Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek, 14 października 2016r. obchodziliśmy jedno z ważniejszych świąt szkolnych – Święto Patrona Szkoły i Dzień Komisji Edukacji Narodowej. W obchodach naszego święta udział wzięli:

  • Starosta Powiatu Szamotulskiego, Józef Kwaśniewicz
  • Wicestarosta Beata Hanyżak
  • Przewodniczącą Rady Powiatu Maria Przybylska
  • Był też z nami szczególny gość, Holger Wedekind, nauczyciel gimnazjum im. Friedricha  Schillera z Königs Wusterhausen, pracownik Niemieckiego Związku Ludowego Opieki nad Grobami Wojennymi.

Pan Wedekind był jednym z inicjatorów, razem z Agnieszką Idkowiak, współpracy między naszą szkołą a szkołą z Königs Wusterhausen, która zaczęła się w 2003 roku, gdy dyr. szkoły była Pani Maria Przybylska. Ostatnim naszym wspólnym dziełem był projekt „Wojna, Europa i Ja”, którego trzecią edycję zakończyliśmy przed czterema tygodniami.

 

Więcej…
 

VI SAMSUNG PÓŁMARATON

 

W atmosferze ciągłej mżawki i chłodu zakończył się już VI półmaraton w Szamotułach. Na starcie stanęło ponad 1000 zawodniczek i zawodników. Wśród nich trójka naszych uczniów:

Dagmara Bąk

Rozalia Gapska

Mariusz Łopata

Cała trójka podjęła się tej ciężkiej próby i z ogromną satysfakcją pomyślnie ją zakończyła.

W biegach długodystansowych nie wszyscy walczą o jak najwyższą lokatę. Bardzo dużo startujących stawia sobie cel : „żeby przebiec bez zatrzymania i marszu”, inni stawiają sobie ramy czasowe w których chcą pokonać dystans. Wszyscy jednak zmagają się ze swoimi słabościami na trasie. A kryzysów do pokonania na ponad 21 km odcinku jest dużo.

Gratuluję całej trójce i życzę, żeby dalej kontynuowali trening biegowy i stawiali sobie cele w ramach swoich możliwości i te wyższe (może w przyszłości maraton).

Wyniki:

Rozalia Gapska czas: 1:31:54  miejsce 14 w klasyfikacji K18

Dagmara Bąk czas: 2:28:31  miejsce 63 w klasyfikacji K18

Mariusz Łopata czas: 2:12:03  miejsce 132 w klasyfikacji M18

Galerie zdjęć - nasza szkoła na półmaratonie - tutaj
Wszystkie zdjęcia - tutaj

Pozdrawiam M. Bykowska

 

TARGI POLAGRA - 28 i 29.09.2016r.

Zwiedzanie Targów Polagra- Gastro i Polagra-Tech to już tradycja w naszej szkole, bowiem od kilku  lat młodzież kształcąca się w zawodzie kucharz  i operator maszyn przemysłu spożywczego zapoznaje się z najnowszymi  technologiami w gastronomii i przemyśle spożywczym.
Uczniów interesowały maszyny, urządzenia i surowce wykorzystywane w produkcji środków spożywczych.
Chętnie brali udział w warsztatach:
- parzenia kawy pod okiem wielkich Mistrzów kawowych
- sporządzania pizzy ,
-kręcenia drożdżówki jedną ręką.
Duże zainteresowanie wzbudziło również stoisko z miniaturowymi warzywami i kwiatami wykorzystywanymi w gastronomii. Na pewno wzbogaciliśmy się o nową wiedzę i doświadczenie zapoznając się bardzo szeroką ofertą targową.
W. Łuczak

Galeria zdjęć z 28.09.2016 - tutaj Galeria zdjęć z 29.09.2016 - tutaj

 

Dyskusyjny Klub Filmowy.

20 września 2016r. uczniowie naszej Szkoły udali się, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, do kina Halszka. Zainaugurowaliśmy kolejny rok działalności Klubu filmem w reżyserii Jerzego Kawalerowicza p.t. "Quo Vadis".   Film jest najnowszą ekranizacją powieści Henryka Sienkiewicza, która została wyróżniona w 1905 roku Nagrodą Nobla.

Galeria zdjęć - tutaj

Opiekun koła Janusz Kuźmicz

 

WYPRZEDAŻ GARAŻOWA

W sobotę, 22 października 2016 roku w Hali NAŁĘCZ w godz. od 9:00 do 12:00 Samorząd Uczniowski naszej szkoły organizuje po raz czwarty WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ. Inicjatywa samorządu przyjęła się, w poprzednich wyprzedażach wynajęliśmy kilkadziesiąt stoisk, pojawiło się też wiele osób zainteresowanych kupnem, sprzedażą lub wymianą.

Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie poniżej lub tutaj do pobrania.

 

 

Więcej…
 

RELACJA z III edycji projektu europejskiego

„Wojna, Europa i ja”

Dużym wyróżnieniem dla 20 uczniów naszej szkoły była możliwość kontynuowania projektu europejskiego „Wojna, Europa i ja”. Spotkania uczniów z Zespołu Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja z Szamotuł i szkoły im. Friedricha  Schillera z Königs Wusterhausen zainicjowane zostały  trzy lata temu.  W 2014 roku spędziliśmy 8 wspólnych dni na Mazurach, w 2015 odwiedziliśmy Brandenburgię, a w terminie od 10-16 września 2016 wspólnie z naszymi partnerami  przebywaliśmy na terenie Niemiec w Saarbrücken oraz  we Francji. Głównym celem naszej wizyty były spotkania na polach bitewnych pod Verdun, gdzie przebiegała linia frontu I wojny światowej.

Więcej…
 

 

UWAGA - SAMSUNG PÓŁMARATON

Już 16 października rusza kolejny Samsung półmaraton. Wszystkich, którzy chcieliby przebiec tę trasę (21km) oraz dziewczyny do nordic walking (5km) zapraszam do zapisów.

Maria Bykowska

 

„Sprzątanie świata” – Polska 2016 - 16.09.2016

Pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów"

"Sprzątanie świata - Polska" to najpowszechniejsze i najbardziej rozpoznawalne działanie w zakresie edukacji ekologicznej w Polsce. Akcja uznana przez władze państwowe i samorządowe. Od samego początku w roku 1994, nad "Sprzątaniem świata" patronat obejmuje Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tradycyjnie nasza szkoła weźmie udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA w piątek, 16 września. Szczegóły przekażą wychowawcy.

czytaj więcej o akcji - tutaj

Galeria zdjęć z naszego udziału w akcji - tutaj

 

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2016-2017 w naszej szkole

W czwartek, 1 września 2016 roku o godz. 11:00 w Hali Nałęcz miało miejsce rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uroczystość była jednocześnie Inauguracją Powiatową (więcej wkrótce).

Obejrzyj zdjęcia:

Galeria 1 - tutaj

Galeria 2 - tutaj

 


ROK SZKOLNY 2015/2016

Co nowego u kucharzy i cukierników - zobacz - tutaj

 

Powiatowy projekt wizyty w miejscu pamięci
– Muzeum byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof

Uczniowie klas pierwszych technikum i zasadniczej szkoły zawodowej Zespołu Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach w dniach 24 kwietnia i 16 maja br. uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Młodzież poznała historię funkcjonowania obozu w czasie II wojny światowej w Kraju Warty, obejrzała wystawę przedmiotów codziennego użytku, które pozostały po ofiarach w spichlerzu. W skupieniu wysłuchała opowieści Szymona Srebrnika, który przeżył obóz.

Więcej…
 

Wycieczka do Chorwacji

W dniu 30 maja 2016 r. wraz z zaprzyjaźnioną szkołą - Zespołem Szkół nr 2 wyruszyliśmy na wycieczkę do Chorwacji. Podróż minęła nam szybko, przyjemnie i bez problemu. Na miejscu byliśmy dzień później, naszą bazą było miasteczko Omiš. Po zakwaterowaniu wyszliśmy na plażę, która znajdowała się tuż przy hotelu. Widoki były piękne i pogoda nam dopisała. Następnego dnia zwiedziliśmy piękne, zabytkowe miasto Dubrownik. W czwartek mieliśmy okazję odwiedzić jeszcze dwa piękne miasta tj. Split i Trogir. Koniec wycieczki zbliżał się wielkimi krokami, lecz piątek mogliśmy spożytkować nasz czas leżąc na plaży lub zwiedzając nasze urokliwe miasteczko Omiš, w którym mieszkaliśmy przez tydzień. Miasteczko to było pełne życia, znajdowały się tam urokliwe uliczki, kawiarenki, a w powietrzu unosił się zapach kwitnącej tam lawendy. W dzień wyjazdu odwiedziliśmy Park Narodowy rzeki Krka z przepięknymi wodospadami. Malownicze tereny zapierały dech w piersiach. W niedzielę 5 czerwca wróciliśmy do Szamotuł.

Galeria zdjęć -tutaj

 

MECZ NAUCZYCIELE-UCZNIOWIE

W czwartek, 8 czerwca, rozegraliśmy mecz NAUCZYCIELE-UCZNIOWIE  w piłkę siatkową. Wygrali nauczyciele (przewaga doświadczenia nad młodością) 2:1 (w setach 23:25, 25:17, 25:19). Mecze te stały się już tradycją, rozgrywane są z okazji Dnia Dziecka – w tym roku nieco później ze względu na inne imprezy odbywające się w szkole. Dziękujemy kibicom za doping dla obu drużyn. Rewanż za rok.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 20
Joomla free themes created by Lonex.