Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


Spotkanie z Anną Marią Wesołowską

4 marca, mimo kontuzji zaszczyciła nas swoją obecnością Sędzia Anna Maria Wesołowska. Aula naszej szkoły na każdym spotkaniu  pękała w szwach. Młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna czekała na spotkanie z niecierpliwością i wielkim zainteresowaniem  – „Dlaczego spotykam się z dziećmi i młodzieżą?” – zapytała sędzia. – „Dlatego, że nie mogę się pogodzić z tym, że coraz więcej młodych ludzi trafia na salę sądową w charakterze oskarżonych”
Pani Sędzia Wesołowska spotkała się  na 3 prelekcjach w sumie z tysiącem uczniów z naszego powiatu. Mówiła o wszelkich zagrożeniach współczesnego świata i o tym jak szybko w tej zmieniającej się rzeczywistości można stać się ofiarą tych zjawisk. Starała się uświadomić młodym ludziom, że dla nich coś co jest: dowcipem, wybrykiem, żartem może stać się przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności. Wszystko co mówiła było z „życia wzięte” z Jej doświadczeń z Sali Sądowej.

Więcej…
 

 

WYCIECZKA DO MAN Bus w SADACH


Dnia 26 lutego uczniowie klasy II h – przyszli mechanicy i elektromechanicy odwiedzili zakład produkcyjny MAN Bus Sp.z o.o. w Sadach. Dzięki uprzejmości kierownictwa i pracowników firmy, uczniowie mieli możliwość prześledzenia procesu produkcyjnego autobusów, zapoznania się z pracą mechaników oraz pozostałych pracowników działu produkcji.

Więcej…
 

 

SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - 2014

 

Jak co roku w naszej szkole organizujemy Szkolny Konkurs Języka Angielskiego.

Termin: 8 kwietnia 2014

Prosimy chętnych o zgłaszanie się do nauczycieli anglistów.

Szczegółowe materiały do pobrania w zakładce - Język angielski.

 

 

WARSZTATY DLA WOLONTARIUSZY


 

W dniach  od 3 do 7 lutego 2014 roku uczestniczyliśmy w warsztatach dla liderów Szkolnych Kół Caritas w Lipnicy Wielkiej. Była to kolejna okazja do wspólnej modlitwy, poznania dorobku Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Poznańskiej a także do zapoznania się z kultura góralską ludności Orawy i Podhala. Wzięliśmy m.in. udział w warsztatach ,,Od ziarna do chleba" w skansenie w Zubrzycy Górnej,czytaj więcej...

 

Studencka przymiarka uczniów naszej szkoły

Czy warto studiować? Co zrobić by pracować w wymarzonym zawodzie? Jak dobrze zaplanować swoją karierę w logistyce? Na te pytania znają już odpowiedzi uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach, którzy dziś odwiedzili Wyższą Szkołę Logistyki.
Oprócz prezentacji dotyczącej oferty uczelni, przyszli Logistycy próbowali swoich sił rozwiązując zadanie dotyczące formowania ładunków.
Czytaj dalej na stronie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu (tutaj).

 

STUDNIÓWKA 2014

W sobotę, 25 stycznia klasy IV TEH, IV TL i IV TM bawiły się na STUDNIÓWCE. Galerię zdjęć autorstwa Damiana Pospiesznego można obejrzeć tutaj. Czytaj i oglądaj także na www.szamotuly.naszemiasto.pl
 

SZPIK–owo w ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 im. Hugona Kołłątaja

PUNKT POŚREDNICTWA PRACY OHP W SZAMOTUŁACH wraz z ZESPOŁEM SZKÓŁ NR 3 im. Hugona Kołłątaja zorganizował spotkanie z DRUŻYNĄ SZPIKU. W ramach profilaktyki prozdrowotnej uczniowie  naszej szkoły oraz szkół z terenu powiatu szamotulskiego wysłuchali prelekcji pri dowiedzieli się jak mogą ratować życie innym. Czytaj więcej tutaj. Obejrzyj relację video na www.szamo.info.pl

 

W styczniu w Hali Nałęcz zostaną rozegrane dwa nocne turnieje: II NOCNY TURNIEJ PIKI NOŻNEJ (24 stycznia) i III NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ 31 stycznia). Szczegóły na plakatach i w załączonych regulaminach: Regulamin Turnieju piłki Nożnej (czytaj) i Regulamin Turnieju piłki Siatkowej (czytaj). ZAPRASZAMY! Relację z II NOCNEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ można obejrzeć na www.szamo.info.pl -tutaj i tutaj.

 

Konkurs gastronomiczny  „Zakąski z ryb”

11 grudnia2013r. odbył się w naszej szkole konkurs gastronomiczny pn „Zakąski z ryb”. Do zmagań konkursowych przystąpiło 3 chętnych uczniów:

- Mateusz Kubiak z kl IZB , który przygotował    „Rybę Winną”, a zajęcia praktyczne odbywa w  kuchni w szkole  w Kaźmierzu pod opieką Andrzeja Stachowiaka.

- Patryk Jankowski z kl IZB, który przygotował „Rybne mini Burgery”

- Izajasz Kaczmarek z kl II G, który sporządził „Placki ziemniaczane z łososiem”

Czytaj więcej

 

Beata Miśkiewicz zwyciężyła w Konkursie Gastronomicznym

13 grudnia 2013r. w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Objezierzu odbył się X Konkurs Gastronomiczny. Celem konkursu było promowanie młodych talentów oraz inspirowanie do poznawania i zgłębiania tajników sztuki kulinarnej.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach:
- zakąski z ryb
- deser z makiem
W każdej konkurencji startowało po 7 uczestników  z całej Wielkopolski. Naszą szkołę reprezentowała Beata Miśkiewicz uczennica kl. I ZB Zasadniczej Szkoły Zawodowej, która odbywa praktyczną naukę zawodu w Restauracji „Leonardo” w Pniewach.
Prace uczniów nadzorowali i oceniali wybitni kucharze poznańskich restauracji pod przewodnictwem Mieczysława Wciórki. Poziom konkursu był bardzo wysoki.
Nasza uczennica Beata Miśkiewicz zajęła I miejsce w kategorii – deser z makiem za przygotowanie rolady biszkoptowo – jagodowej w otoczce z maku z dodatkiem baileys musu z caulis malinowo-kardamonowym.
Gratulujemy Beacie , Panu Marcinowi Hajnce – instruktorowi praktycznej nauki zawodu, który tak wspaniale przygotował Beatę do konkursu i Restauracji  „Leonardo”w Pniewach.
Władysława Łuczak

Więcej zdjęć z konkursu

 

Szkoła nocą

W nocy z 29 na 30 listopada w Zespole Szkół Nr 3 odbył się projekt pod nazwą „Szkoła nocą”.  O godzinie 1900 zaopatrzeni w karimaty, śpiwory i dmuchane materace zajęliśmy aulę, która na tę noc  przeobraziła się w salę kinową  i jak na kino przystało pepsi lała się strumieniami, wszędzie było słychać chrupanie nachosów a powietrze wypełniał zapach świeżego popcornu. W repertuarze naszego szkolnego kina znalazły się takie filmy jak: Eden lake, Mała miss słoneczko, Intruz,  Misery, Iluzja i Sierota a  ponieważ była to noc andrzejkowa, to w przerwach między filmami losowaliśmy wróżby, laliśmy wosk, biegaliśmy po szkolnych korytarzach w poszukiwaniu andrzejkowych symboli. Zabawa była przednia, atmosfera fantastyczna i już czekamy na kolejny taki projekt.

Karolina Biała, Marta Dobak
Galeria zdjęć tutaj. O  nocy andrzejkowo-filmowej można też poczytać na http://szamotuly.naszemiasto.pl

 

 

Dzielenie się Miłością, troską, wrażliwością serca, swoim czasem staje się udziałem wszystkich wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas. czytaj... 

 

Porozumienie z Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej
W czwartek, 28 listopada 2013 r. w Poznańskim Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej, przy ul. Jawornickiej 1 odbyło się podpisanie porozumienia na temat współpracy zawodowej pomiędzy Poznańskim Centrum i szkołami zawodowymi m.in.: z  Szamotuł i Obornik. W imieniu naszej szkoły porozumienie podpisał dyrektor Jacek Kucnerowicz w towarzystwie Dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Starostwa Powiatowego Jana Stefaniaka.
Czytaj dalej tutaj. Program TV Wielkopolska obejrzyj tutaj.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 18
Joomla free themes created by Lonex.