Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


 

KOŁO BIEGACZA

 

Wszystkich, którzy biegają lub chcą rozpocząć trening biegowy w celach rekreacyjnych lub sportowych, zapraszam na Zebranie Założycielskie szkolnego Koła Biegacza.

Podczas zebrania wybierzemy Zarząd Koła oraz przedstawimy zadania naszej nowej organizacji.

Miłośników biegania zapraszam w piątek 16 stycznia 2015 roku o godzinie 1020 do auli szkolnej.

p. Maria Bykowska

SPRAWOZDANIE Z ZEBRANIA W ZAKŁADCE - SZKOLNY KLUB BIEGACZA

 

MARATON ZUMBY

 

W sobotę, dnia 6 grudnia od godz. 17.00 do 20.00 w Hali NAŁĘCZ Studio Fitnes TEAM wspólnie z naszą szkołą organizuje MIKOŁAJKOWY MARATON ZUMBY.

Szczegóły na plakacie. Nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły biorą udział w maratonie bezpłatnie. Zapisy w sekretariacie 101.

 

SZKOŁA NOCĄwieczór filmowo - andrzejkowy

Po raz drugi zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do uzdaiału w projekcie

SZKOŁA NOCĄ

- wieczór filmowo - andrzejkowy

Data projektu: noc  z 29 na 30 listopada 2013 roku

Godzina rozpoczęcia: 1900 - 29 listopada

Godzina zakończenia: 900 - 30 listopada.

Informacje i regulamin - czytaj

Oświadczenie rodziców - pobierz

 

SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM FINALE

 

 

W dniach od 7 do 9 listopada 2014 roku w Zakopanem odbył się finał XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS, do którego dotarli reprezentanci naszego powiatu Laura Szmyt i Mateusz Duda (ZS nr 1 Szamotuły) oraz Kamil Terlecki (4TM) i Maciej Opara (1TL) z naszej szkoły. Pierwszego dnia uczestnicy więcej....

 

 

POŁOWINKI 2014

 

W nocy z soboty na niedzielę , 25-26 października 2014 roku w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie dla klas trzecich technikum jakim były POŁOWINKI. Brali w nich udział uczniowie klas: III TE, III THM, III TLa, III TLb, wraz z osobami towarzyszącymi oraz wychowawcy klas: p. Małgorzata Rotnicka, p. Ludmiła Hartwich, p. Sylwia Walczak, p. Marta Dobak. Uroczystość zaszczycili również swoją obecnością pan dyrektor Jacek Kucnerowicz oraz w roli opiekuna p. Karolina Biała.

Impreza rozpoczęła się o godz. 18.00. Niepowtarzalną muzykę....

Więcej…
 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY 14.10.2014r. -oglądaj galerię zdjęć

 

 

LICEALIADA 2014

 

Dnia 23 września 2014 roku na stadionie lekkoatletycznym w Szamotułach odbyły się indywidualne mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowało godnie 26 uczniów (10 dziewcząt i 16 chłopaków). Najlepsza na 1500 metrów była Monika Jurewicz z klasy 2TEH. Srebrny medal na dystansie 400 metrów zdobyła Julia Fertyk z klasy 3TE. Na ostatnim stopniu podium w biegu na 200 metrów stanęła Angelika Jastrowicz z klasy 3TE. Medalistkom i wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników, mimo niesprzyjających warunków pogodowych.

Galeria przygotowana przez Alicję Mikołajczak 2TM

 

Powiatowy Rajd Rodzinny  "Poznajemy dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe Powiatu Szamotulskiego"


Dnia 27. października odbył się w Szamotułach Powiatowy Rajd Rodzinny pt. "Poznajemy dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe Powiatu Szamotulskiego". Z naszej szkoły wzięło w nim udział 30 uczniów i 4 opiekunów ( p. Wioleta Pospiech, p. Maria Konenc, p. Małgorzata Rotnicka i p. Karolina Pawłowska). Trasa, którą pokonaliśmy wyniosła ok. 8,5 km: Szamotuły- Gałowo-Śmiłowo- Szamotuły. Celem rajdu było upowszechnianie wiedzy na temat walorów przyrodniczych i kulturowych Ziemi Szamotulskiej oraz popularyzacja aktywnego stylu życia.
O godzinie 8 rano spotkaliśmy się wszyscy na terenie

Więcej…
 

KONKURS "Strzał w 10"

Uczniowie klasy 2 TEH wzięli udział w konkursie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej - Przedstawicielstwo w Polsce, który związany jest z 10 rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej. Zadaniem uczestników było przygotowanie 3 minutowego spotu pokazującego na przykładzie jak zmieniło się ich życie lub znanych im osób od kiedy Polska weszła do UE. Po burzliwych, ale bardzo twórczych dyskusjach powstał scenariusz, potem ciężka praca wielu koleżanek i kolegów, ciekawie spędzony czas i efekty możecie podziwiać tu https://www.youtube.com/watch?v=eKCFRdSgy9Q

ZAPRASZAMY do obejrzenia. Rozstrzygnięcie konkursu to listopad/grudzień 2014 - termin zależny od organizatora.

tekst: B. Zajączkowska

 

ZAPRASZAMY NA IMPREZY W HALI NAŁĘCZ WE WRZEŚNIU!

 

 

POWIATOWE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015


1 września 2014 roku, jak co roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Po mszy św. w Kolegiacie Szamotulskiej zebraliśmy się wszyscy w hali Nałęcz. Rozpoczęcie w naszej szkole było połączone z Powiatową Inauguracją Roku Szkolnego. Całą uroczystość poprowadził p. Paweł Wilski. Głos zabrał także dyrektor naszej szkoły p. Jacek Kucnerowicz, który przywitał wszystkich uczniów, zarówno obecnych, jak i tych którzy do nas dołączyli oraz wszystkich przybyłych gości w tym starostę Pawła Kowzana. Dodatkowo całą uroczystość wzbogacił śpiew chóru z Zespołu Szkół Nr 1  Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach.

Więcej…
 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

27 czerwca spotkaliśmy się po raz ostatni w tym roku szkolnym w hali "Nałęcz", by podsumować całoroczną pracę. Na naszej uroczystości gościli Starosta Szamotulski Paweł Kowzan i Wicestarosta Józef Kwaśniewicz. Najlepsi uczniowie z rąk gości i dyrekcji szkoły otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody. Dzięki osiągniętym wynikom na koniec roku 18 osób zostało wytypowanych do stypendium Starosty Szamotulskiego za dobre wyniki w nauce a jedna osoba do stypendium Prezesa Rady Ministrów. 
Życzymy udanych wakacji i powrotu z nowymi siłami do nauki w dniu 1 września.

Galeria zdjęć tutaj
Galeria z szamo.info.pl tutaj i tutaj
Galeria na stronie powiatu tutaj

 

19-26 CZERWCA 2014 - WYMIANA ZE SZKOŁĄ W KONIGS WUSTERHAUSEN
- Projekt europejski „Wojna, Europa i Ja”

19 czerwca rozpoczęła się pierwsza wymiana polsko-niemiecka, pod hasłem „WOJNA, EUROPA I JA“, która miała na celu spotkanie młodych ludzi z różnych krajów, by razem zastanowili się nad przyczynami wybuchu I Wojny Światowej oraz jej następstwami.

W wymianie uczestniczyło 20 uczniów szkoły im. Friedricha  Schiller z Königs Wusterhausen i 20 uczniów z naszej szkoły. Czterdziestoosobową grupą wraz z opiekunami, wyruszyliśmy wspólnie na Warmię, do miejscowości Waplewo, gdzie integrowaliśmy się przez cały tydzień. Miejsce to nie było przypadkowe, ponieważ na tych terenach toczyły się walki podczas I wojny światowej. Czytaj dalej i oglądaj galerie zdjęć.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 19
Joomla free themes created by Lonex.