Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


WYCIECZKA DO WARSZAWY

11 kwietnia byliśmy w Warszawie. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas: 1THM, 1TL, 2THM, 3TLS i 4TM wraz z opiekunami: p. B. Zajączkowską, p. M. Orlik i p. K. Til.

Program był bardzo napięty. Zaczęliśmy od obejrzenia panoramy stolicy z tarasu widokowego w Pałacu Kultury i Nauki, a potem przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem na plac Zamkowy i Starówkę, zwiedzając Zamek Królewski i katedrę św. Jana. Byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Kolejnym punktem wycieczki był budynek Sejmu RP. Szkoda tylko, że nie odbywały się tego dnia obrady. Zapewne spotkalibyśmy więcej parlamentarzystów… Najdłużej przebywaliśmy na stadionie. PGE Narodowy mieliśmy przyjemność zwiedzić trasą dla VIP-ów!

Pełni wrażeń i nieco zmęczeni wróciliśmy do swoich domów przed północą.

Galeria zdjęć - tutaj

 

XII POWIATOWE TARGI EDUKACJI I PRACY ZA NAMI

W czwartek, 30 marca, zorganizowaliśmy wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy i Zespołem Szkół Nr 2 XII Powiatowe Targi Edukacji i Pracy. Targi były okazją do przedstawienia oferty naszej szkoły dla uczniów gimnazjów i tradycyjnie były połączone z Drzwiami Otwartymi szkoły.

Z tej okazji odwiedzili nas w kilku grupach uczniowie klas III gimnazjów z Szamotuł i Powiatu Szamotulskiego, którzy po zapoznaniu się w auli z informacją o szkole, reformie i naszą ofertą zwiedzili szkołę a później targi.

W Hali Nałęcz ciekawe nasze stoisko przygotował i prezentował szkołę Samorząd Uczniowski z opiekunką, a cieszącą się dużym zainteresowaniem drukarkę 3D prezentował Michał z ITM. Na naszym stoisku gościł też Tomasz Drab, nasz absolwent, o którym pisaliśmy wielokrotnie. Dla odwiedzających przygotowaliśmy ciekawe gadżety i nowy informator o szkole.

Serdecznie w imieniu dyrekcji dziękuję wszystkim, którzy pomogli w tym dniu w organizacji Targów i Drzwi Otwartych: nauczycielom, pracownikom administracji, Samorządowi Uczniowskiego, Szkolnemu Kołu Fotograficznemu i licznej grupie uczniów, którzy oprowadzali gimnazjalistów po szkole.

Jacek Kucnerowicz

Więcej…
 

XII POWIATOWE TARGI EDUKACJI I PRACY

Już za kilka dni - 30 marca 2017 roku - zapraszamy na Targi Edukacji oraz Drzwi Otwarte naszej szkoły. Klasy gimnazjalne zapraszamy nie tylko na Targi, ale także na spotkanie w szkole, informację o naszej ofercie oraz zapoznanie się z bazą szkolną. Oczywiście zapraszamy także osoby indywidualne.

Targi będą trwały w Hali Nałęcz od 9:00 do 13:00.

 

VI NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ - ZWYCIĘZCA Just Friends -foto

O godz. 18:30 17 marca 2017 roku rozpoczął się VI NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja Jacka Kucnerowicza. Tradycyjnie turniej zorganizowali nauczyciele w-f naszej szkoły a pomagali także uczniowie. W Turnieju wzięło udział 15 drużyn i ze względów organizacyjnych trzeba było ograniczyć zapisy. Turniej w pierwszej fazie był rozgrywany w trzech grupach po 5 drużyn systemem "każdy z każdym" a następnie pierwsze drużyny z grup grały o miejsca I-III, drugie o miejsca IV-VI itp. Turniej zakończył się późną nocą.  Dzięki licznym sponsorom co pół godziny wśród zawodników losowane były nagrody.

Więcej…
 

VI Turniej Pracowników Oświaty w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Szamotulskiego

Po raz szósty zorganizowaliśmy w dniu 11 marca VI Turniej Pracowników Oświaty w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Szamotulskiego.

W tym roku udział wzięło 5 szkół: Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Nr 3 i Szkoła Podstawowa Nr 3 z Szamotuł, Zespół Szkół Ostroróg i Zespół Szkół Grzebienisko.

Turniej otwarł Starosta Józef Kwaśniewicz, życząc jak najlepszych wyników.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Maria Bykowska. Bernadeta Napierała, Karolina Pawłowska, Waldemar Koperski, Zdzisław Kłosowski, Jacek Kucnerowicz, Dariusz Pociecha, Bartłomiej Synowiec zajęła III miejsce za ZS1 w Szamotułach i SP3 w Szamotułach i przed ZS w Ostrorogu i ZS w Grzebienisku.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju, a Starostwu Powiatowemu za wsparcie finansowe.

Dziękujemy za sędziowanie dziewczynom: Marcelinie Dubiel, Paulinie Nowak, Darii Ratajczak, Julii Łącznej i Angelice Gładysiak oraz Szymonowi Kuźniakowi za robienie zdjęć - galeria zdjęć - tutaj.

Czytaj też i oglądaj zdjęcia na stronie Powiatu Szamotulskiego - tutaj

 

VI NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

W piątek, 17 marca 2017r. w Hali Nałęcz zostanie rozegrany Vi Nocny Turniej Piłki Siatkowej.

Serdecznie zapraszamy.

Regulamin dostępny tutaj.

 

„DZIEŃ WSPÓŁPRACY” na Uniwersytecie Przyrodniczym

Dnia 16 lutego br. uczniowie klas II TLE oraz III TE z opiekunkami, panią dyrektor Danutą Kubiaczyk, panią Marią Konenc oraz panią Agnieszką Brodziszewską miały okazję uczestniczyć w "Dniu Współpracy" na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, z którym łączy nas umowa o wzajemnej współpracy. Na miejscu byliśmy już około godziny 9:40. Pierwszy wykład, który zawierał przedstawienie oferty edukacyjnej odbył się o godzinie 10:00 w Sali Plenarnej uniwersytetu. Po jego zakończeniu udaliśmy się na krótki spacer z budynku Biocentrum do Collegium Maximum zwiedzając po drodze kampus UP.

 

Więcej…
 

STUDNIÓWKA 2017

W sobotę, 21 stycznia uczniowie ostatnich klas naszej szkoły bawili się na balu studniówkowym. Tegorocznym tematem przewodnim był Hollywood. Nie zabrakło zatem czerwonego dywanu i ścianki! Studniówkę otworzyliśmy polonezem w wykonaniu maturzystów oraz dyrekcji szkoły i nauczycieli, później obejrzeliśmy przygotowaną przez klasy czwarte ciekawą, zabawną część artystyczną nawiązującą m.in. do egzaminu dojrzałości.

Galeria zdjęć 1 - polonez - tutaj

Galeria zdjęć 2 - część artystyczna - tutaj

Galeria zdjęć 3 - przy stołach - tutaj

Galeria zdjęć 4 - na ściankach - tutaj

Galeria zdjęć 5 -tańce - tutaj

Film - Polonez - tutaj

Film - Program artystyczny cz.1 - tutaj

Film - Program artystyczny cz.2 - tutaj

Film - Tańce cz.1 - tutaj

Film - Tańce cz.2 - tutaj

Zdjęcia wykonały członkinie Szkolnego Koła Fotograficznego: Paulina Antkowiak z ITE oraz Joanna Krawczyk i Paulina Środecka z ITL

 

Żywe lekcje historii

Blisko 1000 uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Szamotulski,także z naszej szkoły, wzięło udział w edukacyjnym Projekcie Wizyt w Miejscach Pamięci. W ubiegłym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Szamotułach oficjalnie podsumowano projekt.

Więcej czytaj na stronie Powiatu Szamotulskiego - tutaj.

 

DRUGIE MIEJSCE I WYRÓŻNIENIE DLA SZKOŁY W KONKURSIE EDUPAK

Ponad 50 prac indywidualnych i grupowych na konkurs EduPak, który ma na celu kreatywne przedstawienie "drugiego życia" opakowań szklanych, przygotowali uczniowie klas pierwszych. Koordynatorem szkolnym była Pani Ludmiła Hartwich.  4 listopada prace pojechały do Poznania, gdzie od 17 do 20 listopada były prezentowane na terenie MTP w ramach targów GLASS.

W pierwszym dniu wystawy konkursowej na targach Glass w Poznaniu na zaproszenie organizatorów gościli uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie.

Więcej…
 

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek, 14 października 2016r. obchodziliśmy jedno z ważniejszych świąt szkolnych – Święto Patrona Szkoły i Dzień Komisji Edukacji Narodowej. W obchodach naszego święta udział wzięli:

  • Starosta Powiatu Szamotulskiego, Józef Kwaśniewicz
  • Wicestarosta Beata Hanyżak
  • Przewodniczącą Rady Powiatu Maria Przybylska
  • Był też z nami szczególny gość, Holger Wedekind, nauczyciel gimnazjum im. Friedricha  Schillera z Königs Wusterhausen, pracownik Niemieckiego Związku Ludowego Opieki nad Grobami Wojennymi.

Pan Wedekind był jednym z inicjatorów, razem z Agnieszką Idkowiak, współpracy między naszą szkołą a szkołą z Königs Wusterhausen, która zaczęła się w 2003 roku, gdy dyr. szkoły była Pani Maria Przybylska. Ostatnim naszym wspólnym dziełem był projekt „Wojna, Europa i Ja”, którego trzecią edycję zakończyliśmy przed czterema tygodniami.

 

Więcej…
 

VI SAMSUNG PÓŁMARATON

 

W atmosferze ciągłej mżawki i chłodu zakończył się już VI półmaraton w Szamotułach. Na starcie stanęło ponad 1000 zawodniczek i zawodników. Wśród nich trójka naszych uczniów:

Dagmara Bąk

Rozalia Gapska

Mariusz Łopata

Cała trójka podjęła się tej ciężkiej próby i z ogromną satysfakcją pomyślnie ją zakończyła.

W biegach długodystansowych nie wszyscy walczą o jak najwyższą lokatę. Bardzo dużo startujących stawia sobie cel : „żeby przebiec bez zatrzymania i marszu”, inni stawiają sobie ramy czasowe w których chcą pokonać dystans. Wszyscy jednak zmagają się ze swoimi słabościami na trasie. A kryzysów do pokonania na ponad 21 km odcinku jest dużo.

Gratuluję całej trójce i życzę, żeby dalej kontynuowali trening biegowy i stawiali sobie cele w ramach swoich możliwości i te wyższe (może w przyszłości maraton).

Wyniki:

Rozalia Gapska czas: 1:31:54  miejsce 14 w klasyfikacji K18

Dagmara Bąk czas: 2:28:31  miejsce 63 w klasyfikacji K18

Mariusz Łopata czas: 2:12:03  miejsce 132 w klasyfikacji M18

Galerie zdjęć - nasza szkoła na półmaratonie - tutaj
Wszystkie zdjęcia - tutaj

Pozdrawiam M. Bykowska

 

TARGI POLAGRA - 28 i 29.09.2016r.

Zwiedzanie Targów Polagra- Gastro i Polagra-Tech to już tradycja w naszej szkole, bowiem od kilku  lat młodzież kształcąca się w zawodzie kucharz  i operator maszyn przemysłu spożywczego zapoznaje się z najnowszymi  technologiami w gastronomii i przemyśle spożywczym.
Uczniów interesowały maszyny, urządzenia i surowce wykorzystywane w produkcji środków spożywczych.
Chętnie brali udział w warsztatach:
- parzenia kawy pod okiem wielkich Mistrzów kawowych
- sporządzania pizzy ,
-kręcenia drożdżówki jedną ręką.
Duże zainteresowanie wzbudziło również stoisko z miniaturowymi warzywami i kwiatami wykorzystywanymi w gastronomii. Na pewno wzbogaciliśmy się o nową wiedzę i doświadczenie zapoznając się bardzo szeroką ofertą targową.
W. Łuczak

Galeria zdjęć z 28.09.2016 - tutaj Galeria zdjęć z 29.09.2016 - tutaj

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 19
Joomla free themes created by Lonex.