Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


VI Turniej Pracowników Oświaty w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Szamotulskiego

Po raz szósty zorganizowaliśmy w dniu 11 marca VI Turniej Pracowników Oświaty w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Szamotulskiego.

W tym roku udział wzięło 5 szkół: Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Nr 3 i Szkoła Podstawowa Nr 3 z Szamotuł, Zespół Szkół Ostroróg i Zespół Szkół Grzebienisko.

Turniej otwarł Starosta Józef Kwaśniewicz, życząc jak najlepszych wyników.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Maria Bykowska. Bernadeta Napierała, Karolina Pawłowska, Waldemar Koperski, Zdzisław Kłosowski, Jacek Kucnerowicz, Dariusz Pociecha, Bartłomiej Synowiec zajęła III miejsce za ZS1 w Szamotułach i SP3 w Szamotułach i przed ZS w Ostrorogu i ZS w Grzebienisku.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju, a Starostwu Powiatowemu za wsparcie finansowe.

Dziękujemy za sędziowanie dziewczynom: Marcelinie Dubiel, Paulinie Nowak, Darii Ratajczak, Julii Łącznej i Angelice Gładysiak oraz Szymonowi Kuźniakowi za robienie zdjęć - galeria zdjęć - tutaj.

Czytaj też i oglądaj zdjęcia na stronie Powiatu Szamotulskiego - tutaj

 

VI NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

W piątek, 17 marca 2017r. w Hali Nałęcz zostanie rozegrany Vi Nocny Turniej Piłki Siatkowej.

Serdecznie zapraszamy.

Regulamin dostępny tutaj.

 

„DZIEŃ WSPÓŁPRACY” na Uniwersytecie Przyrodniczym

Dnia 16 lutego br. uczniowie klas II TLE oraz III TE z opiekunkami, panią dyrektor Danutą Kubiaczyk, panią Marią Konenc oraz panią Agnieszką Brodziszewską miały okazję uczestniczyć w "Dniu Współpracy" na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, z którym łączy nas umowa o wzajemnej współpracy. Na miejscu byliśmy już około godziny 9:40. Pierwszy wykład, który zawierał przedstawienie oferty edukacyjnej odbył się o godzinie 10:00 w Sali Plenarnej uniwersytetu. Po jego zakończeniu udaliśmy się na krótki spacer z budynku Biocentrum do Collegium Maximum zwiedzając po drodze kampus UP.

 

Więcej…
 

STUDNIÓWKA 2017

W sobotę, 21 stycznia uczniowie ostatnich klas naszej szkoły bawili się na balu studniówkowym. Tegorocznym tematem przewodnim był Hollywood. Nie zabrakło zatem czerwonego dywanu i ścianki! Studniówkę otworzyliśmy polonezem w wykonaniu maturzystów oraz dyrekcji szkoły i nauczycieli, później obejrzeliśmy przygotowaną przez klasy czwarte ciekawą, zabawną część artystyczną nawiązującą m.in. do egzaminu dojrzałości.

Galeria zdjęć 1 - polonez - tutaj

Galeria zdjęć 2 - część artystyczna - tutaj

Galeria zdjęć 3 - przy stołach - tutaj

Galeria zdjęć 4 - na ściankach - tutaj

Galeria zdjęć 5 -tańce - tutaj

Film - Polonez - tutaj

Film - Program artystyczny cz.1 - tutaj

Film - Program artystyczny cz.2 - tutaj

Film - Tańce cz.1 - tutaj

Film - Tańce cz.2 - tutaj

Zdjęcia wykonały członkinie Szkolnego Koła Fotograficznego: Paulina Antkowiak z ITE oraz Joanna Krawczyk i Paulina Środecka z ITL

 

Żywe lekcje historii

Blisko 1000 uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Szamotulski,także z naszej szkoły, wzięło udział w edukacyjnym Projekcie Wizyt w Miejscach Pamięci. W ubiegłym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Szamotułach oficjalnie podsumowano projekt.

Więcej czytaj na stronie Powiatu Szamotulskiego - tutaj.

 

DRUGIE MIEJSCE I WYRÓŻNIENIE DLA SZKOŁY W KONKURSIE EDUPAK

Ponad 50 prac indywidualnych i grupowych na konkurs EduPak, który ma na celu kreatywne przedstawienie "drugiego życia" opakowań szklanych, przygotowali uczniowie klas pierwszych. Koordynatorem szkolnym była Pani Ludmiła Hartwich.  4 listopada prace pojechały do Poznania, gdzie od 17 do 20 listopada były prezentowane na terenie MTP w ramach targów GLASS.

W pierwszym dniu wystawy konkursowej na targach Glass w Poznaniu na zaproszenie organizatorów gościli uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie.

Więcej…
 

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek, 14 października 2016r. obchodziliśmy jedno z ważniejszych świąt szkolnych – Święto Patrona Szkoły i Dzień Komisji Edukacji Narodowej. W obchodach naszego święta udział wzięli:

  • Starosta Powiatu Szamotulskiego, Józef Kwaśniewicz
  • Wicestarosta Beata Hanyżak
  • Przewodniczącą Rady Powiatu Maria Przybylska
  • Był też z nami szczególny gość, Holger Wedekind, nauczyciel gimnazjum im. Friedricha  Schillera z Königs Wusterhausen, pracownik Niemieckiego Związku Ludowego Opieki nad Grobami Wojennymi.

Pan Wedekind był jednym z inicjatorów, razem z Agnieszką Idkowiak, współpracy między naszą szkołą a szkołą z Königs Wusterhausen, która zaczęła się w 2003 roku, gdy dyr. szkoły była Pani Maria Przybylska. Ostatnim naszym wspólnym dziełem był projekt „Wojna, Europa i Ja”, którego trzecią edycję zakończyliśmy przed czterema tygodniami.

 

Więcej…
 

VI SAMSUNG PÓŁMARATON

 

W atmosferze ciągłej mżawki i chłodu zakończył się już VI półmaraton w Szamotułach. Na starcie stanęło ponad 1000 zawodniczek i zawodników. Wśród nich trójka naszych uczniów:

Dagmara Bąk

Rozalia Gapska

Mariusz Łopata

Cała trójka podjęła się tej ciężkiej próby i z ogromną satysfakcją pomyślnie ją zakończyła.

W biegach długodystansowych nie wszyscy walczą o jak najwyższą lokatę. Bardzo dużo startujących stawia sobie cel : „żeby przebiec bez zatrzymania i marszu”, inni stawiają sobie ramy czasowe w których chcą pokonać dystans. Wszyscy jednak zmagają się ze swoimi słabościami na trasie. A kryzysów do pokonania na ponad 21 km odcinku jest dużo.

Gratuluję całej trójce i życzę, żeby dalej kontynuowali trening biegowy i stawiali sobie cele w ramach swoich możliwości i te wyższe (może w przyszłości maraton).

Wyniki:

Rozalia Gapska czas: 1:31:54  miejsce 14 w klasyfikacji K18

Dagmara Bąk czas: 2:28:31  miejsce 63 w klasyfikacji K18

Mariusz Łopata czas: 2:12:03  miejsce 132 w klasyfikacji M18

Galerie zdjęć - nasza szkoła na półmaratonie - tutaj
Wszystkie zdjęcia - tutaj

Pozdrawiam M. Bykowska

 

TARGI POLAGRA - 28 i 29.09.2016r.

Zwiedzanie Targów Polagra- Gastro i Polagra-Tech to już tradycja w naszej szkole, bowiem od kilku  lat młodzież kształcąca się w zawodzie kucharz  i operator maszyn przemysłu spożywczego zapoznaje się z najnowszymi  technologiami w gastronomii i przemyśle spożywczym.
Uczniów interesowały maszyny, urządzenia i surowce wykorzystywane w produkcji środków spożywczych.
Chętnie brali udział w warsztatach:
- parzenia kawy pod okiem wielkich Mistrzów kawowych
- sporządzania pizzy ,
-kręcenia drożdżówki jedną ręką.
Duże zainteresowanie wzbudziło również stoisko z miniaturowymi warzywami i kwiatami wykorzystywanymi w gastronomii. Na pewno wzbogaciliśmy się o nową wiedzę i doświadczenie zapoznając się bardzo szeroką ofertą targową.
W. Łuczak

Galeria zdjęć z 28.09.2016 - tutaj Galeria zdjęć z 29.09.2016 - tutaj

 

Dyskusyjny Klub Filmowy.

20 września 2016r. uczniowie naszej Szkoły udali się, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, do kina Halszka. Zainaugurowaliśmy kolejny rok działalności Klubu filmem w reżyserii Jerzego Kawalerowicza p.t. "Quo Vadis".   Film jest najnowszą ekranizacją powieści Henryka Sienkiewicza, która została wyróżniona w 1905 roku Nagrodą Nobla.

Galeria zdjęć - tutaj

Opiekun koła Janusz Kuźmicz

 

WYPRZEDAŻ GARAŻOWA

W sobotę, 22 października 2016 roku w Hali NAŁĘCZ w godz. od 9:00 do 12:00 Samorząd Uczniowski naszej szkoły organizuje po raz czwarty WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ. Inicjatywa samorządu przyjęła się, w poprzednich wyprzedażach wynajęliśmy kilkadziesiąt stoisk, pojawiło się też wiele osób zainteresowanych kupnem, sprzedażą lub wymianą.

Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie poniżej lub tutaj do pobrania.

 

 

Więcej…
 

RELACJA z III edycji projektu europejskiego

„Wojna, Europa i ja”

Dużym wyróżnieniem dla 20 uczniów naszej szkoły była możliwość kontynuowania projektu europejskiego „Wojna, Europa i ja”. Spotkania uczniów z Zespołu Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja z Szamotuł i szkoły im. Friedricha  Schillera z Königs Wusterhausen zainicjowane zostały  trzy lata temu.  W 2014 roku spędziliśmy 8 wspólnych dni na Mazurach, w 2015 odwiedziliśmy Brandenburgię, a w terminie od 10-16 września 2016 wspólnie z naszymi partnerami  przebywaliśmy na terenie Niemiec w Saarbrücken oraz  we Francji. Głównym celem naszej wizyty były spotkania na polach bitewnych pod Verdun, gdzie przebiegała linia frontu I wojny światowej.

Więcej…
 

 

UWAGA - SAMSUNG PÓŁMARATON

Już 16 października rusza kolejny Samsung półmaraton. Wszystkich, którzy chcieliby przebiec tę trasę (21km) oraz dziewczyny do nordic walking (5km) zapraszam do zapisów.

Maria Bykowska

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 19
Joomla free themes created by Lonex.