Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


 

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI BANKU

19 grudnia 2011 roku w ramach godziny wychowawczej i zajęć z przedmiotów ekonomicznych BNP PARIBAS Bank Polska SA w Szamotułach przeprowadził ...

Więcej…
 

 

"SUPERMATEMATYK" 2011/2012

W grudniowej edycji (etap powiatowy) Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK 2011/2012 uczestniczyło 8 uczniów naszej szkoły:

Więcej…
 

 

SZOPKA BOŻONARODZENIOWA POWSTAŁA W NASZEJ SZKOLE

W ramach Kółka Mechanicznego uczniowie klas technikum mechanicznego Zespołu Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja wraz z opiekunem, mgr inż. Januszem Kuźmiczem,w bieżącym roku szkolnym zrealizowali projekt mechanicznej Szopki Bożonarodzeniowej. Prace wykonawcze poprzedziły miesiące analiz, które doprowadziły do powstania ostatecznej koncepcji. W październiku rozpoczęła się realizacja projektu. Dzięki współpracy rodziców oraz wielkiemu zaangażowaniu młodzieży 12 grudnia 2011 roku udało się zainstalować i uruchomić szopkę w holu głównym szkoły.

czytaj i oglądaj
 

WYCIECZKA KLASY III TL

We wtorek 13 grudnia 2011 roku uczniowie klasy III TL odwiedzili Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu,  podczas spotkania dowiedzieli się co to jest ekologistyka. Uzyskali również odpowiedź na pytanie  -  czy uwzględnia ona działania, które związane są z problemami transportu. Ponadto mowa była o konieczności ochrony środowiska przyrodniczego oraz o alternatywach  rozwoju logistyki w tym zakresie.

Więcej…
 

 

II ETAP OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ JUŻ ZA NAMI - FINAŁ CORAZ BLIŻEJ

Ponad sześciuset uczniów z całej Polski 9 grudnia zmierzyło się w II etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej z testem wielokrotnego wyboru. Punktualnie o godzinie 1100 w 10 okręgach Polski, młodzi logistycy rozpoczęli walkę o udział w finale olimpiady. Organizator przedsięwzięcia - Wyższa Szkoła Logistyki - ogłosi listę zwycięzców II etapu do 20 grudnia 2011 roku.

 

tekst: p. Iwona Jujeczka i p. Wioleta Pospiech

 

 

INNOWACJA PEDAGOGICZNA W NASZEJ SZKOLE

Od 2005 roku, kiedy to Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, szczególne miejsce w polskiej szkole zajmuje tzw. edukacja proeuropejska. Celem szkoły stało się więc między innymi kształtowanie w młodym Polaku postawy otwarcia na wielokulturowość i różnorodność  świata, w którym... więcej w zakładce W NASZEJ SZKOLE DZIEJE SIĘ

tekst: p. Karolina Biała i p. Marta Dobak

 

 

MAŁY KSIĄŻE DLA DOROSŁYCH

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz poznański wydział Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej przygotowały wspólnie w najbliższym miesiącu szereg bezpłatnych zajęć dla uczniów szkół średnich w ramach Strefy Młodzieży. W ramach projektu Strefa Młodzieży uczniowie klasy IV TE  i IV TL wzięli udział w projekcie edukacyjny „Mały Książę dla dorosłych”. Przedstawienie „Desert” w choreografii Pauliny Wycichowskiej jest próbą spojrzenia na tę poetycką opowieść z perspektywy osoby dorosłej.

Więcej…
 

 

UCZNIOWIE NA PRAKTYKACH ZAWODOWYCH

Młodzież klas drugich i trzecich Technikum nr 2 mają obowiązek odbyć czterotygodniowe praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach, bankach, urzędach i .... więcej w zakładce PRAKTYKI

 

 

FESTIWAL PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Jak co roku Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu zaprosiła wszystkich uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych na Festiwal Przedsiębiorczości. W ramach festiwalu można dowiedzieć się skąd banki biorą pieniądze, jak dbać o bezpieczeństwo swoich danych osobowych w Internecie czy jak zaplanować swoją karierę, by pomyślnie przejść drogę od studenta do menadżera.

czytaj więcej
 

 

IV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA LOGISTYCZNA

W piątek 21 października 2011 roku odbyły się zawody pierwszego stopnia (szkolne) IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W zawodach wzięło udział 19 uczniów z drugiej, trzeciej i czwartej klasy Technikum Logistycznego naszej szkoły. Drugi etap okręgowy odbędzie się 9 grudnia 2011 roku w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Szkołę reprezentować będzie

Więcej…
 

PROJEKT E - TWINNING W NASZEJ SZKOLE

W ramach programu eTwinning - Europejskiej współpracy szkół, w październiku 2011 roku przystąpiliśmy do anglojęzycznego  projektu "E-UROPE: A VIRTUAL COMMUNITY", realizowanego wspólnie ze szkołą z Hiszpanii. W listopadzie dołączyły do nas również szkoły z Grecji i Włoch. ETwinning to edukacyjny program Unii Europejskiej, w którym uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami, to program motywujący do nauki i otwarcia na Europę..."

Szczegółów szukajcie w zakładce BILBLIOTEKA i JĘZYK ANGIELSKI

tekst: p. Marlena Sucharska

 

 

TEATR TELEWIZJI ZAPRASZA...

26 października 2011 roku rozpoczął się (dzięki życzliwości dyrektora Jacka Kucnerowicza) projekt zainicjowany przez p. Janusza Kuźmicza i p. Karolinę Białą pod tytułem Teatr Telewizji zaprasza… Pod takim hasłem w środę odbyła się emisja spektaklu Teatralnego Boska, którą obejrzały klasy pierwsze technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Autorzy projektu zakładają, że

Więcej…
 

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

W czwartek 13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Około godz. 1000 uczniowie i nauczyciele mieli okazje obejrzeć satyryczno – rozrywkowy program przygotowany przez klasę IV TL pod kierunkiem p. Karoliny Białej i p. Krystyny Til. Różnorodne typy uczniowskie prezentowane w trakcie przedstawienia wywoływały u nauczycieli salwy szczerego śmiechu a aktorów sowicie nagradzano gromkimi brawami. Występ artystyczny został oczywiście poprzedzony wystąpieniami dyrektora Jacka Kucnerowicza, starosty Pawła Kowzana oraz przewodniczącego Rady Rodziców pana Wojciecha Draba, którzy składali na ręce nauczycieli podziękowania za trud, jaki wkładają w kształcenie i wychowanie młodzieży oraz życzenia cierpliwości, wytrwałości i nieustających sukcesów. Na koniec zostały ogłoszone wyniki konkursu na najsympatyczniejszego nauczyciela, którym okazał się pan Paweł Wilski. Serdecznie gratulujemy!!! 

tekst p. Karolina Biała

 
«pierwszapoprzednia111213141516171819następnaostatnia»

Strona 18 z 19
Joomla free themes created by Lonex.