woli podjęcia nauki zostaną przyjęci do klasy pierwszej Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja - przeglądaj tutaj

Lista kandydatów, którzy po potwierdzeniu woli podjęcia nauki zostaną przyjęci do klasy pierwszej Branżowej Szkoły 1 stopnia w Zespole Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach - przeglądaj tutaj

Informacje dla KANDYDATÓW - czytaj tutaj

 

REKRUTACJA 2017/2018

Karta zgłoszenia ucznia do szkoły dziennej -załącznik nr 1
(pobierz w formacie Worda)
(pobierz w PDF)

Uczniowie szkół gimnazjalnych składają wniosek o przyjęcie do szkoły w terminie od 22.05.2017 r. do 9.06.2017 r.

W zakładce "Rekrutacja" dostępny jest nowy informator na rok szkolny 2017/2018


SZKOŁA KSZTAŁCĄCA W ZAWODZIE - SZKOŁĄ POZYTYWNEGO WYBORU

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O ZAWODÓWKACH I TECHNIKACH -czytaj tutaj i tutaj

Obejrzyj filmy o szkole - tutaj

Oferty pracy dla absolwentów - czytaj w zakładce Dla absolwentów


Kolejnt sukces absolwenta naszej szkoły - Tomka Draba - czytaj tutaj

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

23 czerwca o godz. 9:00 w Hali NAŁĘCZ rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Poprzedziła ją msza św. w Bazylice.

Rozpoczynając Dyrektor Jacek Kucnerowicz serdecznie powitał wszystkich w tym niezwykle uroczystym dla szkoły dniu. Wśród gości byli: Starosta Szamotulski, Pan Józef Kwaśniewicz, Przewodnicząca Rady Powiatu Szamotulskiego, Pani Maria Przybylska, przedstawiciele pracodawców naszych uczniów, między innymi dyrektor zakładu Hochland w Kaźmierzu – Pan Roman Organiściak i instruktor nauki zawodu Pan Marian Gruszka.

Więcej…
 

„Młodzi Zdolni” - "NASI" wśród nominowanych!


Czternaście osób z powiatu szamotulskiego zostało nominowanych do plebiscytu „Młodzi Zdolni”. Są wśród nich sportowcy, pasjonaci, uczniowie o zacięciu wręcz naukowym, muzycy oraz artyści. To właśnie z nich wybierzemy laureata tytułu „Młody Zdolny”.

Każdy z nich ma talent, który wykorzystuje w celu uszczęśliwiania innych osób, dostarczając im pozytywnych emocji i wrażeń. Bo „Młody Zdolny” to osoba, które z sukcesem wykorzystują swój potencjał. 
Wśród nominowanych są nasi uczniowie: Patrycja Haussa, Eryk Walter oraz nasz absolwent - Tomasz Drab. Jak głosować - kliknij na zdjęcie lub zobacz tutaj: http://szamotuly.naszemiasto.pl/…/mlodzi-zdolni-powiatu-sza…
Patronat honorowy nad naszym plebiscytem objął starosta szamotulski Józef Kwaśniewicz.

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA!

 

UWAGA ABSOLWENCI! W ramach projektu realizowanego przez ZDZ w Poznaniu, Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Szamotułach organizujemy  bezpłatny kurs OPERATOR MASZYN CNC !!! +rysunek techniczny+ CAD/CAM. Jeśli spełniacie warunki, zapisujcie się! Super okazja. Chcecie wiedzieć więcej - dzwońcie pod numery podane na ulotce lub wpadnijcie do szkoły.

Ulotka o kursie-jpg-tutaj, pdf-tutaj.
Formularz rekrutacyjny: doc-tutaj, pdf-tutaj.

Przekażcie sobie tą wiadomość!

 

Byliśmy w Strefie Aktywności Gospodarczej w Niepruszewie!

W dniu 26 maja 2017 roku uczniowie z klas I TE, II TLE, III TE, III TM, II Zb oraz przedstawiciele samorządu szkolnego uczestniczyli w wycieczce do firmy Trans-Poz S.A. w Niepruszewie. W pięknej sali  konferencyjnej uczniowie dowiedzieli się jaka jest historia przedsiębiorstwa - firma działa w branży motoryzacyjnej na rynku już od 50 lat. Zmieniał się w tym czasie jej profil działania od przedsiębiorstwa transportowego po znanego dealera i serwisanta wielu znanych marek samochodów ciężarowych. Przedsiębiorstwo rozrosło się, posiada kilka oddziałów w zachodniej części naszego kraju. Po krótkiej prelekcji wszyscy obejrzeli siedzibę firmy, warsztaty naprawcze i plac na którym zgromadzone były modele aut ciężarowych obecnie sprzedawanych.

Więcej…
 

Bella Italia
Jak co roku wraz za zaprzyjaźnioną szkołą - Zespołem Szkół nr 2 w Szamotułach - wyjechaliśmy na wspólną wycieczkę zagraniczną (24.05-4.06). Tym razem była to przepiękna Italia.
Zwiedzaliśmy Wenecję (Plac św. Marka, Cannale Grande, Ponte Rialto, Bazylikę Św. Marka i widok na miasto z Campanille); Rzym (fontanna Di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon, Coloseum, Forum Romanum); Watykan (Zamek Anioła, Bazylika Św. Piotra z Pietą i grobem św. Jana Pawła II); Sienę (Piazza del Campo, gdzie odbywają się wyścigi konne Palio); San Gimignano ze średniowiecznymi wieżami i Weronę ze starożytną areną i domem Julii.

Włochy to nie tylko przepiękne widoki ale też raj dla podniebienia. Przez 7 dni rozkoszowaliśmy się włoskimi przysmakami – kawą, lodami w najdziwniejszych smakach, dużą ilością pizzy, talerzami pasty z różnorakimi sosami, zapiekaną mozzarellą, karczochami po rzymsku, polentą i przysmakiem włoskich mięsożerców- porchettą.

Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni i już umawiamy się na kolejną wyprawę!

Galeria zdjęć - tutaj

 

Dzień Przedsiębiorczości w naszej szkole

W dniach 26, 27 i 28 kwietnia br. uczniowie z kilku klas Technikum nr 2 skorzystali z możliwości zobaczenia jak wygląda dzień pracy w różnych firmach i na różnych stanowiskach.
Dzięki udziałowi w Dniu Przedsiębiorczości mogli przekonać się, czy wybrany przez nich zawód odpowiada ich wyobrażeniom o nim. Mogli też poznać pracę w zupełnie innych zwodach niż te, których uczą się w naszej szkole. Zobaczyli więc „ od kuchni”, jak pracują pracownicy banku dusznickiego, gabinetu kosmetycznego, przekonali się jak ciężka jest praca sprzedawcy w sklepie i urzędnika w ZUS oraz w gminie. Nie obca jest im teraz produkcja komponentów do produkcji mebli, czy też dystrybucja środków ochrony roślin. Znaleźli się też chętni do sprawdzenia się w roli… lekarza weterynarii!
Odbycie jednodniowych praktyk nie byłoby możliwe bez wielu instytucji i firm, które zgodziły się przyjąć naszych uczniów i w ciekawy sposób zaprezentować różne aspekty swojej działalności. Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy z naszą szkołą.

 

POMAGAMY OLI!

21 maja w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Szamotuły każdy chętny będzie mógł zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. To nic nie kosztuje. I nie boli. A może pomóc Oli Fornalczyk i innym osobom cierpiącym na nowotwory krwi. Pomagamy Oli!

Obejrzyj prezentację zawierającą najważniejsze informacje o dawstwie szpiku - tutaj.

Obejrzyj filmiki na temat dawstwa szpiku na youtube - linki poniżej.

Więcej…
 

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW KLAS MATURALNYCH

W piątek 28 kwietnia w auli szkoły miała miejsce uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych. W imieniu Starosty Szamotulskiego uczestniczył w niej członek Zarządu Powiatu Andrzej Grzeszczyk. Radę Powiatu natomiast reprezentował radny Maciej Trąbczyński.
Świadectwa ukończenia szkoły otrzymało 72 uczniów, z czego aż 70 przystąpi do egzaminu dojrzałości.
Andrzej Grzeszczyk wraz z Maciejem Trąbczyńskim oraz Dyrektorem szkoły Jackiem Kucnerowiczem wręczył Nagrodę Starosty Szamotulskiego dla najlepszego absolwenta Adriannie Staniszewskiej (śr. 5,53) oraz tym absolwentom, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem (10 absolwentów). Nie obyło się też bez podziękowań dla nauczycieli i rodziców, a także gratulacji i podziękowań dla najbardziej zaangażowanych w życie szkoły uczniów.

Galerie zdjęć:

Zdjęcia Pauliny Antkowiak - tutaj
Zdjęcia Joanny Krawczyk - tutaj
Zdjęcia Agaty Gendery
- tutaj 
Zdjęcia Pauliny Środeckiej - tutaj

Aby pobrać zdjęcie w dużym formacie kliknij na nim

 

NIEDZIELNE DRZWI OTWARTE -23.04.2017r.

Na dzisiaj zaprosiliśmy do naszej szkoły na Drzwi Otwarte kandydatów i ich rodziców. Zaproszenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i od 10:00 do 13:00 odwiedziło nas około 100 osób. W trakcie spotkania zapoznaliśmy gości z naszą ofertą na nadchodzący rok szkolny, zmianami związanymi z reformą, była też okazja zapoznania się ze szkołą.

Niedzielna Drzwi Otwarte zorganizowaliśmy już po raz szósty. Więcej zdjęć tutaj.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 18
Joomla free themes created by Lonex.