Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


Dyskusyjny Klubu Filmowy po raz pierwszy w tym roku szkolnym

Rok szkolny 2015-16  Dyskusyjny Klubu Filmowy rozpoczął filmem KARBALA. Jest to dramat wojenny  w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza, z plejadą gwiazd w obsadzie.
Film porównywany jest do Helikoptera w ogniu Ridleya Scotta. I słusznie. Bo choć budżet nie pozwolił filmowcom na porównywalny rozmach, jednak jest to mocne kino wojenne, którego nie powstydziłaby się żadna wytwórnia na świecie.
Zapraszamy wszystkich, którzy obejrzeli film Karbala do dyskusji w ramach godzin z wychowawcą.

Opiekun DKF-u Janusz Kuźmicz.

Kilka zdjęć z kina - tutaj

 

TO JUŻ 22. „SPRZĄTANIE ŚWIATA”!

Zgodnie z wieloletnią tradycją nasza szkoła włącza się także w tą akcję w piątek, 18 września br. według poniższego harmonogramu - czytaj

„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracamy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów jak np. dzikie wysypiska. Do tego potrzebna na będzie wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska.

Więcej czytaj na stronie akcji - tutaj.

Zdjęcia z akcji - tutaj

 

Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2015/2016

W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2015/2016 wzięli udział nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz przedstawiciele szkół z Powiatu Szamotulskiego. Przybyli również dyrektorzy i nauczyciele z tych placówek oświatowych. Na uroczystości byli obecni zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki, Starosta Powiatu Szamotulskiego Józef Kwaśniewicz, Wicestarosta Beata Hanyżak, a także Przewodnicząca Rady Powiatu Maria Przybylska oraz Radni Powiatowi.

Podczas inauguracji Starosta wręczył stypendia oraz nagrody dla uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce lub mieli wybitne osiągnięcia sportowe. Wręczono również sześć nominacji na wyższe stopnie nauczycielskie. Stypendia otrzymało 25 uczniów naszej szkoły - gratulujemy

Galerie zdjęć wykonanych przez Paulinę Frąckowiak i Damiana Pospiesznego: galeria 1, galeria 2, zdjęcia klas 1.

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

W dniu 26 czerwca 2015 roku zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2014/2015. Poniżej linki do galerii.

Galeria 1

Galeria 2

Galeria 3 -Zakończenie Szkoły Policealnej

Czytaj i oglądaj zdjęcia na szamotuly.naszemiasto.pl -tutaj

 

Podziękowania dla naszego technikum

Jacek Kucnerowicz, Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach, odebrał z rąk Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz prof. Adama Hamrola z Politechniki Poznańskiej, podziękowania za udział szkoły w projekcie „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”. Szamotulskie technikum było jedną z 70 szkół biorących udział w największym projekcie edukacyjnym wspierającym kształcenie zawodowe w naszym województwie.

„Tworzymy narzędzia sukcesu” – pod takim hasłem przebiegała uroczysta gala podsumowująca trzyletni projekt „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”. Spotkanie, które odbyło się 9 czerwca 2015 roku w Collegium Da Vinci,  otworzyła Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

W ramach „Czasu zawodowców” uczniowie ponad połowy wielkopolskich techników otrzymali internetowy system łączący ich z pracodawcami, nowoczesne laboratoria praktyk zorganizowanych przez Politechnikę Poznańską dla logistyków, handlowców i ekonomistów, wsparcie w poszukiwaniu praktyk zawodowych oraz program płatnych staży dla najlepszych, a także wdrożenie kształcenia modułowego oraz zajęć e‑learningowych w szkołach.

Także szkoła otrzymała w ramach projektu wyposażenie w pomoce dydaktyczne, między innymi mobilną pracownię komputerową z 32 laptopami, trzy tablice interaktywne, wyposażenie pracowni handlowej i logistycznej.

Projekt będzie kontynuowany w kolejnych latach.


 

PUCHAR FIVB i MEDAL MISTRZÓW ŚWIATA W SIATKÓWCE ZDOBYTE PRZEZ POLAKÓW BĘZIE MOŻNA OBEJRZEĆ W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ W NASZEJ SZKOLE!

Działający przy naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy „SZAMOTULANIN” obchodzi w sobotę, 20 czerwca 2015r. swoje dwudziestolecie. Z tej okazji UKS wraz z pomysłodawcą tej wystawy, Panem Ryszardem Frąckowiakiem  (Członek Zarządu UKS i Zarządu WZPS w Poznaniu ) zapraszają mieszkańców i sympatyków siatkówki w dniach 20-21 czerwca 2015r  do Zespołu Szkół Nr 3  przy. ul. A. Mickiewicza 4  w Szamotułach. W holu Hali Widowiskowo-Sportowej „NAŁĘCZ” wystawiona będzie prezentacja Pucharu FIVB za Mistrzostwo Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Nie tylko sympatycy piłki siatkowej, ale wszyscy mieszkańcy Szamotuł będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia Pucharu zdobytego przez biało–czerwonych w Mistrzostwach Świata. Prezentacja Pucharu w naszym mieście to ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że siatkówka jest jedną z dyscyplin szeroko rozwiniętych w Szamotułach.

Trofeum i medal będzie można podziwiać w holu Hali Sportowo-Widowiskowej „NAŁĘCZ” oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Więcej…
 

Łukasz Andrzejewski zajął  V miejsce XV Finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP

19 maja 2015r.  w Warszawie odbył się XV Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu” zorganizowany przez Związek Rzemiosła Polskiego oraz Państwową Inspekcję Pracy przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej  oraz Centralnego Instytutu Ochrony Pracy PIB

Nasz uczeń - Łukasz Andrzejewski zajął  V miejsce. W finale brało udział 45 uczestników.

Łukasz uczy się zawodu stolarz w firmie „Schody Trąbczyński” u Pana Macieja Trąbczyńskiego w Szamotułach.

Więcej…
 

WIELKANOCNE KLASOWE JAJO Z JAJEM

Dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły udział w świątecznym konkursie na „WIELKANOCNE KLASOWE JAJO Z JAJEM”.
Bardzo cieszymy się z Waszej kreatywności i dużego poczucia humoru, co oznacza, że jesteście zgranym klasowym zespołem i  w takich zadaniach grupowych potraficie sprostać najwyższym oczekiwaniom.
Wszystkie prace były fantastyczne, widać w nich serce i zaangażowanie. Obrady jury było bardzo burzliwe, więc zdecydowaliśmy, iż wszystkie JAJA zasługują na wyróżnienie, tym sposobem, nie wybrano I miejsca.
Informujemy też, że wszystkie klasowe jaja zostaną przechowane w tajemniczym miejscu i będą zdobiły Naszą Szkołę w przyszłe Święta Wielkanocne!
GRATULUJEMY WSZYSTKIM zaangażowanym w przygotowanie „jaja z jajem” ;-)
Obejrzyj zdjęcia - tutaj.

 

Aktywnie dla Rafała!

 

Wspólnie z Szamotulskim Stowarzyszeniem Charytatywnym POMOC zapraszamy w piątek, 22 maja br. na imprezę charytatywną do Hali NAŁĘCZ w godz. od 18.00 do 21.00. Szczegóły na plakacie.

 

POŻEGNANIE TEGOROCZNYCH ABSOLWENTÓW TECHNIKUM -24.04.2015r.

Galeria 1 - zobacz
Galeria 2 - zobacz
Oglądaj i czytaj na stronie szamotuly.naszemiasto.pl - tutaj

 

 

DKF - "Szybcy i wściekli 7"

 

W dniu 27 kwiecień 2015 roku uczniowie naszej szkoły, w ramach Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego, udali się do kina Halszka. Tym razem oglądaliśmy amerykański film fabularny (sensacyjny)w reżyserii Jamesa Wana.

Więcej…
 

Ewelina Lipowiec jedzie do Brukseli
W poniedziałek, 20 kwietnia w naszej szkole odbył się finał powiatowy konkursu pt. „Wielkopolska – 10 lat zmian w regionie”, który organizował Poseł Jakub Rutnicki, natomiast fundatorem nagród była Posłanka do Parlamentu Europejskiego Agnieszka Kozłowska Rajewicz.

Więcej…
 

UKS po zaciętej walce nie awansuje do finału Mistrzostw Polski

Działający przy naszej szkole UKS Szamotulanin przegrał po zaciętym spotkaniu z zespołem SOS San Pajda Jarosław 1:2 i nie awansował do Finału Mistrzostw Polski.  Należy jednak docenić zaangażowanie i poświecenie całego zespołu, który poprzez ciężką pracę i wspaniały sezon osiągnął największy sukces w historii klubu!
Czytaj dalej (artykuł ze strony uks.iszamotuly.pl)

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 17
Joomla free themes created by Lonex.