Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


WYPRZEDAŻ GARAŻOWA

W sobotę, 22 października 2016 roku w Hali NAŁĘCZ w godz. od 9:00 do 12:00 Samorząd Uczniowski naszej szkoły organizuje po raz czwarty WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ. Inicjatywa samorządu przyjęła się, w poprzednich wyprzedażach wynajęliśmy kilkadziesiąt stoisk, pojawiło się też wiele osób zainteresowanych kupnem, sprzedażą lub wymianą.

Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie poniżej lub tutaj do pobrania.

 

 

Więcej…
 

RELACJA z III edycji projektu europejskiego

„Wojna, Europa i ja”

Dużym wyróżnieniem dla 20 uczniów naszej szkoły była możliwość kontynuowania projektu europejskiego „Wojna, Europa i ja”. Spotkania uczniów z Zespołu Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja z Szamotuł i szkoły im. Friedricha  Schillera z Königs Wusterhausen zainicjowane zostały  trzy lata temu.  W 2014 roku spędziliśmy 8 wspólnych dni na Mazurach, w 2015 odwiedziliśmy Brandenburgię, a w terminie od 10-16 września 2016 wspólnie z naszymi partnerami  przebywaliśmy na terenie Niemiec w Saarbrücken oraz  we Francji. Głównym celem naszej wizyty były spotkania na polach bitewnych pod Verdun, gdzie przebiegała linia frontu I wojny światowej.

Więcej…
 

 

UWAGA - SAMSUNG PÓŁMARATON

Już 16 października rusza kolejny Samsung półmaraton. Wszystkich, którzy chcieliby przebiec tę trasę (21km) oraz dziewczyny do nordic walking (5km) zapraszam do zapisów.

Maria Bykowska

 

„Sprzątanie świata” – Polska 2016 - 16.09.2016

Pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów"

"Sprzątanie świata - Polska" to najpowszechniejsze i najbardziej rozpoznawalne działanie w zakresie edukacji ekologicznej w Polsce. Akcja uznana przez władze państwowe i samorządowe. Od samego początku w roku 1994, nad "Sprzątaniem świata" patronat obejmuje Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tradycyjnie nasza szkoła weźmie udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA w piątek, 16 września. Szczegóły przekażą wychowawcy.

czytaj więcej o akcji - tutaj

Galeria zdjęć z naszego udziału w akcji - tutaj

 

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2016-2017 w naszej szkole

W czwartek, 1 września 2016 roku o godz. 11:00 w Hali Nałęcz miało miejsce rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uroczystość była jednocześnie Inauguracją Powiatową (więcej wkrótce).

Obejrzyj zdjęcia:

Galeria 1 - tutaj

Galeria 2 - tutaj

 


ROK SZKOLNY 2015/2016

Co nowego u kucharzy i cukierników - zobacz - tutaj

 

Powiatowy projekt wizyty w miejscu pamięci
– Muzeum byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof

Uczniowie klas pierwszych technikum i zasadniczej szkoły zawodowej Zespołu Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach w dniach 24 kwietnia i 16 maja br. uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Młodzież poznała historię funkcjonowania obozu w czasie II wojny światowej w Kraju Warty, obejrzała wystawę przedmiotów codziennego użytku, które pozostały po ofiarach w spichlerzu. W skupieniu wysłuchała opowieści Szymona Srebrnika, który przeżył obóz.

Więcej…
 

Wycieczka do Chorwacji

W dniu 30 maja 2016 r. wraz z zaprzyjaźnioną szkołą - Zespołem Szkół nr 2 wyruszyliśmy na wycieczkę do Chorwacji. Podróż minęła nam szybko, przyjemnie i bez problemu. Na miejscu byliśmy dzień później, naszą bazą było miasteczko Omiš. Po zakwaterowaniu wyszliśmy na plażę, która znajdowała się tuż przy hotelu. Widoki były piękne i pogoda nam dopisała. Następnego dnia zwiedziliśmy piękne, zabytkowe miasto Dubrownik. W czwartek mieliśmy okazję odwiedzić jeszcze dwa piękne miasta tj. Split i Trogir. Koniec wycieczki zbliżał się wielkimi krokami, lecz piątek mogliśmy spożytkować nasz czas leżąc na plaży lub zwiedzając nasze urokliwe miasteczko Omiš, w którym mieszkaliśmy przez tydzień. Miasteczko to było pełne życia, znajdowały się tam urokliwe uliczki, kawiarenki, a w powietrzu unosił się zapach kwitnącej tam lawendy. W dzień wyjazdu odwiedziliśmy Park Narodowy rzeki Krka z przepięknymi wodospadami. Malownicze tereny zapierały dech w piersiach. W niedzielę 5 czerwca wróciliśmy do Szamotuł.

Galeria zdjęć -tutaj

 

MECZ NAUCZYCIELE-UCZNIOWIE

W czwartek, 8 czerwca, rozegraliśmy mecz NAUCZYCIELE-UCZNIOWIE  w piłkę siatkową. Wygrali nauczyciele (przewaga doświadczenia nad młodością) 2:1 (w setach 23:25, 25:17, 25:19). Mecze te stały się już tradycją, rozgrywane są z okazji Dnia Dziecka – w tym roku nieco później ze względu na inne imprezy odbywające się w szkole. Dziękujemy kibicom za doping dla obu drużyn. Rewanż za rok.

Więcej…
 

Noc Bibliotek

Dnia 4 czerwca o godz.18:00 w naszej szkole rozpoczęła się Noc Bibliotek, podczas której  ogłoszono wyniki konkursu literacko- plastycznego zorganizowanego w trzech kategoriach wiekowych pt.:

1. Sztuka-Krzesło i Bajka,

2. Sztuka -Krzesło i Lektura

3. Sztuka-Krzesło i Literatura.

Jury zakwalifikowało 65 prac ponad 200 uczestników. Najciekawsze prace zostały nagrodzone i wyróżnione w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zwiedzający wystawę  mieli okazję zagłosować na najciekawszą pracę i przyznać nagrodę publiczności. Zwieńczeniem Nocy Bibliotek  było wspólne czytanie książki pt. „Mały Książę” rozpoczęte przez Dyrektora Szkoły, pana Jacka Kucnerowicza.

Więcej…
 

Nasza szkoła w akcji „Kilometry Caritas”

Caritas Archidiecezji Poznańskiej dołącza do Ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kilometry Caritas”. Akcja polega na układaniu kilometrów ze złotówek i chęci pobicia rekordu Guinnessa – 75,24 km czyli kwoty 3 311 000zł, a to wszystko na szczytny cel – remont Domu Dziecka w Lesznie. W akcji bierze udział 10 oddziałów Caritas w Polsce, które zbierają środki na różne cele.

Więcej…
 

Wycieczka do Wielkopolskiego Parku Narodowego

W dniu 25 maja 2016 r. młodzież z klas 2 TM, 2 Zb oraz 1 THM odbyła wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Pierwszym przystankiem była osada Żarnowiec gdzie mogliśmy podziwiać jedyny w Wielkopolsce Pomnik Przyrody jakim jest źródło bijące z miejscowego wzgórza. Po spożyciu pieczonych na ognisku kiełbasek wybraliśmy się do miejscowości Cieśle gdzie w 1992 r. odkryto dłubaną łódź z okresu około 1700r. p.n.e. Następnym punktem programu było Jezioro Niepruszewskie, gdzie mogliśmy podziwiać tutejszą florę i faunę oraz zaplecze rekreacyjne.

Więcej…
 

Powiatowa Spartakiada Letnia Gmin Powiatu Szamotulskiego o Puchar Starosty Powiatu Szamotulskiego

W niedzielę, dnia 22 maja 2016 r., na naszym boisku lekkoatletycznym odbyła się Powiatowa Spartakiada Letnia Gmin Powiatu Szamotulskiego o Puchar Starosty Powiatu Szamotulskiego w ramach współzawodnictwa sportowo – turystycznego gmin. Nasza szkoła była współorganizatorem imprezy.

Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 19
Joomla free themes created by Lonex.