Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


ZAKOŃCZENIE SZKOŁY PRZEZ UCZNIÓW ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ

W piątek, 13 czerwca 2014r. uczniowie klas III Zasadniczej szkoły Zawodowej ukończyli naukę w naszej szkole. Na uroczystości gościł Starosta Szamotulski Paweł Kowzan, Przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Nowak oraz pradstawiciele pracodawców, u których uczniowie odbywają praktyczną naukę zawodu. Uczniowie wyróżniający się w nauce czy też działalności na rzecz szkoły otrzymali nagrody i dyplomy.

Więcej…
 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNY "EUREKA"

Dnia 12 marca 2014 roku w naszej szkole czterech uczniów z klasy 4 TM i czterech uczniów  z klasy 2 THM przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA”. Uczniowie ci zmierzyli się z 30 pytaniami testowymi i pytaniem otwartym za 8 punktów. Największą liczbę punktów zdobył.....czytaj więcej

 

DZIEŃ NIEMIECKI W NASZEJ SZKOLE

3 kwietnia w auli naszej szkoły odbył się finał III edycji innowacji pedagogicznej „Dookoła Europy”. W tym roku skupiliśmy swoją uwagę na naszych zachodnich sąsiadach – Niemcach. Staraliśmy się przybliżyć kulturę, obyczaje i piękno niemieckich landów. Społeczność szkolna miała okazję obejrzeć przedstawienie, które powstało na kanwie baśni braci Grimm – Śmierć matką chrzestną; filmik, będący współczesną wersją Króla Olch Goethego, scenki prezentujące znane niemieckie marki takie jak: adidas, haribo czy rittersport; prezentacje o urzekającej i malowniczej Bawarii; mogli również bawić się w wspólnie z nami przy dźwiękach piosenki Jägermeister i Ein bisschen Frieden oraz przy widowiskowym tańcu Schwarz oder Weiβ. Sekcja kulinarna natomiast uraczyła nas w tym roku bawarską sałatką ziemniaczaną, obazdą i genialnym jabłecznikiem. Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy, a za rok zapraszamy na „Dzień Hiszpański”. Galeria tutaj.

 

Święto Patrona Szkoły i pożegnanie maturzystów

W piątek, 25 kwietnia, obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły oraz pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły. Galerię zdjęć autorstwa Damiana Pospiesznego można obejrzeć tutaj: część 1, część 2,  galerię autorstwa Michała Borkowskiego tutaj
oraz nowośćgalerię zdjęć autorstwa Pauliny Frąckowiak tutaj.  Czytaj też i obejrzyj galerię na stronie Powiatu Szamotulskiego -tutaj.
Zobacz też na szamotuly.naszemiasto.pl jak zaczęły się matury w naszej szkole - tutaj
 

W imieniu Fundacji Femina Projekt z Wronek zachęcamy pełnoletnich uczniów z terenu Miasta i Gminy Wronki i Ostroróg do udziału w bezpłatnym 120 godzinnym kursie języka angielskiego. Czytaj więcej

 

Plebiscyt na najpopularniejszą szkołę w Szamotułach

Na stronie www.szamotuly.naszemiasto.pl zakończyło się głosowanie na najpopularniejszą szkołę w Szamotułach. Zajęliśmy II miejsce z ogromną przewagą nad pozostałymi szkołami. Dziękujemy wszystkim. którzy oddawali na naszą szkołę głosy. Wyniki można obejrzeć tutaj.

 

Wypowiedz się!

Starostwo Powiatowe w Szamotułach przystąpiło do prac związanych z opracowaniem strategii rozwoju szamotulskiego powiatu. Ambicją naszą jest, by powstała ona w oparciu o głosy Mieszkańców, zgłoszone przez nich potrzeby i oczekiwania. Opinie Mieszkańców powiatu zbierane będą poprzez ankietę, którą można wypełnić poprzez Internet lub pobrać wersję papierową, dostępną w Starostwie Powiatowym w Szamotułach. Aby przejść do wypełniania ankiety kliknij w baner powyżej.

 

Konferencja "Szkoła kształcąca w zawodzie - szkołą pozytywnego wyboru"

12 marca nasza szkoła była organizatorem konferencji, nad którą patronat objął Starosta Szamotulski Paweł Kowzan. Na konferencję zaprosiliśmy przedstawicieli gimnazjów, rodziców i pracodawców. Celem konferencji była zmiana wizerunku szkolnictwa zawodowego w Polsce i naszym środowisku. Nasz szkoła, która jest nowoczesną placówką oświatową, stara się sprostać wymaganiom rozwijającej się gospodarki i przemysłu.

 

Więcej…
 

Szkoła bierze udział w programie „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie”

W ramach poradnictwa dietetycznego dla młodzieży dietetyk z ramienia Polskiego Towarzystwa Dietetycznego odwiedzi szkołę i dla każdego zakwalifikowanego i zadeklarowanego przez szkołę ucznia, którego rodzice/opiekunowie wyrażą pisemną zgodę do 20.03.2014 r., przeprowadzi dwie kolejne porady dietetyczne.
Porady dla uczniów powinny odbywać się z udziałem rodziców / opiekunów. Pierwsza porada planowana jest w terminie 24-30.03.2014 r., a druga 22-28.04.2014 r.

 

Spotkanie z Anną Marią Wesołowską

4 marca, mimo kontuzji zaszczyciła nas swoją obecnością Sędzia Anna Maria Wesołowska. Aula naszej szkoły na każdym spotkaniu  pękała w szwach. Młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna czekała na spotkanie z niecierpliwością i wielkim zainteresowaniem  – „Dlaczego spotykam się z dziećmi i młodzieżą?” – zapytała sędzia. – „Dlatego, że nie mogę się pogodzić z tym, że coraz więcej młodych ludzi trafia na salę sądową w charakterze oskarżonych”
Pani Sędzia Wesołowska spotkała się  na 3 prelekcjach w sumie z tysiącem uczniów z naszego powiatu. Mówiła o wszelkich zagrożeniach współczesnego świata i o tym jak szybko w tej zmieniającej się rzeczywistości można stać się ofiarą tych zjawisk. Starała się uświadomić młodym ludziom, że dla nich coś co jest: dowcipem, wybrykiem, żartem może stać się przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności. Wszystko co mówiła było z „życia wzięte” z Jej doświadczeń z Sali Sądowej.

Więcej…
 

 

WYCIECZKA DO MAN Bus w SADACH


Dnia 26 lutego uczniowie klasy II h – przyszli mechanicy i elektromechanicy odwiedzili zakład produkcyjny MAN Bus Sp.z o.o. w Sadach. Dzięki uprzejmości kierownictwa i pracowników firmy, uczniowie mieli możliwość prześledzenia procesu produkcyjnego autobusów, zapoznania się z pracą mechaników oraz pozostałych pracowników działu produkcji.

Więcej…
 

 

SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - 2014

 

Jak co roku w naszej szkole organizujemy Szkolny Konkurs Języka Angielskiego.

Termin: 8 kwietnia 2014

Prosimy chętnych o zgłaszanie się do nauczycieli anglistów.

Szczegółowe materiały do pobrania w zakładce - Język angielski.

 

 

WARSZTATY DLA WOLONTARIUSZY


 

W dniach  od 3 do 7 lutego 2014 roku uczestniczyliśmy w warsztatach dla liderów Szkolnych Kół Caritas w Lipnicy Wielkiej. Była to kolejna okazja do wspólnej modlitwy, poznania dorobku Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Poznańskiej a także do zapoznania się z kultura góralską ludności Orawy i Podhala. Wzięliśmy m.in. udział w warsztatach ,,Od ziarna do chleba" w skansenie w Zubrzycy Górnej,czytaj więcej...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 18
Joomla free themes created by Lonex.