Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


Podziękowania dla naszego technikum

Jacek Kucnerowicz, Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach, odebrał z rąk Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz prof. Adama Hamrola z Politechniki Poznańskiej, podziękowania za udział szkoły w projekcie „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”. Szamotulskie technikum było jedną z 70 szkół biorących udział w największym projekcie edukacyjnym wspierającym kształcenie zawodowe w naszym województwie.

„Tworzymy narzędzia sukcesu” – pod takim hasłem przebiegała uroczysta gala podsumowująca trzyletni projekt „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”. Spotkanie, które odbyło się 9 czerwca 2015 roku w Collegium Da Vinci,  otworzyła Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

W ramach „Czasu zawodowców” uczniowie ponad połowy wielkopolskich techników otrzymali internetowy system łączący ich z pracodawcami, nowoczesne laboratoria praktyk zorganizowanych przez Politechnikę Poznańską dla logistyków, handlowców i ekonomistów, wsparcie w poszukiwaniu praktyk zawodowych oraz program płatnych staży dla najlepszych, a także wdrożenie kształcenia modułowego oraz zajęć e‑learningowych w szkołach.

Także szkoła otrzymała w ramach projektu wyposażenie w pomoce dydaktyczne, między innymi mobilną pracownię komputerową z 32 laptopami, trzy tablice interaktywne, wyposażenie pracowni handlowej i logistycznej.

Projekt będzie kontynuowany w kolejnych latach.


 

PUCHAR FIVB i MEDAL MISTRZÓW ŚWIATA W SIATKÓWCE ZDOBYTE PRZEZ POLAKÓW BĘZIE MOŻNA OBEJRZEĆ W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ W NASZEJ SZKOLE!

Działający przy naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy „SZAMOTULANIN” obchodzi w sobotę, 20 czerwca 2015r. swoje dwudziestolecie. Z tej okazji UKS wraz z pomysłodawcą tej wystawy, Panem Ryszardem Frąckowiakiem  (Członek Zarządu UKS i Zarządu WZPS w Poznaniu ) zapraszają mieszkańców i sympatyków siatkówki w dniach 20-21 czerwca 2015r  do Zespołu Szkół Nr 3  przy. ul. A. Mickiewicza 4  w Szamotułach. W holu Hali Widowiskowo-Sportowej „NAŁĘCZ” wystawiona będzie prezentacja Pucharu FIVB za Mistrzostwo Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Nie tylko sympatycy piłki siatkowej, ale wszyscy mieszkańcy Szamotuł będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia Pucharu zdobytego przez biało–czerwonych w Mistrzostwach Świata. Prezentacja Pucharu w naszym mieście to ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że siatkówka jest jedną z dyscyplin szeroko rozwiniętych w Szamotułach.

Trofeum i medal będzie można podziwiać w holu Hali Sportowo-Widowiskowej „NAŁĘCZ” oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Więcej…
 

Łukasz Andrzejewski zajął  V miejsce XV Finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP

19 maja 2015r.  w Warszawie odbył się XV Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu” zorganizowany przez Związek Rzemiosła Polskiego oraz Państwową Inspekcję Pracy przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej  oraz Centralnego Instytutu Ochrony Pracy PIB

Nasz uczeń - Łukasz Andrzejewski zajął  V miejsce. W finale brało udział 45 uczestników.

Łukasz uczy się zawodu stolarz w firmie „Schody Trąbczyński” u Pana Macieja Trąbczyńskiego w Szamotułach.

Więcej…
 

WIELKANOCNE KLASOWE JAJO Z JAJEM

Dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły udział w świątecznym konkursie na „WIELKANOCNE KLASOWE JAJO Z JAJEM”.
Bardzo cieszymy się z Waszej kreatywności i dużego poczucia humoru, co oznacza, że jesteście zgranym klasowym zespołem i  w takich zadaniach grupowych potraficie sprostać najwyższym oczekiwaniom.
Wszystkie prace były fantastyczne, widać w nich serce i zaangażowanie. Obrady jury było bardzo burzliwe, więc zdecydowaliśmy, iż wszystkie JAJA zasługują na wyróżnienie, tym sposobem, nie wybrano I miejsca.
Informujemy też, że wszystkie klasowe jaja zostaną przechowane w tajemniczym miejscu i będą zdobiły Naszą Szkołę w przyszłe Święta Wielkanocne!
GRATULUJEMY WSZYSTKIM zaangażowanym w przygotowanie „jaja z jajem” ;-)
Obejrzyj zdjęcia - tutaj.

 

Aktywnie dla Rafała!

 

Wspólnie z Szamotulskim Stowarzyszeniem Charytatywnym POMOC zapraszamy w piątek, 22 maja br. na imprezę charytatywną do Hali NAŁĘCZ w godz. od 18.00 do 21.00. Szczegóły na plakacie.

 

POŻEGNANIE TEGOROCZNYCH ABSOLWENTÓW TECHNIKUM -24.04.2015r.

Galeria 1 - zobacz
Galeria 2 - zobacz
Oglądaj i czytaj na stronie szamotuly.naszemiasto.pl - tutaj

 

 

DKF - "Szybcy i wściekli 7"

 

W dniu 27 kwiecień 2015 roku uczniowie naszej szkoły, w ramach Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego, udali się do kina Halszka. Tym razem oglądaliśmy amerykański film fabularny (sensacyjny)w reżyserii Jamesa Wana.

Więcej…
 

Ewelina Lipowiec jedzie do Brukseli
W poniedziałek, 20 kwietnia w naszej szkole odbył się finał powiatowy konkursu pt. „Wielkopolska – 10 lat zmian w regionie”, który organizował Poseł Jakub Rutnicki, natomiast fundatorem nagród była Posłanka do Parlamentu Europejskiego Agnieszka Kozłowska Rajewicz.

Więcej…
 

UKS po zaciętej walce nie awansuje do finału Mistrzostw Polski

Działający przy naszej szkole UKS Szamotulanin przegrał po zaciętym spotkaniu z zespołem SOS San Pajda Jarosław 1:2 i nie awansował do Finału Mistrzostw Polski.  Należy jednak docenić zaangażowanie i poświecenie całego zespołu, który poprzez ciężką pracę i wspaniały sezon osiągnął największy sukces w historii klubu!
Czytaj dalej (artykuł ze strony uks.iszamotuly.pl)

Więcej…
 

XIV POKAZ STOŁÓW WIELKANOCNYCH

Tydzień przed świętami Wielkanocnymi nasza szkoła tradycyjnie wzięła udział w XIV Pokazie Stołów Wielkanocnych, który odbył się w Hali Wacław. Tradycyjne i nowoczesne potrawy Wielkanocne pod kierunkiem Pani Kierownik Władysławy Łuczak i Pani Ludmiły Hartwich przygotowali uczniowie: Patrycja Krzyśko i Karolina Gromadzińska z IZC, Marta Frąckowiak, Przemysław Gromadziński, Beata Miśkiewicz i Anna Michałek z klasy IIZB oraz Julia Fertyk  z klasy IIITE. Za pomoc w przygotowaniu do pokazu dziękujemy zakładom Piekarnictwo Cukiernictwo PABICH i Cukiernia NOWACZYŃSCY.

Zdjęcia z XIV Pokazu Stołów Wielkanocnych można obejrzeć tutaj.

 

IV NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

27 marca po raz czwarty zorganizowaliśmy w Hali Nałęcz Nocny Turniej Piłki Siatkowej. Od lat organizatorami turnieju są nauczyciele naszej szkoły - Maciej Białasik i Bartłomiej Synowiec. W tym roku w turnieju wzięło udział 9 drużyn, z zacięta rywalizacja trwała do godz. 2.00 w nocy. Cały turniej obserwowała też liczna grupa kibiców.

Kolejność końcowa:

1. Ciacha
2. Wpadliśmy popatrzeć
3. The Boys

Więcej…
 

PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE „LET’S SING” W PNIEWACH!

 

Dzięki Dominice Ryżek (kl. III TL B) nasza szkoła zajęła I miejsce na V Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „Let’s sing” w Pniewach!

Nasi uczniowie, pod opieką p. Ewy Chamery,  od trzech lat biorą udział w Konkursie: śpiewają, zdobywają wyróżnienia i zajmują czołowe miejsca. W tym roku Konkurs odbył się 19 marca. Dominika jako jedyna reprezentowała naszą szkołę i ‘wyśpiewała’ nam I miejsce piosenką Whitney Houston ‘I have nothing’, a konkurencja była spora – startowało 27 wykonawców.

Składamy jej gratulacje i zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w Konkursie w przyszłym roku.

Oto link do strony, gdzie można znaleźć kilka zdjęć http://www.pniewy.wlkp.pl/Aktualnosci/8b6e037794a09c09e902330e8bc59a1e.html

tekst: p. Ewa Chamera

 

Głosowanie na najfajniejszą studniówkę w Wielkopolsce

UWAGA! Na stronie www.szamotuly.naszemiasto.pl
zakończyło się głosowania głosowanie na najfajniejszą studniówkę w Wielkopolsce.
NASZA STUDNIÓWKA ZAJĘŁA II MIEJSCE. GRATULUJĘ I DZIĘKUJĘ GŁOSUJĄCYM.Wyniki można obejrzeć tutaj.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 20
Joomla free themes created by Lonex.