Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


SZPIK–owo w ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 im. Hugona Kołłątaja

PUNKT POŚREDNICTWA PRACY OHP W SZAMOTUŁACH wraz z ZESPOŁEM SZKÓŁ NR 3 im. Hugona Kołłątaja zorganizował spotkanie z DRUŻYNĄ SZPIKU. W ramach profilaktyki prozdrowotnej uczniowie  naszej szkoły oraz szkół z terenu powiatu szamotulskiego wysłuchali prelekcji pri dowiedzieli się jak mogą ratować życie innym. Czytaj więcej tutaj. Obejrzyj relację video na www.szamo.info.pl

 

W styczniu w Hali Nałęcz zostaną rozegrane dwa nocne turnieje: II NOCNY TURNIEJ PIKI NOŻNEJ (24 stycznia) i III NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ 31 stycznia). Szczegóły na plakatach i w załączonych regulaminach: Regulamin Turnieju piłki Nożnej (czytaj) i Regulamin Turnieju piłki Siatkowej (czytaj). ZAPRASZAMY! Relację z II NOCNEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ można obejrzeć na www.szamo.info.pl -tutaj i tutaj.

 

Konkurs gastronomiczny  „Zakąski z ryb”

11 grudnia2013r. odbył się w naszej szkole konkurs gastronomiczny pn „Zakąski z ryb”. Do zmagań konkursowych przystąpiło 3 chętnych uczniów:

- Mateusz Kubiak z kl IZB , który przygotował    „Rybę Winną”, a zajęcia praktyczne odbywa w  kuchni w szkole  w Kaźmierzu pod opieką Andrzeja Stachowiaka.

- Patryk Jankowski z kl IZB, który przygotował „Rybne mini Burgery”

- Izajasz Kaczmarek z kl II G, który sporządził „Placki ziemniaczane z łososiem”

Czytaj więcej

 

Beata Miśkiewicz zwyciężyła w Konkursie Gastronomicznym

13 grudnia 2013r. w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Objezierzu odbył się X Konkurs Gastronomiczny. Celem konkursu było promowanie młodych talentów oraz inspirowanie do poznawania i zgłębiania tajników sztuki kulinarnej.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach:
- zakąski z ryb
- deser z makiem
W każdej konkurencji startowało po 7 uczestników  z całej Wielkopolski. Naszą szkołę reprezentowała Beata Miśkiewicz uczennica kl. I ZB Zasadniczej Szkoły Zawodowej, która odbywa praktyczną naukę zawodu w Restauracji „Leonardo” w Pniewach.
Prace uczniów nadzorowali i oceniali wybitni kucharze poznańskich restauracji pod przewodnictwem Mieczysława Wciórki. Poziom konkursu był bardzo wysoki.
Nasza uczennica Beata Miśkiewicz zajęła I miejsce w kategorii – deser z makiem za przygotowanie rolady biszkoptowo – jagodowej w otoczce z maku z dodatkiem baileys musu z caulis malinowo-kardamonowym.
Gratulujemy Beacie , Panu Marcinowi Hajnce – instruktorowi praktycznej nauki zawodu, który tak wspaniale przygotował Beatę do konkursu i Restauracji  „Leonardo”w Pniewach.
Władysława Łuczak

Więcej zdjęć z konkursu

 

Szkoła nocą

W nocy z 29 na 30 listopada w Zespole Szkół Nr 3 odbył się projekt pod nazwą „Szkoła nocą”.  O godzinie 1900 zaopatrzeni w karimaty, śpiwory i dmuchane materace zajęliśmy aulę, która na tę noc  przeobraziła się w salę kinową  i jak na kino przystało pepsi lała się strumieniami, wszędzie było słychać chrupanie nachosów a powietrze wypełniał zapach świeżego popcornu. W repertuarze naszego szkolnego kina znalazły się takie filmy jak: Eden lake, Mała miss słoneczko, Intruz,  Misery, Iluzja i Sierota a  ponieważ była to noc andrzejkowa, to w przerwach między filmami losowaliśmy wróżby, laliśmy wosk, biegaliśmy po szkolnych korytarzach w poszukiwaniu andrzejkowych symboli. Zabawa była przednia, atmosfera fantastyczna i już czekamy na kolejny taki projekt.

Karolina Biała, Marta Dobak
Galeria zdjęć tutaj. O  nocy andrzejkowo-filmowej można też poczytać na http://szamotuly.naszemiasto.pl

 

 

Dzielenie się Miłością, troską, wrażliwością serca, swoim czasem staje się udziałem wszystkich wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas. czytaj... 

 

Porozumienie z Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej
W czwartek, 28 listopada 2013 r. w Poznańskim Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej, przy ul. Jawornickiej 1 odbyło się podpisanie porozumienia na temat współpracy zawodowej pomiędzy Poznańskim Centrum i szkołami zawodowymi m.in.: z  Szamotuł i Obornik. W imieniu naszej szkoły porozumienie podpisał dyrektor Jacek Kucnerowicz w towarzystwie Dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Starostwa Powiatowego Jana Stefaniaka.
Czytaj dalej tutaj. Program TV Wielkopolska obejrzyj tutaj.

 

Pomóż potrzebującym przed świętami!

Już czwarty raz nasza szkolna społeczność bierze udział w akcji „Szlachetna Paczka” a więc pomagamy konkretnej rodzinie tym razem z okolic Szamotuł. Jak żadna inna akcja staramy się, aby pomoc była z serca i by była przemyślana. To dzięki tym zasadom udało nam się tak rozwinąć SZLACHETNĄ PACZKĘ. Chodzi o to, aby paczka stała się dla członków potrzebującej rodziny pewnym impulsem do zmiany, aby pozwoliła im inaczej spojrzeć na siebie i na świat.
Do 6 grudnia zbieramy artykuły żywnościowe, chemiczne. Następnie wszystko zostanie zapakowane w świąteczne kartony i przekazane wolontariuszom opiekującym się rodziną.
Czasu jest niewiele. Zostań darczyńcą! Pomóż osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji. Pomagając im, zmieniasz kawałek świata, w którym przyszło Ci żyć. Więcej o szlachetnej paczce czytaj tutaj).
Sylwia Walczak Gozdowska

 

Kultura bezpieczeństwa

25 listopada odbyły się w naszej szkole organizowane przez nas wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Poznaniu  w ramach projektu „Kultura bezpieczeństwa”, którego adresatami są nauczyciele i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W Drzwiach Otwartych udział wzięli uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Szamotulskiego i z Obornik. Program ten jest kontynuacją kampanii „Młodzi pracownicy- bezpieczny start” realizowanej przez urząd od 2006 roku.

Czytaj więcej - tutaj Galeria zdjęć - tutaj
Artykuł i galeria na szamotuly.naszemiasto.pl -tutaj

 

Nowy projekt europejski  „Wojna, Europa i ja”

W dniach 25-26 listopada 2014 delegacja naszej szkoły (dyrektor Jacek Kucnerowicz  i  A. Idkowiak) gościła w Niemczech, w miejscowości Halbe, aby otworzyć dwudziestu uczniom Zespołu Szkół Nr 3 w Szamotułach drogę do udziału w międzynarodowym projekcie.

Celem projektu jest spotkanie młodych ludzi 3 narodowości na Mazurach (2014), w Niemczech (2015) oraz we Francji (2015), aby zastanowić się nad przyczynami wybuchu I wojny światowej. Miejsca, które zostały wybrane na tygodniowe spotkania  nie są przypadkowe- na tych terenach toczyły się walki podczas I wojny światowej- między innymi słynne bitwy pod Tannenbergiem, czy Verdun. Czytaj dalej.

 

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

W dniu 4 listopada 2013 roku w Pniewach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
- Sebastian Zieliński      - kl. III TL
- Tomasz Pszczoła        - kl. III TL
- Jakub Stróżyk            - kl. I TM
zajęła II miejsce i reprezentowała Powiat na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego teren – Zachód, które odbyły się dnia 21 listopada 2013 roku w Objezierzu. Nasi chłopcy pod opieką p. Macieja Białasika zajęli 3 miejsce na 11 reprezentacji powiatowych.

 

Debata Oksfordzka
18.11.2013r. o godzinie 12:00 w Auli naszej szkoły odbyła się debata Oksfordzka organizowana w ramach projektu Pracownia Edukacji Globalnej przez Fundację IBRAS.
Jeden zespół miał za zadanie bronić tezy drugi miał ją podważać i kwestionować. Po wymianie argumentów między jedną a druga stroną rozgorzała bardzo gorąca i ciekawa dyskusja z widownią. Na koniec droga głosowania wyłoniona została zwycięska grupa, którą został zespół kwestionujący wymienioną wyżej tezę.
Debatę przygotowali oraz w niej uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz Zespołu Szkół Nr 1. Galeria zdjęć - tutaj.

 

WYJAZD DO LONDYNU

W dniach 4-9 listopada grupa uczennic naszej szkoły wyjechała na wycieczkę zagraniczną do Wielkiej Brytanii, organizowaną przez p. Ewę Chamerę (ZSnr3)  i p. Martynę Kustoń (ZSnr2). Uczniowie spisali się doskonale, a wyjazd udowodnił, że Londyn jest atrakcyjny o każdej porze roku. Stolica Wielkiej Brytanii oferuje fantastyczne zabytki, więcej...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 17
Joomla free themes created by Lonex.