Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


 

STUDNIÓWKA - LUTY 2012

bogata galeria zdjęć w linku IMPREZY SZKOLNE

oraz film ze studniówki - oglądaj

 

 

KONCERT CHARYTATYWNY - POMÓŻMY BEACIE

W dniu 1 lutego 2012 roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, nauczycieli, wychowawców i dyrekcji szkoły zorganizowaliśmy koncert charytatywny „POMÓŻMY BEACIE”.
Patronat honorowy objął Starosta Szamotulski Paweł Kowzan.

W koncercie udział wzięli uczniowie naszej szkoły – zespoły muzyczne DARIO-REDI, JURAD i LEJDIS, zespół teatralny CARPE DIEM oraz gość specjalny PAWEŁ BĄCZKOWSKI.

Zainteresowanie koncertem było tak duże, że zabrakło biletów, a aula pękała w szwach.

Serdecznie dziękuję pomysłodawcom, uczestnikom, gościom. Cieszę się, że choć trochę mogliśmy pomóc.

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3

Jacek Kucnerowicz

Galeria zdjęć z koncertu - zobacz

Relację z koncertu można także obejrzeć na stronie www.szamo.info - zobacz

 

UWAGA KONKURS

 

Z okazji zbliżającego się 25-lecia nadanie szkole imienia Hugona Kołłątaja, Dyrektor Zespołu Szkół ogłasza konkursy związane z naszą szkołą. Konkurs jest adresowany do uczniów i absolwentów naszej szkoły oraz ich rodzin, a także pracodawców, byłych nauczycieli i pracowników.

Regulamin konkursu do pobrania 

lub w zakładce KONKURS (kliknij) 

 

 

 

PIERWSZY NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ PRACOWNIKÓW OŚWIATY POWIATU SZAMOTULSKIEGO

O PUCHAR STAROSTY SZAMOTULSKIEGO PAWŁA KOWZANA

Kliknij Więcej by poznać wyniki turnieju oraz obejrzeć galerię zdjęć.

 

Uczestnicy Turnieju:

GRUPA PIERWSZA GRUPA DRUGA GRUPA TRZECIA
ZS 3 Szamotuły ZS 2 Szamotuły ZS 1 Szamotuły
SP 3 Szamotuły ZS im. Herberta Wronki ZS Otorowo
ZS im. J. Brzechwy ZS Gaj Mały ZS Ostroróg
ZS 1 Wronki

Więcej…
 

 

SZKOLNE WIGILIE 2011 

Dnia 22 grudnia 2011 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w spotkaniach klasowych, których celem było przekazywanie tradycji bożonarodzeniowych, wspólne kolędowanie i składanie sobie życzeń. Spotkania wigilijne w klasach poprzedziły Jasełka przygotowane przez

Więcej…
 

 

WYCIECZKA DO TEATRU

21 grudnia 2011 roku uczniowie klas I TL, III TH i III TL pod opieką pań Wiolety Pospiech, Iwony Jujeczki i Krystyny Til obejrzeli w Teatrze Nowym w Poznaniu... 

Więcej…
 

 

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI BANKU

19 grudnia 2011 roku w ramach godziny wychowawczej i zajęć z przedmiotów ekonomicznych BNP PARIBAS Bank Polska SA w Szamotułach przeprowadził ...

Więcej…
 

 

"SUPERMATEMATYK" 2011/2012

W grudniowej edycji (etap powiatowy) Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK 2011/2012 uczestniczyło 8 uczniów naszej szkoły:

Więcej…
 

 

SZOPKA BOŻONARODZENIOWA POWSTAŁA W NASZEJ SZKOLE

W ramach Kółka Mechanicznego uczniowie klas technikum mechanicznego Zespołu Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja wraz z opiekunem, mgr inż. Januszem Kuźmiczem,w bieżącym roku szkolnym zrealizowali projekt mechanicznej Szopki Bożonarodzeniowej. Prace wykonawcze poprzedziły miesiące analiz, które doprowadziły do powstania ostatecznej koncepcji. W październiku rozpoczęła się realizacja projektu. Dzięki współpracy rodziców oraz wielkiemu zaangażowaniu młodzieży 12 grudnia 2011 roku udało się zainstalować i uruchomić szopkę w holu głównym szkoły.

czytaj i oglądaj
 

WYCIECZKA KLASY III TL

We wtorek 13 grudnia 2011 roku uczniowie klasy III TL odwiedzili Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu,  podczas spotkania dowiedzieli się co to jest ekologistyka. Uzyskali również odpowiedź na pytanie  -  czy uwzględnia ona działania, które związane są z problemami transportu. Ponadto mowa była o konieczności ochrony środowiska przyrodniczego oraz o alternatywach  rozwoju logistyki w tym zakresie.

Więcej…
 

 

II ETAP OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ JUŻ ZA NAMI - FINAŁ CORAZ BLIŻEJ

Ponad sześciuset uczniów z całej Polski 9 grudnia zmierzyło się w II etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej z testem wielokrotnego wyboru. Punktualnie o godzinie 1100 w 10 okręgach Polski, młodzi logistycy rozpoczęli walkę o udział w finale olimpiady. Organizator przedsięwzięcia - Wyższa Szkoła Logistyki - ogłosi listę zwycięzców II etapu do 20 grudnia 2011 roku.

 

tekst: p. Iwona Jujeczka i p. Wioleta Pospiech

 

 

INNOWACJA PEDAGOGICZNA W NASZEJ SZKOLE

Od 2005 roku, kiedy to Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, szczególne miejsce w polskiej szkole zajmuje tzw. edukacja proeuropejska. Celem szkoły stało się więc między innymi kształtowanie w młodym Polaku postawy otwarcia na wielokulturowość i różnorodność  świata, w którym... więcej w zakładce W NASZEJ SZKOLE DZIEJE SIĘ

tekst: p. Karolina Biała i p. Marta Dobak

 

 

MAŁY KSIĄŻE DLA DOROSŁYCH

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz poznański wydział Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej przygotowały wspólnie w najbliższym miesiącu szereg bezpłatnych zajęć dla uczniów szkół średnich w ramach Strefy Młodzieży. W ramach projektu Strefa Młodzieży uczniowie klasy IV TE  i IV TL wzięli udział w projekcie edukacyjny „Mały Książę dla dorosłych”. Przedstawienie „Desert” w choreografii Pauliny Wycichowskiej jest próbą spojrzenia na tę poetycką opowieść z perspektywy osoby dorosłej.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 18 z 20
Joomla free themes created by Lonex.