Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


POMAGAMY OLI!

21 maja w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Szamotuły każdy chętny będzie mógł zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. To nic nie kosztuje. I nie boli. A może pomóc Oli Fornalczyk i innym osobom cierpiącym na nowotwory krwi. Pomagamy Oli!

Obejrzyj prezentację zawierającą najważniejsze informacje o dawstwie szpiku - tutaj.

Obejrzyj filmiki na temat dawstwa szpiku na youtube - linki poniżej.

Więcej…
 

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW KLAS MATURALNYCH

W piątek 28 kwietnia w auli szkoły miała miejsce uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych. W imieniu Starosty Szamotulskiego uczestniczył w niej członek Zarządu Powiatu Andrzej Grzeszczyk. Radę Powiatu natomiast reprezentował radny Maciej Trąbczyński.
Świadectwa ukończenia szkoły otrzymało 72 uczniów, z czego aż 70 przystąpi do egzaminu dojrzałości.
Andrzej Grzeszczyk wraz z Maciejem Trąbczyńskim oraz Dyrektorem szkoły Jackiem Kucnerowiczem wręczył Nagrodę Starosty Szamotulskiego dla najlepszego absolwenta Adriannie Staniszewskiej (śr. 5,53) oraz tym absolwentom, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem (10 absolwentów). Nie obyło się też bez podziękowań dla nauczycieli i rodziców, a także gratulacji i podziękowań dla najbardziej zaangażowanych w życie szkoły uczniów.

Galerie zdjęć:

Zdjęcia Pauliny Antkowiak - tutaj
Zdjęcia Joanny Krawczyk - tutaj
Zdjęcia Agaty Gendery
- tutaj 
Zdjęcia Pauliny Środeckiej - tutaj

Aby pobrać zdjęcie w dużym formacie kliknij na nim

 

NIEDZIELNE DRZWI OTWARTE -23.04.2017r.

Na dzisiaj zaprosiliśmy do naszej szkoły na Drzwi Otwarte kandydatów i ich rodziców. Zaproszenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i od 10:00 do 13:00 odwiedziło nas około 100 osób. W trakcie spotkania zapoznaliśmy gości z naszą ofertą na nadchodzący rok szkolny, zmianami związanymi z reformą, była też okazja zapoznania się ze szkołą.

Niedzielna Drzwi Otwarte zorganizowaliśmy już po raz szósty. Więcej zdjęć tutaj.

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY

11 kwietnia byliśmy w Warszawie. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas: 1THM, 1TL, 2THM, 3TLS i 4TM wraz z opiekunami: p. B. Zajączkowską, p. M. Orlik i p. K. Til.

Program był bardzo napięty. Zaczęliśmy od obejrzenia panoramy stolicy z tarasu widokowego w Pałacu Kultury i Nauki, a potem przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem na plac Zamkowy i Starówkę, zwiedzając Zamek Królewski i katedrę św. Jana. Byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Kolejnym punktem wycieczki był budynek Sejmu RP. Szkoda tylko, że nie odbywały się tego dnia obrady. Zapewne spotkalibyśmy więcej parlamentarzystów… Najdłużej przebywaliśmy na stadionie. PGE Narodowy mieliśmy przyjemność zwiedzić trasą dla VIP-ów!

Pełni wrażeń i nieco zmęczeni wróciliśmy do swoich domów przed północą.

Galeria zdjęć - tutaj

 

XII POWIATOWE TARGI EDUKACJI I PRACY ZA NAMI

W czwartek, 30 marca, zorganizowaliśmy wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy i Zespołem Szkół Nr 2 XII Powiatowe Targi Edukacji i Pracy. Targi były okazją do przedstawienia oferty naszej szkoły dla uczniów gimnazjów i tradycyjnie były połączone z Drzwiami Otwartymi szkoły.

Z tej okazji odwiedzili nas w kilku grupach uczniowie klas III gimnazjów z Szamotuł i Powiatu Szamotulskiego, którzy po zapoznaniu się w auli z informacją o szkole, reformie i naszą ofertą zwiedzili szkołę a później targi.

W Hali Nałęcz ciekawe nasze stoisko przygotował i prezentował szkołę Samorząd Uczniowski z opiekunką, a cieszącą się dużym zainteresowaniem drukarkę 3D prezentował Michał z ITM. Na naszym stoisku gościł też Tomasz Drab, nasz absolwent, o którym pisaliśmy wielokrotnie. Dla odwiedzających przygotowaliśmy ciekawe gadżety i nowy informator o szkole.

Serdecznie w imieniu dyrekcji dziękuję wszystkim, którzy pomogli w tym dniu w organizacji Targów i Drzwi Otwartych: nauczycielom, pracownikom administracji, Samorządowi Uczniowskiego, Szkolnemu Kołu Fotograficznemu i licznej grupie uczniów, którzy oprowadzali gimnazjalistów po szkole.

Jacek Kucnerowicz

Więcej…
 

XII POWIATOWE TARGI EDUKACJI I PRACY

Już za kilka dni - 30 marca 2017 roku - zapraszamy na Targi Edukacji oraz Drzwi Otwarte naszej szkoły. Klasy gimnazjalne zapraszamy nie tylko na Targi, ale także na spotkanie w szkole, informację o naszej ofercie oraz zapoznanie się z bazą szkolną. Oczywiście zapraszamy także osoby indywidualne.

Targi będą trwały w Hali Nałęcz od 9:00 do 13:00.

 

VI NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ - ZWYCIĘZCA Just Friends -foto

O godz. 18:30 17 marca 2017 roku rozpoczął się VI NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja Jacka Kucnerowicza. Tradycyjnie turniej zorganizowali nauczyciele w-f naszej szkoły a pomagali także uczniowie. W Turnieju wzięło udział 15 drużyn i ze względów organizacyjnych trzeba było ograniczyć zapisy. Turniej w pierwszej fazie był rozgrywany w trzech grupach po 5 drużyn systemem "każdy z każdym" a następnie pierwsze drużyny z grup grały o miejsca I-III, drugie o miejsca IV-VI itp. Turniej zakończył się późną nocą.  Dzięki licznym sponsorom co pół godziny wśród zawodników losowane były nagrody.

Więcej…
 

VI Turniej Pracowników Oświaty w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Szamotulskiego

Po raz szósty zorganizowaliśmy w dniu 11 marca VI Turniej Pracowników Oświaty w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Szamotulskiego.

W tym roku udział wzięło 5 szkół: Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Nr 3 i Szkoła Podstawowa Nr 3 z Szamotuł, Zespół Szkół Ostroróg i Zespół Szkół Grzebienisko.

Turniej otwarł Starosta Józef Kwaśniewicz, życząc jak najlepszych wyników.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Maria Bykowska. Bernadeta Napierała, Karolina Pawłowska, Waldemar Koperski, Zdzisław Kłosowski, Jacek Kucnerowicz, Dariusz Pociecha, Bartłomiej Synowiec zajęła III miejsce za ZS1 w Szamotułach i SP3 w Szamotułach i przed ZS w Ostrorogu i ZS w Grzebienisku.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju, a Starostwu Powiatowemu za wsparcie finansowe.

Dziękujemy za sędziowanie dziewczynom: Marcelinie Dubiel, Paulinie Nowak, Darii Ratajczak, Julii Łącznej i Angelice Gładysiak oraz Szymonowi Kuźniakowi za robienie zdjęć - galeria zdjęć - tutaj.

Czytaj też i oglądaj zdjęcia na stronie Powiatu Szamotulskiego - tutaj

 

VI NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

W piątek, 17 marca 2017r. w Hali Nałęcz zostanie rozegrany Vi Nocny Turniej Piłki Siatkowej.

Serdecznie zapraszamy.

Regulamin dostępny tutaj.

 

„DZIEŃ WSPÓŁPRACY” na Uniwersytecie Przyrodniczym

Dnia 16 lutego br. uczniowie klas II TLE oraz III TE z opiekunkami, panią dyrektor Danutą Kubiaczyk, panią Marią Konenc oraz panią Agnieszką Brodziszewską miały okazję uczestniczyć w "Dniu Współpracy" na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, z którym łączy nas umowa o wzajemnej współpracy. Na miejscu byliśmy już około godziny 9:40. Pierwszy wykład, który zawierał przedstawienie oferty edukacyjnej odbył się o godzinie 10:00 w Sali Plenarnej uniwersytetu. Po jego zakończeniu udaliśmy się na krótki spacer z budynku Biocentrum do Collegium Maximum zwiedzając po drodze kampus UP.

 

Więcej…
 

STUDNIÓWKA 2017

W sobotę, 21 stycznia uczniowie ostatnich klas naszej szkoły bawili się na balu studniówkowym. Tegorocznym tematem przewodnim był Hollywood. Nie zabrakło zatem czerwonego dywanu i ścianki! Studniówkę otworzyliśmy polonezem w wykonaniu maturzystów oraz dyrekcji szkoły i nauczycieli, później obejrzeliśmy przygotowaną przez klasy czwarte ciekawą, zabawną część artystyczną nawiązującą m.in. do egzaminu dojrzałości.

Galeria zdjęć 1 - polonez - tutaj

Galeria zdjęć 2 - część artystyczna - tutaj

Galeria zdjęć 3 - przy stołach - tutaj

Galeria zdjęć 4 - na ściankach - tutaj

Galeria zdjęć 5 -tańce - tutaj

Film - Polonez - tutaj

Film - Program artystyczny cz.1 - tutaj

Film - Program artystyczny cz.2 - tutaj

Film - Tańce cz.1 - tutaj

Film - Tańce cz.2 - tutaj

Zdjęcia wykonały członkinie Szkolnego Koła Fotograficznego: Paulina Antkowiak z ITE oraz Joanna Krawczyk i Paulina Środecka z ITL

 

Żywe lekcje historii

Blisko 1000 uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Szamotulski,także z naszej szkoły, wzięło udział w edukacyjnym Projekcie Wizyt w Miejscach Pamięci. W ubiegłym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Szamotułach oficjalnie podsumowano projekt.

Więcej czytaj na stronie Powiatu Szamotulskiego - tutaj.

 

DRUGIE MIEJSCE I WYRÓŻNIENIE DLA SZKOŁY W KONKURSIE EDUPAK

Ponad 50 prac indywidualnych i grupowych na konkurs EduPak, który ma na celu kreatywne przedstawienie "drugiego życia" opakowań szklanych, przygotowali uczniowie klas pierwszych. Koordynatorem szkolnym była Pani Ludmiła Hartwich.  4 listopada prace pojechały do Poznania, gdzie od 17 do 20 listopada były prezentowane na terenie MTP w ramach targów GLASS.

W pierwszym dniu wystawy konkursowej na targach Glass w Poznaniu na zaproszenie organizatorów gościli uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 20
Joomla free themes created by Lonex.