Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


OBCHODY POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO W POZNANIU

Dnia 27 września 2011 r. w poznańskich uroczystościach z okazji 72 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół nr 2 i Zespołu Szkół nr 3 z Szamotuł pod opieką mgr Jolanty Gawrońskiej. Naszą szkołę reprezentowali członkowie Koła Historycznego: Marysia Turek, Sandra Wojciechowska, Krystian Dolata i Radek Szewczyk.

Młodzież pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego złożyła wiązankę kwiatów. Była okazja do odszukania nazwisk poległych szamotulan oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia z wojewodą wielkopolskim Markiem Woźniakiem i żołnierzem AK Marią Krzyżańską, która w roku ubiegłym towarzyszyła nam w wycieczce w Góry Świętokrzyskie – by poznać szlak partyzancki „Ponurego” -  Piwnika. 

 

tekst: p. Jolanta Gawrońska 

 

OTWARCIE POWIATOWEGO CENTRUM LEKKOATLETYCZNEGO

16 września 2011 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Powiatowego Centrum Lekkoatletycznego przy Alei Jana Pawła II w Szamotułach. Nowy obiekt sportowy będzie służył uczniom okolicznych szkół i mieszkańcom naszego miasta.

czytaj więcej:          

 

 

PROJEKT "JESTEM PRZEDSIĘBIORCZY"

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Jestem przedsiębiorczy". Misją projektu jest wprowadzenie do programu nauczania przedmiotów "Podstawy przedsiębiorczości" oraz  "Ekonomia w praktyce" w szkołach ponadgimnazjalnych w Wielkopolsce, innowacyjnych narzędzi dydaktycznych pozwalających na określenie mocnych i słabych stron ucznia w zakresie kompetencji przedsiębiorczych.

Więcej…
 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

1 września 2011 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012. po mszy św. w kolegiacie zebraliśmy się w hali "Nałęcz". Pełniąca obowiązki dyrektora szkoły mgr Danuta Kubiaczyk przywitała zebraną młodzież i nauczycieli, a także przybyłych gości w osobach starosty Pawła Kowzana i przewodniczącego Rady Rodziców - Wojciecha Draba. Starosta oficjalnie przedstawił mgr. Jacka Kucnerowicza jako nowego dyrektora Zespołu Szkół nr 3 od 1 września 2011 roku. Oficjalną nominację dyrektor Kucnerowicz odbierze na powiatowej inauguracji roku szkolnego we Wronkach. W bieżącym roku szkolnym do Zespołu Szkół nr 3 uczęszczać będzie 736 uczniów, w tym 204 do klas pierwszych.

tekst p. Krystyna Til

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 20 z 20
Joomla free themes created by Lonex.