Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


Klikając w link tutaj lub w logo powyżej przeniesiesz się na stronę z informacjami o zadaniach, jakie czekają nas w niedzielę w związku z organizacją VII PÓŁMARATONU SAMSUNGA.

 

Co nas czeka w nadchodzącym tygodniu?
Od poniedziałku w Bibliotece Szkolnej wystawa starych pomocy naukowych. Środa to pierwszy dzień rekolekcji - DZIEŃ PAPIESKI, w którym oprócz wydarzeń dla ducha, będzie coś dla ciała - opychamy się "Papieskimi Kremówkami" przy okazji wspierając 5 letniego Bartka. Piątek to rajd na Groby Kobylnickie i początek Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej AMICA-CUP 2017 w Hali Nałęcz a w niedzielę obsługujemy VII Półmaraton Samsunga.

 

„Sprzątanie świata” – Polska 2017

Pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce"

15.09.2017

Propozycja na godziny wychowawcze w ramach akcji „Sprzątania świata” oraz organizacja akcji w naszej szkole - tutaj

Polecamy filmiki na YT:

„Żyj z klasą i kasą” https://www.youtube.com/watch?v=qbwj-D84tSk

„Jak segregować odpady” film  i plansza

https://www.youtube.com/watch?v=MYRaZCGftug

"Jak segregować śmieci" –pytania i odpowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=bdiXGiTfHDc

 

PODSUMOWANIE POWIATOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO
„EDUKACJA W MIEJSCACH PAMIĘCI”

W maju i czerwcu 2017 r. uczniowie klas pierwszych technikum i zasadniczej szkoły zawodowej ZS nr 3 im. H. Kołłątaja w Szamotułach po raz drugi wzięli udział w powiatowym projekcie edukacyjnym „Edukacja w miejscach pamięci”. Uczniowie technikum wyjechali  22 i 25 maja br. do byłego obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, uczniowie ZSZ 30 maja, 9 i 13 czerwca br. do obozu karno-śledczego w Żabikowie. Ogółem w projekcie wzięło udział 165 uczniów z siedmiu klas.

Przed wyjazdem na lekcjach historii omówiono cel wyjazdu, przybliżono historię obozu w Chełmnie i Żabikowie oraz okres okupacji niemieckiej w Kraju Warty.

 

Więcej…
 


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. 
Rozpoczynając uroczystość dyrektor Jacek Kucnerowicz przywitał gości: Przewodniczącą Rady Powiatu Szamotulskiego Marię Przybylską, Radę Rodziców oraz Rodziców, przedstawicieli pracodawców, nauczycieli i pracowników szkoły, uczniów – szczególnie tych, którzy do naszej szkoły przyszli do klas pierwszych.

Dyrektor życzył aby ten nowy rok szkolny był dla wszystkich owocny, by zdobywanie wiedzy w naszej szkole było przyjemnością i aby upłynął w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku.


Nasza szkoła dziś to prawie 700 uczniów, 29 oddziałów, ponad 50 nauczycieli,  26 pracowników administracji i obsługi.

W nowym roku 1 klasy to 4 klasy technikum (ITEH, ITLA, ITLB i ITM) i 4 klasy Branżowej Szkoły I stopnia – to nowość od tego roku szk., która umożliwi w przyszłości kontynuowanie nauki w dwuletniej BS II st.

Następnie Przewodnicząca Rady Powiatu Szamotulskiego Maria Przybylska w imieniu Starosty Szamotulskiego i własnym złożyła wszystkim życzenia na nowy rok szkolny oraz wręczyła stypendia Starosty Szamotulskiego za bardzodobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Stypendia otrzymali:

Dubiel Marcelina – kl. II TE
Kordylas Weronika – kl. II TE
Nowak Paulina – kl. II TE
Przybylska Weronika – kl. II TE
Pieczonka Michał – kl. II THM
Andrzejewska Natalia – kl. III THM
Czucha Magda – kl. III THM
Jurkiewicz Monika
Kryg Weronika – kl. III TL
Buliczak Paulina – kl. IIII TE
Kawicka Beata – kl. IV TE
Majerowicz Magdalena – kl. IV TE
Klimko Paulina – kl. IV TLS
Stachowiak Mateusz – kl. II ZB

Genderka Katarzyna – kl. II ZD

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzyma Oliwia Bździel z IIITLE.

Spotkanie było także okazją do przedstawienia uczniom klas pierwszych dyrekcji szkoły.

Na zakończenie tradycyjnie zrobiliśmy zdjęcie wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Obejrzyj zdjęcia wykonane przez Joannę Krawczyk - tutaj

Obejrzyj zdjęcia wykonane przez Paulinę Antkowiak - tutaj

 


PLAN LEKCJI JEST DOSTĘPNY TUTAJ >>>

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się w poniedziałek, 4 września 2017 roku o godz. 9:15

w Hali Sportowo-widowiskowej NAŁĘCZ.

ORGANIZACJA INAUGURACJI 
ROKU SZKOLNEGO 2017-2018
-czytaj tutaj

O godz. 8:00 - Msza św. rozpoczynająca nowy rok szkolny w Bazylice pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach
Po mszy św. uczniowie klas pierwszych Technikum i Szkoły Branżowej zbierają się w szkole o godz. 9:00, gdzie nastąpi podział na klasy i spotkanie z wychowawcami klas i wspólne przejście do Hali NAŁĘCZ.
Uczniowie pozostałych klas spotykają się o godz. 9:00 w hali NAŁĘCZ z wychowawcami klas a następnie zajmują wyznaczone miejsca.

SZKOŁA POLICEALNA - 1 i 2 rok Technik BHP oraz 1 rok Technik Administracji - rozpoczyna zajęcia w sobotę, 9 września 2017r. o godz. 8:00 spotkaniem organizacyjnym w auli szkolnej, po którym rozpoczną się zajęcia zgodnie z planem, który będzie dostępny w połowie przyszłego tygodnia.


Lista uczniów z przydziałem do klas pierwszych Technikum Nr 1 - tutaj

Lista uczniów z przydziałem do klas pierwszych Branżowej Szkoły - tutaj

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW W ZAKŁADCE PODRĘCZNIKI lub tutaj


Lista kandydatów, którzy po potwierdzeniu woli podjęcia nauki zostaną przyjęci do klasy pierwszej Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja - przeglądaj tutaj

Lista kandydatów, którzy po potwierdzeniu woli podjęcia nauki zostaną przyjęci do klasy pierwszej Branżowej Szkoły 1 stopnia w Zespole Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach - przeglądaj tutaj

Informacje dla KANDYDATÓW - czytaj tutaj

 

REKRUTACJA 2017/2018

Karta zgłoszenia ucznia do szkoły dziennej -załącznik nr 1
(pobierz w formacie Worda)
(pobierz w PDF)

Uczniowie szkół gimnazjalnych składają wniosek o przyjęcie do szkoły w terminie od 22.05.2017 r. do 9.06.2017 r.

W zakładce "Rekrutacja" dostępny jest nowy informator na rok szkolny 2017/2018


SZKOŁA KSZTAŁCĄCA W ZAWODZIE - SZKOŁĄ POZYTYWNEGO WYBORU

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O ZAWODÓWKACH I TECHNIKACH -czytaj tutaj i tutaj

Obejrzyj filmy o szkole - tutaj

Oferty pracy dla absolwentów - czytaj w zakładce Dla absolwentów

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

23 czerwca o godz. 9:00 w Hali NAŁĘCZ rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Poprzedziła ją msza św. w Bazylice.

Rozpoczynając Dyrektor Jacek Kucnerowicz serdecznie powitał wszystkich w tym niezwykle uroczystym dla szkoły dniu. Wśród gości byli: Starosta Szamotulski, Pan Józef Kwaśniewicz, Przewodnicząca Rady Powiatu Szamotulskiego, Pani Maria Przybylska, przedstawiciele pracodawców naszych uczniów, między innymi dyrektor zakładu Hochland w Kaźmierzu – Pan Roman Organiściak i instruktor nauki zawodu Pan Marian Gruszka.

Więcej…
 

„Młodzi Zdolni” - "NASI" wśród nominowanych!


Czternaście osób z powiatu szamotulskiego zostało nominowanych do plebiscytu „Młodzi Zdolni”. Są wśród nich sportowcy, pasjonaci, uczniowie o zacięciu wręcz naukowym, muzycy oraz artyści. To właśnie z nich wybierzemy laureata tytułu „Młody Zdolny”.

Każdy z nich ma talent, który wykorzystuje w celu uszczęśliwiania innych osób, dostarczając im pozytywnych emocji i wrażeń. Bo „Młody Zdolny” to osoba, które z sukcesem wykorzystują swój potencjał. 
Wśród nominowanych są nasi uczniowie: Patrycja Haussa, Eryk Walter oraz nasz absolwent - Tomasz Drab. Jak głosować - kliknij na zdjęcie lub zobacz tutaj: http://szamotuly.naszemiasto.pl/…/mlodzi-zdolni-powiatu-sza…
Patronat honorowy nad naszym plebiscytem objął starosta szamotulski Józef Kwaśniewicz.

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA!

 

UWAGA ABSOLWENCI! W ramach projektu realizowanego przez ZDZ w Poznaniu, Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Szamotułach organizujemy  bezpłatny kurs OPERATOR MASZYN CNC !!! +rysunek techniczny+ CAD/CAM. Jeśli spełniacie warunki, zapisujcie się! Super okazja. Chcecie wiedzieć więcej - dzwońcie pod numery podane na ulotce lub wpadnijcie do szkoły.

Ulotka o kursie-jpg-tutaj, pdf-tutaj.
Formularz rekrutacyjny: doc-tutaj, pdf-tutaj.

Przekażcie sobie tą wiadomość!

 

Byliśmy w Strefie Aktywności Gospodarczej w Niepruszewie!

W dniu 26 maja 2017 roku uczniowie z klas I TE, II TLE, III TE, III TM, II Zb oraz przedstawiciele samorządu szkolnego uczestniczyli w wycieczce do firmy Trans-Poz S.A. w Niepruszewie. W pięknej sali  konferencyjnej uczniowie dowiedzieli się jaka jest historia przedsiębiorstwa - firma działa w branży motoryzacyjnej na rynku już od 50 lat. Zmieniał się w tym czasie jej profil działania od przedsiębiorstwa transportowego po znanego dealera i serwisanta wielu znanych marek samochodów ciężarowych. Przedsiębiorstwo rozrosło się, posiada kilka oddziałów w zachodniej części naszego kraju. Po krótkiej prelekcji wszyscy obejrzeli siedzibę firmy, warsztaty naprawcze i plac na którym zgromadzone były modele aut ciężarowych obecnie sprzedawanych.

Więcej…
 

Bella Italia
Jak co roku wraz za zaprzyjaźnioną szkołą - Zespołem Szkół nr 2 w Szamotułach - wyjechaliśmy na wspólną wycieczkę zagraniczną (24.05-4.06). Tym razem była to przepiękna Italia.
Zwiedzaliśmy Wenecję (Plac św. Marka, Cannale Grande, Ponte Rialto, Bazylikę Św. Marka i widok na miasto z Campanille); Rzym (fontanna Di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon, Coloseum, Forum Romanum); Watykan (Zamek Anioła, Bazylika Św. Piotra z Pietą i grobem św. Jana Pawła II); Sienę (Piazza del Campo, gdzie odbywają się wyścigi konne Palio); San Gimignano ze średniowiecznymi wieżami i Weronę ze starożytną areną i domem Julii.

Włochy to nie tylko przepiękne widoki ale też raj dla podniebienia. Przez 7 dni rozkoszowaliśmy się włoskimi przysmakami – kawą, lodami w najdziwniejszych smakach, dużą ilością pizzy, talerzami pasty z różnorakimi sosami, zapiekaną mozzarellą, karczochami po rzymsku, polentą i przysmakiem włoskich mięsożerców- porchettą.

Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni i już umawiamy się na kolejną wyprawę!

Galeria zdjęć - tutaj

 

Dzień Przedsiębiorczości w naszej szkole

W dniach 26, 27 i 28 kwietnia br. uczniowie z kilku klas Technikum nr 2 skorzystali z możliwości zobaczenia jak wygląda dzień pracy w różnych firmach i na różnych stanowiskach.
Dzięki udziałowi w Dniu Przedsiębiorczości mogli przekonać się, czy wybrany przez nich zawód odpowiada ich wyobrażeniom o nim. Mogli też poznać pracę w zupełnie innych zwodach niż te, których uczą się w naszej szkole. Zobaczyli więc „ od kuchni”, jak pracują pracownicy banku dusznickiego, gabinetu kosmetycznego, przekonali się jak ciężka jest praca sprzedawcy w sklepie i urzędnika w ZUS oraz w gminie. Nie obca jest im teraz produkcja komponentów do produkcji mebli, czy też dystrybucja środków ochrony roślin. Znaleźli się też chętni do sprawdzenia się w roli… lekarza weterynarii!
Odbycie jednodniowych praktyk nie byłoby możliwe bez wielu instytucji i firm, które zgodziły się przyjąć naszych uczniów i w ciekawy sposób zaprezentować różne aspekty swojej działalności. Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy z naszą szkołą.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 20
Joomla free themes created by Lonex.