Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


Dołącz do nas na FACEBOOKU - tutaj

Prowadzenie zeszytu
 

UWAGA RODZICE!

W poniedziałek, 25 września 2017r. o godz. 16:00 - zebranie rodziców uczniów klas pierwszych w auli szkolnej a o godz. 17:00 spotkanie z wychowawcami w klasach.

Podobnie we wtorek - 26 września - pozostałe klasy.

Więcej w zakładce Informacje dla rodziców - tutaj

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

I ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY - 13.10.2017r.

W piątek, 13 października 2017r. obchodziliśmy jedno z ważniejszych świąt szkolnych – Święto Patrona Szkoły i Dzień Komisji Edukacji Narodowej.

W części oficjalnej po przemówieniu dyrektora nastąpiło przekazanie opieki nad Sztandarem Szkoły uczniom klas pierwszych oraz ich ślubowanie.

Święto było też okazją do wręczenia nagród w konkursie dla klas pierwszych "Kołłątaj i jego epoka". Nagrody otrzymali – Fertyk Zuzanna z kl. IB za I miejsce, Filipiak Łukasz z ITLa za II miejsce i Kacper Piekarski z kl.IBB za III miejsce. Gratulujemy!

Następnie obejrzeliśmy program, w którym wzięli udział: Paulina Antkowiak,  Sylwia Dopierała,  Marcelina Dubiel,  Weronika Kordylas,  Adrianna Krygier, Julia Łączna, Daria Maciejewska, Paulina Nowak, Patrycja Paroń, Weronika Przybylska, Martyna Rybarczyk, Olga Sobkowiak, Jagoda Stepczyńska, Julia Tadyszak i Marta Zielińska z 2TE, Julia Rzyska z 2TL, Anita Turek, z 3TL, Joanna Ruta i Paulina Sielicka z 1BD, Natalia Siuda z 4TL, za nagłośnienie i oświetlenie odpowiadał Kacper Czaja z 1TLa a całość przygotowała Pani Karolina Biała.

Więcej…
 

TO  JUŻ  VIII  RAJD  DO  LASÓW  KOBYLNICKICH

Tylko odważni – bo pogoda nie sprzyjała -  6 października br. wyruszyli na VIII rajd pieszy do grobów pomordowanych w lasach kobylnickich. W tym roku patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek i Starosta Powiatu Szamotulskiego Józef Kwaśniewicz. W rajdzie wzięli udział młodzi ludzie ze szkół prowadzonych przez gminę i powiat, a także goście, uczniowie X LO w Poznaniu. Miejscem zbiórki był dziedziniec Muzeum Zamek Górków, gdzie dr Aleksandra Kuligowska opowiedziała o systemie terroru III Rzeszy w Wielkopolsce, o okoliczności śmierci ok. 2 tys. osób wywiezionych z więzienia w Szamotułach i Wronek w latach 1939 – 1943. Według ustaleń IPN w odnalezionych mogiłach natrafiono tylko na ok. 1100 ciał. W roku 1944 Gestapo, chcąc zatrzeć ślady zbrodni, odkopało i spaliło część zwłok. Po dotarciu na miejsce młodzież oddała hołd pomordowanym, wysłuchała pieśni „Śpij Kolego” i zapaliła znicze. Na koniec ksiądz Wojciech Waszkiel podsumował rajd słowami Jana Pawła II: „Pamięć ocala tożsamość i dopóty, dopóki będziemy pamiętać o takich miejscach, o bohaterach, którzy walczyli o wolność i ojczyznę, dopóki będziemy się czuć związani z nimi”. Po modlitwie była chwila zadumy i czas na pamiątkowe zdjęcia z grupą rekonstruktorów „Historica” z Wronieckiego Stowarzyszenia. Do Szamotuł wróciliśmy już autokarami.

Jolanta Gawrońska

Więcej zdjęć tutaj

 

Klikając w link tutaj lub w logo powyżej przeniesiesz się na stronę z informacjami o zadaniach, jakie czekają nas w niedzielę w związku z organizacją VII PÓŁMARATONU SAMSUNGA.

 

Co nas czeka w nadchodzącym tygodniu?
Od poniedziałku w Bibliotece Szkolnej wystawa starych pomocy naukowych. Środa to pierwszy dzień rekolekcji - DZIEŃ PAPIESKI, w którym oprócz wydarzeń dla ducha, będzie coś dla ciała - opychamy się "Papieskimi Kremówkami" przy okazji wspierając 5 letniego Bartka. Piątek to rajd na Groby Kobylnickie i początek Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej AMICA-CUP 2017 w Hali Nałęcz a w niedzielę obsługujemy VII Półmaraton Samsunga.

 

„Sprzątanie świata” – Polska 2017

Pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce"

15.09.2017

Propozycja na godziny wychowawcze w ramach akcji „Sprzątania świata” oraz organizacja akcji w naszej szkole - tutaj

Polecamy filmiki na YT:

„Żyj z klasą i kasą” https://www.youtube.com/watch?v=qbwj-D84tSk

„Jak segregować odpady” film  i plansza

https://www.youtube.com/watch?v=MYRaZCGftug

"Jak segregować śmieci" –pytania i odpowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=bdiXGiTfHDc

 

PODSUMOWANIE POWIATOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO
„EDUKACJA W MIEJSCACH PAMIĘCI”

W maju i czerwcu 2017 r. uczniowie klas pierwszych technikum i zasadniczej szkoły zawodowej ZS nr 3 im. H. Kołłątaja w Szamotułach po raz drugi wzięli udział w powiatowym projekcie edukacyjnym „Edukacja w miejscach pamięci”. Uczniowie technikum wyjechali  22 i 25 maja br. do byłego obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, uczniowie ZSZ 30 maja, 9 i 13 czerwca br. do obozu karno-śledczego w Żabikowie. Ogółem w projekcie wzięło udział 165 uczniów z siedmiu klas.

Przed wyjazdem na lekcjach historii omówiono cel wyjazdu, przybliżono historię obozu w Chełmnie i Żabikowie oraz okres okupacji niemieckiej w Kraju Warty.

 

Więcej…
 


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. 
Rozpoczynając uroczystość dyrektor Jacek Kucnerowicz przywitał gości: Przewodniczącą Rady Powiatu Szamotulskiego Marię Przybylską, Radę Rodziców oraz Rodziców, przedstawicieli pracodawców, nauczycieli i pracowników szkoły, uczniów – szczególnie tych, którzy do naszej szkoły przyszli do klas pierwszych.

Dyrektor życzył aby ten nowy rok szkolny był dla wszystkich owocny, by zdobywanie wiedzy w naszej szkole było przyjemnością i aby upłynął w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku.


Nasza szkoła dziś to prawie 700 uczniów, 29 oddziałów, ponad 50 nauczycieli,  26 pracowników administracji i obsługi.

W nowym roku 1 klasy to 4 klasy technikum (ITEH, ITLA, ITLB i ITM) i 4 klasy Branżowej Szkoły I stopnia – to nowość od tego roku szk., która umożliwi w przyszłości kontynuowanie nauki w dwuletniej BS II st.

Następnie Przewodnicząca Rady Powiatu Szamotulskiego Maria Przybylska w imieniu Starosty Szamotulskiego i własnym złożyła wszystkim życzenia na nowy rok szkolny oraz wręczyła stypendia Starosty Szamotulskiego za bardzodobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Stypendia otrzymali:

Dubiel Marcelina – kl. II TE
Kordylas Weronika – kl. II TE
Nowak Paulina – kl. II TE
Przybylska Weronika – kl. II TE
Pieczonka Michał – kl. II THM
Andrzejewska Natalia – kl. III THM
Czucha Magda – kl. III THM
Jurkiewicz Monika
Kryg Weronika – kl. III TL
Buliczak Paulina – kl. IIII TE
Kawicka Beata – kl. IV TE
Majerowicz Magdalena – kl. IV TE
Klimko Paulina – kl. IV TLS
Stachowiak Mateusz – kl. II ZB

Genderka Katarzyna – kl. II ZD

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzyma Oliwia Bździel z IIITLE.

Spotkanie było także okazją do przedstawienia uczniom klas pierwszych dyrekcji szkoły.

Na zakończenie tradycyjnie zrobiliśmy zdjęcie wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Obejrzyj zdjęcia wykonane przez Joannę Krawczyk - tutaj

Obejrzyj zdjęcia wykonane przez Paulinę Antkowiak - tutaj

 


PLAN LEKCJI JEST DOSTĘPNY TUTAJ >>>

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się w poniedziałek, 4 września 2017 roku o godz. 9:15

w Hali Sportowo-widowiskowej NAŁĘCZ.

ORGANIZACJA INAUGURACJI 
ROKU SZKOLNEGO 2017-2018
-czytaj tutaj

O godz. 8:00 - Msza św. rozpoczynająca nowy rok szkolny w Bazylice pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach
Po mszy św. uczniowie klas pierwszych Technikum i Szkoły Branżowej zbierają się w szkole o godz. 9:00, gdzie nastąpi podział na klasy i spotkanie z wychowawcami klas i wspólne przejście do Hali NAŁĘCZ.
Uczniowie pozostałych klas spotykają się o godz. 9:00 w hali NAŁĘCZ z wychowawcami klas a następnie zajmują wyznaczone miejsca.

SZKOŁA POLICEALNA - 1 i 2 rok Technik BHP oraz 1 rok Technik Administracji - rozpoczyna zajęcia w sobotę, 9 września 2017r. o godz. 8:00 spotkaniem organizacyjnym w auli szkolnej, po którym rozpoczną się zajęcia zgodnie z planem, który będzie dostępny w połowie przyszłego tygodnia.


Lista uczniów z przydziałem do klas pierwszych Technikum Nr 1 - tutaj

Lista uczniów z przydziałem do klas pierwszych Branżowej Szkoły - tutaj

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW W ZAKŁADCE PODRĘCZNIKI lub tutaj


Lista kandydatów, którzy po potwierdzeniu woli podjęcia nauki zostaną przyjęci do klasy pierwszej Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja - przeglądaj tutaj

Lista kandydatów, którzy po potwierdzeniu woli podjęcia nauki zostaną przyjęci do klasy pierwszej Branżowej Szkoły 1 stopnia w Zespole Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach - przeglądaj tutaj

Informacje dla KANDYDATÓW - czytaj tutaj

 

REKRUTACJA 2017/2018

Karta zgłoszenia ucznia do szkoły dziennej -załącznik nr 1
(pobierz w formacie Worda)
(pobierz w PDF)

Uczniowie szkół gimnazjalnych składają wniosek o przyjęcie do szkoły w terminie od 22.05.2017 r. do 9.06.2017 r.

W zakładce "Rekrutacja" dostępny jest nowy informator na rok szkolny 2017/2018


SZKOŁA KSZTAŁCĄCA W ZAWODZIE - SZKOŁĄ POZYTYWNEGO WYBORU

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O ZAWODÓWKACH I TECHNIKACH -czytaj tutaj i tutaj

Obejrzyj filmy o szkole - tutaj

Oferty pracy dla absolwentów - czytaj w zakładce Dla absolwentów

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

23 czerwca o godz. 9:00 w Hali NAŁĘCZ rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Poprzedziła ją msza św. w Bazylice.

Rozpoczynając Dyrektor Jacek Kucnerowicz serdecznie powitał wszystkich w tym niezwykle uroczystym dla szkoły dniu. Wśród gości byli: Starosta Szamotulski, Pan Józef Kwaśniewicz, Przewodnicząca Rady Powiatu Szamotulskiego, Pani Maria Przybylska, przedstawiciele pracodawców naszych uczniów, między innymi dyrektor zakładu Hochland w Kaźmierzu – Pan Roman Organiściak i instruktor nauki zawodu Pan Marian Gruszka.

Więcej…
 

„Młodzi Zdolni” - "NASI" wśród nominowanych!


Czternaście osób z powiatu szamotulskiego zostało nominowanych do plebiscytu „Młodzi Zdolni”. Są wśród nich sportowcy, pasjonaci, uczniowie o zacięciu wręcz naukowym, muzycy oraz artyści. To właśnie z nich wybierzemy laureata tytułu „Młody Zdolny”.

Każdy z nich ma talent, który wykorzystuje w celu uszczęśliwiania innych osób, dostarczając im pozytywnych emocji i wrażeń. Bo „Młody Zdolny” to osoba, które z sukcesem wykorzystują swój potencjał. 
Wśród nominowanych są nasi uczniowie: Patrycja Haussa, Eryk Walter oraz nasz absolwent - Tomasz Drab. Jak głosować - kliknij na zdjęcie lub zobacz tutaj: http://szamotuly.naszemiasto.pl/…/mlodzi-zdolni-powiatu-sza…
Patronat honorowy nad naszym plebiscytem objął starosta szamotulski Józef Kwaśniewicz.

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 18
Joomla free themes created by Lonex.