Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


Noc Bibliotek

Dnia 4 czerwca o godz.18:00 w naszej szkole rozpoczęła się Noc Bibliotek, podczas której  ogłoszono wyniki konkursu literacko- plastycznego zorganizowanego w trzech kategoriach wiekowych pt.:

1. Sztuka-Krzesło i Bajka,

2. Sztuka -Krzesło i Lektura

3. Sztuka-Krzesło i Literatura.

Jury zakwalifikowało 65 prac ponad 200 uczestników. Najciekawsze prace zostały nagrodzone i wyróżnione w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zwiedzający wystawę  mieli okazję zagłosować na najciekawszą pracę i przyznać nagrodę publiczności. Zwieńczeniem Nocy Bibliotek  było wspólne czytanie książki pt. „Mały Książę” rozpoczęte przez Dyrektora Szkoły, pana Jacka Kucnerowicza.

Więcej…
 

Nasza szkoła w akcji „Kilometry Caritas”

Caritas Archidiecezji Poznańskiej dołącza do Ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kilometry Caritas”. Akcja polega na układaniu kilometrów ze złotówek i chęci pobicia rekordu Guinnessa – 75,24 km czyli kwoty 3 311 000zł, a to wszystko na szczytny cel – remont Domu Dziecka w Lesznie. W akcji bierze udział 10 oddziałów Caritas w Polsce, które zbierają środki na różne cele.

Więcej…
 

Wycieczka do Wielkopolskiego Parku Narodowego

W dniu 25 maja 2016 r. młodzież z klas 2 TM, 2 Zb oraz 1 THM odbyła wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Pierwszym przystankiem była osada Żarnowiec gdzie mogliśmy podziwiać jedyny w Wielkopolsce Pomnik Przyrody jakim jest źródło bijące z miejscowego wzgórza. Po spożyciu pieczonych na ognisku kiełbasek wybraliśmy się do miejscowości Cieśle gdzie w 1992 r. odkryto dłubaną łódź z okresu około 1700r. p.n.e. Następnym punktem programu było Jezioro Niepruszewskie, gdzie mogliśmy podziwiać tutejszą florę i faunę oraz zaplecze rekreacyjne.

Więcej…
 

Powiatowa Spartakiada Letnia Gmin Powiatu Szamotulskiego o Puchar Starosty Powiatu Szamotulskiego

W niedzielę, dnia 22 maja 2016 r., na naszym boisku lekkoatletycznym odbyła się Powiatowa Spartakiada Letnia Gmin Powiatu Szamotulskiego o Puchar Starosty Powiatu Szamotulskiego w ramach współzawodnictwa sportowo – turystycznego gmin. Nasza szkoła była współorganizatorem imprezy.

Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:

 

Więcej…
 

XV Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

W sobotę, 21 maja 2016r., na naszym stadionie odbyły się jubileuszowe XV Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Szamotułach. Na starcie zawodów stanęło ponad 200 osób. Strzał na bramkę, tory przeszkód, rzut do kosza, rzut piłeczką palantową, slalom na rowerach, biegi, skok w dal to konkurencje, w których zawodnicy nagradzani byli medalami i drobnymi upominkami.
Tradycyjnie współorganizatorem była nasza szkoła a organizację wspomagali wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Panami Stanisławem Chlebkiem i Dawidem Kłosowskim.

Galeria zdjęć - tutaj

 

Wycieczka do Firmy KENTEL

W dniach 19 i 20 maja uczniowie klasy III TM oraz klas ZSZ odbywający praktyczną naukę zawodu w Warsztatach Szkolnych zapoznali się z Firmą Kentel. Jest ona oddziałem Air Spiralo®, która jest niezależną, rodzinną firmą z oddziałami zlokalizowanymi w Holandii, Polsce oraz w Wielkiej Brytanii, produkującą urządzenia do wentylacji. Była to kolejna wycieczka, pozwalająca w praktyce poznać organizację firmy, nowoczesne maszyny oraz zapoznać się z możliwościami zatrudnienia po zakończeniu szkoły.
Galeria zdjęć - tutaj

 

"Maj zaczyna się we wtorek"

Taki tytuł nosi najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju. Nie ma w nim polityki, jest za to dużo humoru i Magda Stużyńska. Artyści stawiają pytania, bo to jest istotą sztuki i odpowiadają na nie, bo głupio tak o coś spytać i cisza. Jak zaplanować wakacje i nie zwariować? Jak rozmawiać z teściem, żeby go nie zabić? Jak być nauczycielem i przetrwać szkolne zebranie?

Prawie dwie godziny świetnej zabawy mieli ci, którzy w auli naszej szkoły w sobotę, 14 maja, przyszli na spotkanie z Kabaretem Moralnego Niepokoju
Galeria zdjęć - tutaj

 

Konkurs Literacko – Plastyczny

Biblioteka naszej szkoły oraz Szamotulski Ośrodek Kultury organizują

Konkurs Literacko – Plastyczny

Sztuka – Krzesło i Bajka (przedszkola i szkoły podstawowe)

Sztuka – Krzesło i Lektura (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne)

Sztuka – Krzesło i Literatura (dorośli)

Szczegóły w regulaminie - tutaj

 

Pierwszy dzień matur - zobacz zdjęcia tutaj

 

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW TECHNIKUM

W piątek, 29 kwietnia 2016 roku o godz. 11:00 w Auli Szkolnej pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów klas IV technikum. W tym roku klasy czwarte ukończyły 82 osoby (100%). Najlepsze wyniki nauczania ze średnią 5,53 uzyskała Monika Kowalska z klasy IV TE, która jednocześnie uzyskała nagrodę Starosty Powiatu Szamotulskiego Dla Najlepszego Absolwenta. Najwyższą średnią - 4,43 uzyskała klasa IV TE a 12 absolwentów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

Więcej…
 

Spotkanie logistyków z przedstawicielem firmy „RABEN”

W piątek 22 kwietnia 2016r. z inicjatywy ucznia klasy 4 TLb Szymona Dudka odbyło się spotkanie naszych logistyków z Panem Krzysztofem Kapłonem – Dyrektorem Operacyjnym Raben Polska Sp. z o.o. Oddział w Gadkach.

Spotkanie było uzupełnieniem naszej wizyty w firmie RABEN-POLSKA , w której brali udział obecni uczniowie klas czwartych logistycznych.

Więcej…
 

 

WIZYTA W FIRMIE WObit w DĘBORZYCACH


Dnia 22 kwietnia 2016 roku mechanicy z klas 1 THM, 4 THM i trzech uczniów z klasy 2 TM odwiedzili firmę rodzinną WObit w Dęborzycach. To firma z 25 letnim doświadczeniem zajmująca się produkcją nowoczesnych urządzeń w dziedzinie automatyki jak np. czujniki i urządzenia pomiarowe, napędy i sterowanie, mechanika, kontrola i sterowanie, robotyka.

Pełni pasji i entuzjazmu pracownicy wprowadzają innowacyjne rozwiązania, a dzięki wysokim kompetencjom i profesjonalizmowi bez trudu pozyskują licznych klientów.

Więcej…
 

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach

Pod takim hasłem 14 marca 2016r.  w Poznaniu, odbył się  II etap konkursu organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w którym wzięła udział grupa  reprezentująca  naszą szkołę. W jej skład wchodziło trzech uczniów, którzy w pierwszym etapie, mającym miejsce 16. listopada 2015 roku, uzyskali najwyższą liczbę punktów. Były to: Adrianna Majka i Paulina Baranek z klasy IVTE oraz Dominika Pyssa z klasy IIITEH. Przez kilka miesięcy  dziewczyny  pod bacznym okiem p. Agnieszki Brodziszewskiej, opiekunki projektu, przygotowywały się, by wypaść jak najlepiej.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 20
Joomla free themes created by Lonex.