Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


SZKOLNA WYSTAWA GRZYBÓW

W październiku z inicjatywy Koła Miłośników Przyrody, chłopcy z klasy IV TM i II J wykonali „Panoramę lasu” w połączeniu z wystawą grzybów, tych najbardziej popularnych wśród grzybiarzy – grzybów jadalnych oraz niejadalnych i trujących. Wystawie towarzyszyła muzyka lasu – nagrane głosy ptaków.

tekst i zdjęcia: p. Ludmiła Hartwich i p. Janusz Kuźmicz

 

 

SUKCES KAMILA

Dnia 1 października 2011 roku w Mochach koło Wolsztyna odbyła się Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Krajoznawczo - Turystycznej, w której brał udział uczeń klasy I Technikum Mechanicznego - Kamil Terlecki.

więcej w zakładce NASZE OSIĄGNIĘCIA

 

 

RAJD DO MOGIŁ KOBYLNICKICH

Dnia 8 października 2011 roku 12 – osobowa grupa członków Koła Historycznego zrzeszonego w Wielkopolskim Stowarzyszeniu Pamięci Armii Krajowej i jej sympatycy wraz z opiekunami mgr Jolantą Gawrońską  i mgr inż. Alicją Koperską wzięła udział po raz drugi w rajdzie „Drogami męczeństwa Polaków”. Celem było dotarcie do mogił pomordowanych podczas II wojny światowej w lasach kobylnickich. Do wzięcia udziału w rajdzie zaproszono młodzież z szamotulskich i poznańskich szkół. Wędrówkę rozpoczęto z ul. 1 Maja sprzed Aresztu Śledczego. To stąd po przesłuchaniu wywożono ciężarówkami zatrzymanych do lasów kobylnickich. Historię tego wydarzenia przybliżyła dr Aleksandra Kuligowska z IPN w Poznaniu. Po powrocie do Szamotuł, młodzież odwiedziła inne pomniki poświęcone pamięci osób, które straciły życie z rąk okupantów niemieckich podczas II wojny światowej. Była to żywa lekcja historii, która jej uczestnicy długo będą pamiętać.

tekst p. Jolanta Gawrońska

 

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI Z KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W SZAMOTUŁACH

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach spotkali się z młodzieżą naszej szkoły. Celem spotkań był cykl wykładów poświęconych bezpieczeństwu. W wykładach uczestniczyło blisko 200 uczniów. Policjanci przybliżyli młodzieży kwestie związane z odpowiedzialnością za czyny karalne, zagrożeniami związanymi z uzależnieniami oraz szeroko pojętymi zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem. Spotkania odbyły się dzięki inicjatywie dyrekcji szkoły i pedagoga szkolnego.

 

 

PRAWYBORY W SZKOLE

W dniu 30 września 2011 roku w naszej szkole odbyły się prawybory do Sejmu. Wzięły w nich udział klasy III i IV technikum w ramach projektu edukacyjnego CEO „Młodzi głosują”. Przez trzy tygodnie w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie uczniowie poznawali programy polityczne partii i kandydatów przygotowując portfolio. Klasy czwarte opracowały ulotki zachęcające społeczeństwo do wzięcia udziału w wyborach 9 października br. Chętni mogli wziąć udział w debacie politycznej z udziałem przedstawicieli PO, SLD, PJN i PSL, która odbyła się w auli naszej szkoły, a organizatorem była Gazeta Szamotulska. W szkole powołano komisje wyborczą, która nadzorowała prawidłowy przebieg prawyborów. Merytorycznie prace tej komisji nadzorowała  mgr Jolanta Gawrońska. Wyniki prawyborów były zaskakujące: zwyciężył Ruch Palikowa otrzymując 40 głosów. 

tekst: p. Jolanta Gawrońska

 

DEBATA PRZEDWYBORCZA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3

Siedmiu parlamentarzystów gościło niedawno w murach naszej szkoły: Paweł Poncyliusz (PJN), Stanisław Stec (SLD), Romuald Ajchler (SLD), Stanisław Kalemba (PSL), Adam Schejfeld (PO), Jan Filip Libicki (PO), Jakub Rutnicki(PO). Spotkanie z wyborcami prowadzili redaktor naczelny Gazety Szamotulskiej Marek Libera i Sławomir Chamczyk. Pytania do polityków kierowali wyborcy, dziennikarze, internauci za pośrednictwem portalu szamo.info, był też czas na pytania zadawane przez posłów sobie nawzajem. Miłym akcentem zakończyło się spotkanie. Zasoby biblioteki szkolnej wzbogaciły się o album "Chopin" z podpisami członków Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

 

WIELKA SIATKÓWKA KOBIET W SZAMOTUŁACH

Od 7 do 9 października 2011 roku w Hali Nałęcz przy naszej szkole odbędzie się kolejny turniej ENEA CUP 2011 i mecz o Superpuchar Polski. W zawodach wezmą udział drużyny BANK BPS MUSZYNIANKA FAKRO Muszyna, ATOM TREFL Sopot, BKS ALUPROF Bielsko-Biała, KS ORGANIKA BUDOWLANI Łódź. Mecz o Superpuchar Polski rozegrany zostanie 9 października (niedziala) pomiędzy drużyną BKS ALUPROF Bielsko-Biała i BANK BPS MUSZYNIANKA FAKRO Muszyna.

 

OBCHODY POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO W POZNANIU

Dnia 27 września 2011 r. w poznańskich uroczystościach z okazji 72 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół nr 2 i Zespołu Szkół nr 3 z Szamotuł pod opieką mgr Jolanty Gawrońskiej. Naszą szkołę reprezentowali członkowie Koła Historycznego: Marysia Turek, Sandra Wojciechowska, Krystian Dolata i Radek Szewczyk.

Młodzież pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego złożyła wiązankę kwiatów. Była okazja do odszukania nazwisk poległych szamotulan oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia z wojewodą wielkopolskim Markiem Woźniakiem i żołnierzem AK Marią Krzyżańską, która w roku ubiegłym towarzyszyła nam w wycieczce w Góry Świętokrzyskie – by poznać szlak partyzancki „Ponurego” -  Piwnika. 

 

tekst: p. Jolanta Gawrońska 

 

OTWARCIE POWIATOWEGO CENTRUM LEKKOATLETYCZNEGO

16 września 2011 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Powiatowego Centrum Lekkoatletycznego przy Alei Jana Pawła II w Szamotułach. Nowy obiekt sportowy będzie służył uczniom okolicznych szkół i mieszkańcom naszego miasta.

czytaj więcej:          

 

 

PROJEKT "JESTEM PRZEDSIĘBIORCZY"

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Jestem przedsiębiorczy". Misją projektu jest wprowadzenie do programu nauczania przedmiotów "Podstawy przedsiębiorczości" oraz  "Ekonomia w praktyce" w szkołach ponadgimnazjalnych w Wielkopolsce, innowacyjnych narzędzi dydaktycznych pozwalających na określenie mocnych i słabych stron ucznia w zakresie kompetencji przedsiębiorczych.

Więcej…
 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

1 września 2011 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012. po mszy św. w kolegiacie zebraliśmy się w hali "Nałęcz". Pełniąca obowiązki dyrektora szkoły mgr Danuta Kubiaczyk przywitała zebraną młodzież i nauczycieli, a także przybyłych gości w osobach starosty Pawła Kowzana i przewodniczącego Rady Rodziców - Wojciecha Draba. Starosta oficjalnie przedstawił mgr. Jacka Kucnerowicza jako nowego dyrektora Zespołu Szkół nr 3 od 1 września 2011 roku. Oficjalną nominację dyrektor Kucnerowicz odbierze na powiatowej inauguracji roku szkolnego we Wronkach. W bieżącym roku szkolnym do Zespołu Szkół nr 3 uczęszczać będzie 736 uczniów, w tym 204 do klas pierwszych.

tekst p. Krystyna Til

 
«pierwszapoprzednia111213141516171819następnaostatnia»

Strona 19 z 19
Joomla free themes created by Lonex.