Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


STUDNIÓWKA 2018

W piątek, 19 stycznia 2018 roku, uczennice i uczniowie klas czwartych bawili się na balu studniówkowym, który po raz pierwszy odbył się poza murami szkoły w restauracji  WuZetKa. Uczniowie włożyli w przygotowania wiele pracy i wysiłku, aby ta noc  na długo pozostała w ich pamięci. Tradycyjnie bal rozpoczął się dostojnym polonezem w wykonaniu dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów. Ta noc przypominała tegorocznym maturzystom, że już za sto dni matura, lecz przy dźwiękach muzyki mogli choć na chwilę oderwać się od myśli o tym, co ich czeka już w maju.
W tym roku szkołę kończą uczniowie czterech klas czwartych - IVTL, IVTLS, IVTE i IVTM.
Linki do galerii zdjęć i filmów poniżej.

Galeria zdjęć - tutaj

Strona z filmami - tutaj

Linki do galerii na stronie Dnia Szamotulskiego - galeria 1 - tutaj, galeria 2 - tutaj

Nowe zdjęcia ze STUDNIÓWKI - Katarzyny Grochowskiej - tutaj

 

TROCHĘ WSPOMNIEŃ WIGILIJNYCH

Minęło trochę czasu od 22 grudnia, w którym to dniu organizowaliśmy Wigilie klasowe i szkolną. Sądzę, chętnie wspomnicie ten dzień, przeglądając zdjęcia, które wykonali członkowie Szkolnego Koła Fotograficznego: Joanna Krawczyk, Paulina Antkowiak i Kamil Obara

Program - tutaj

W klasach - tutaj

 

Od kilku dni szkoła jest przygotowana na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Na YouTube można obejrzeć film z naszą szopką bożonarodzeniową przygotowaną przez Koło Mechaników pod kierunkiem mgr inż. Janusza Kuźmicza link do YT: https://youtu.be/I1T8NMvxMCU.

Galeria zdjęć - tutaj

Zdjęcia i film: Kamil Obara i Mateusz Stasiek z 1 TM.

 

MUZYCZNE SUKCESY NASZEJ UCZENNICY

Małgorzata Michalak jest uczennicą klasy I TEH, absolwentką Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach na profilu fortepianu. Małgosia rozwija swoją pasję od 7 roku życia, obecnie tworzy duet z Katarzyną Zaraś. Dziewczyny mają na swoim koncie wiele konkursów m.in: Ogólnopolski Konkurs Recytatorski na etapie wojewódzkim w kategorii poezji śpiewanej, Konkurs Poezji Irlandzkiej w Poznaniu, gdzie swoim wykonaniem piosenki Gavina Jamesa „ For You” urzekły jury i zdobyły drugie miejsce.

W czasie Zaduszek Poetyckich 2017 r. w kategorii poezji śpiewanej otrzymały wyróżnienie.

Podczas XXI Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Ożywiania Słowa o Laur Rodu Górków również zachwyciły jury i  przyznano im III miejsce.

Więcej…
 

Szkolne Koło Caritas w DPS w Broniszewicach

Dnia 6 grudnia 2017 roku miał miejsce wyjazd przedstawicielek Szkolnego Koła Caritas do DPS w Broniszewicach.

Tego dnia pojechałyśmy z naszym opiekunem panem Stanisławem Chlebkiem w celu przekazania pieluch, chusteczek nawilżających, kremów oraz świątecznych figurek gipsowych i słodkości dla podopiecznych tej instytucji.

Wyjechaliśmy wczesną porą. Atmosfera podróży była fantastyczna. Droga do DPS przebiegła szybko, bez żadnych zakłóceń. Gdy dojechaliśmy na miejsce to przywitała nas siostra Augustyna. Na wstępie pokazała nam ona sale do zajęć gdzie dzieci autystyczne oraz osoby starsze mają zajęcia i uczą się funkcjonować w sposób najlepszy jaki jest możliwy. Mieliśmy przyjemność obejrzeć próbę przedstawienia jakie przygotowuje siostra Augustyna wraz z podopiecznymi. Pokazała nam ona jak funkcjonuje cały DPS oraz pokazała pokoje i przedstawiła nam członków, którymi ona wraz z innymi siostrami oraz opiekunami zajmuje się codziennie.

Więcej…
 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

W czwartek, 9 listopada, na uroczystej akademii obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akademię przygotowały Panie: Jolanta Gawrońska i Ewa Markiewicz a wystąpiły: Weronika Kordylas, Weronika Przybylska, Paulina Antkowiak, Daria Maciejewska, Patrycja Paroń, Adrianna Krigier, Olga Sobkowiak, Julita Łączna, Marta Zielińska, Martyna Rybarczyk, Weronika Juszczęć, Paulina Nowak, Marcelina Dubiel, Anita Turek, Julia Rzyska, Natalia Domin, Paulina Wilk. Światło i dźwięk: Kacper Czaja. W akademii udział wzięły klasy pierwsze i drugie, a dla pozostałych klas zostanie ona powtórzona we wtorek.

Zdjęcia wykonane przez Szkolne Koło Fotograficzne można obejrzeć tutaj
Na YOUTUBE można obejrzeć film z Akademii z okazji Święta Niepodległości. Link poniżej:
https://www.youtube.com/channel/UCsy11hhdwxXr7WSAOlqUa0A

 

Wystawa zdjęć Krzysztofa Opary

Od kilku dni możemy w szkole oglądać wystawę pt. MAGICZNE MIEJSCE. Autorem zdjęć jest Krzysztof Opara z klasy IIIZd. Pasją Krzysztofa są bezkrwawe łowy w lesie przy użyciu sprzętu fotograficznego. Wymaga to znajomości lasu i zwyczajów zwierząt oraz ogromnej cierpliwości.

Krzysztofowi gratulujemy ciekawych zainteresowań a w galerii zdjęć tutaj można obejrzeć więcej zdjęć.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

I ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY - 13.10.2017r.

W piątek, 13 października 2017r. obchodziliśmy jedno z ważniejszych świąt szkolnych – Święto Patrona Szkoły i Dzień Komisji Edukacji Narodowej.

W części oficjalnej po przemówieniu dyrektora nastąpiło przekazanie opieki nad Sztandarem Szkoły uczniom klas pierwszych oraz ich ślubowanie.

Święto było też okazją do wręczenia nagród w konkursie dla klas pierwszych "Kołłątaj i jego epoka". Nagrody otrzymali – Fertyk Zuzanna z kl. IB za I miejsce, Filipiak Łukasz z ITLa za II miejsce i Kacper Piekarski z kl.IBB za III miejsce. Gratulujemy!

Następnie obejrzeliśmy program, w którym wzięli udział: Paulina Antkowiak,  Sylwia Dopierała,  Marcelina Dubiel,  Weronika Kordylas,  Adrianna Krygier, Julia Łączna, Daria Maciejewska, Paulina Nowak, Patrycja Paroń, Weronika Przybylska, Martyna Rybarczyk, Olga Sobkowiak, Jagoda Stepczyńska, Julia Tadyszak i Marta Zielińska z 2TE, Julia Rzyska z 2TL, Anita Turek, z 3TL, Joanna Ruta i Paulina Sielicka z 1BD, Natalia Siuda z 4TL, za nagłośnienie i oświetlenie odpowiadał Kacper Czaja z 1TLa a całość przygotowała Pani Karolina Biała.

Więcej…
 

TO  JUŻ  VIII  RAJD  DO  LASÓW  KOBYLNICKICH

Tylko odważni – bo pogoda nie sprzyjała -  6 października br. wyruszyli na VIII rajd pieszy do grobów pomordowanych w lasach kobylnickich. W tym roku patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek i Starosta Powiatu Szamotulskiego Józef Kwaśniewicz. W rajdzie wzięli udział młodzi ludzie ze szkół prowadzonych przez gminę i powiat, a także goście, uczniowie X LO w Poznaniu. Miejscem zbiórki był dziedziniec Muzeum Zamek Górków, gdzie dr Aleksandra Kuligowska opowiedziała o systemie terroru III Rzeszy w Wielkopolsce, o okoliczności śmierci ok. 2 tys. osób wywiezionych z więzienia w Szamotułach i Wronek w latach 1939 – 1943. Według ustaleń IPN w odnalezionych mogiłach natrafiono tylko na ok. 1100 ciał. W roku 1944 Gestapo, chcąc zatrzeć ślady zbrodni, odkopało i spaliło część zwłok. Po dotarciu na miejsce młodzież oddała hołd pomordowanym, wysłuchała pieśni „Śpij Kolego” i zapaliła znicze. Na koniec ksiądz Wojciech Waszkiel podsumował rajd słowami Jana Pawła II: „Pamięć ocala tożsamość i dopóty, dopóki będziemy pamiętać o takich miejscach, o bohaterach, którzy walczyli o wolność i ojczyznę, dopóki będziemy się czuć związani z nimi”. Po modlitwie była chwila zadumy i czas na pamiątkowe zdjęcia z grupą rekonstruktorów „Historica” z Wronieckiego Stowarzyszenia. Do Szamotuł wróciliśmy już autokarami.

Jolanta Gawrońska

Więcej zdjęć tutaj

 

Klikając w link tutaj lub w logo powyżej przeniesiesz się na stronę z informacjami o zadaniach, jakie czekają nas w niedzielę w związku z organizacją VII PÓŁMARATONU SAMSUNGA.

 

Co nas czeka w nadchodzącym tygodniu?
Od poniedziałku w Bibliotece Szkolnej wystawa starych pomocy naukowych. Środa to pierwszy dzień rekolekcji - DZIEŃ PAPIESKI, w którym oprócz wydarzeń dla ducha, będzie coś dla ciała - opychamy się "Papieskimi Kremówkami" przy okazji wspierając 5 letniego Bartka. Piątek to rajd na Groby Kobylnickie i początek Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej AMICA-CUP 2017 w Hali Nałęcz a w niedzielę obsługujemy VII Półmaraton Samsunga.

 

„Sprzątanie świata” – Polska 2017

Pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce"

15.09.2017

Propozycja na godziny wychowawcze w ramach akcji „Sprzątania świata” oraz organizacja akcji w naszej szkole - tutaj

Polecamy filmiki na YT:

„Żyj z klasą i kasą” https://www.youtube.com/watch?v=qbwj-D84tSk

„Jak segregować odpady” film  i plansza

https://www.youtube.com/watch?v=MYRaZCGftug

"Jak segregować śmieci" –pytania i odpowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=bdiXGiTfHDc

 

PODSUMOWANIE POWIATOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO
„EDUKACJA W MIEJSCACH PAMIĘCI”

W maju i czerwcu 2017 r. uczniowie klas pierwszych technikum i zasadniczej szkoły zawodowej ZS nr 3 im. H. Kołłątaja w Szamotułach po raz drugi wzięli udział w powiatowym projekcie edukacyjnym „Edukacja w miejscach pamięci”. Uczniowie technikum wyjechali  22 i 25 maja br. do byłego obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, uczniowie ZSZ 30 maja, 9 i 13 czerwca br. do obozu karno-śledczego w Żabikowie. Ogółem w projekcie wzięło udział 165 uczniów z siedmiu klas.

Przed wyjazdem na lekcjach historii omówiono cel wyjazdu, przybliżono historię obozu w Chełmnie i Żabikowie oraz okres okupacji niemieckiej w Kraju Warty.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 19
Joomla free themes created by Lonex.