Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


Konkurs Literacko – Plastyczny

Biblioteka naszej szkoły oraz Szamotulski Ośrodek Kultury organizują

Konkurs Literacko – Plastyczny

Sztuka – Krzesło i Bajka (przedszkola i szkoły podstawowe)

Sztuka – Krzesło i Lektura (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne)

Sztuka – Krzesło i Literatura (dorośli)

Szczegóły w regulaminie - tutaj

 

Pierwszy dzień matur - zobacz zdjęcia tutaj

 

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW TECHNIKUM

W piątek, 29 kwietnia 2016 roku o godz. 11:00 w Auli Szkolnej pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów klas IV technikum. W tym roku klasy czwarte ukończyły 82 osoby (100%). Najlepsze wyniki nauczania ze średnią 5,53 uzyskała Monika Kowalska z klasy IV TE, która jednocześnie uzyskała nagrodę Starosty Powiatu Szamotulskiego Dla Najlepszego Absolwenta. Najwyższą średnią - 4,43 uzyskała klasa IV TE a 12 absolwentów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

Więcej…
 

Spotkanie logistyków z przedstawicielem firmy „RABEN”

W piątek 22 kwietnia 2016r. z inicjatywy ucznia klasy 4 TLb Szymona Dudka odbyło się spotkanie naszych logistyków z Panem Krzysztofem Kapłonem – Dyrektorem Operacyjnym Raben Polska Sp. z o.o. Oddział w Gadkach.

Spotkanie było uzupełnieniem naszej wizyty w firmie RABEN-POLSKA , w której brali udział obecni uczniowie klas czwartych logistycznych.

Więcej…
 

 

WIZYTA W FIRMIE WObit w DĘBORZYCACH


Dnia 22 kwietnia 2016 roku mechanicy z klas 1 THM, 4 THM i trzech uczniów z klasy 2 TM odwiedzili firmę rodzinną WObit w Dęborzycach. To firma z 25 letnim doświadczeniem zajmująca się produkcją nowoczesnych urządzeń w dziedzinie automatyki jak np. czujniki i urządzenia pomiarowe, napędy i sterowanie, mechanika, kontrola i sterowanie, robotyka.

Pełni pasji i entuzjazmu pracownicy wprowadzają innowacyjne rozwiązania, a dzięki wysokim kompetencjom i profesjonalizmowi bez trudu pozyskują licznych klientów.

Więcej…
 

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach

Pod takim hasłem 14 marca 2016r.  w Poznaniu, odbył się  II etap konkursu organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w którym wzięła udział grupa  reprezentująca  naszą szkołę. W jej skład wchodziło trzech uczniów, którzy w pierwszym etapie, mającym miejsce 16. listopada 2015 roku, uzyskali najwyższą liczbę punktów. Były to: Adrianna Majka i Paulina Baranek z klasy IVTE oraz Dominika Pyssa z klasy IIITEH. Przez kilka miesięcy  dziewczyny  pod bacznym okiem p. Agnieszki Brodziszewskiej, opiekunki projektu, przygotowywały się, by wypaść jak najlepiej.

Więcej…
 

XI Targi Edukacjai i Pracy

16 marca byliśmy po raz jedenasty wspólnie z Powiatowym Urzędem pracy i Zespołem Szkół Nr 2 współorganizatorem Powiatowych Targów Edukacji i Pracy, które tradycyjnie odbywają się w naszej hali "NAŁĘCZ". W tym roku w targach wzięło udział ponad 60 wystawców - szkoły, uczelnie i pracodawcy. Tradycyjnie interesujące stoisko szkoły przygotował Samorząd Uczniowski, uczniowie w zawodzie kucharz częstowali gości zdrowymi sokami a mechanicy prezentowali pojazd o napędzie elektrycznym. Przy okazji targów zorganizowaliśmy też w szkole Drzwi Otwarte dla gimnazjalistów, którym zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną na nadchodzący rok szkolny oraz zapoznaliśmy ze szkołą.

Galeria 1 - tutaj

Galeria 2 - tutaj

Czytaj i oglądaj też na szamotuly.naszemiasto.pl - tutaj

 

Spotkanie z pracodawcami

10 marca 2016r. po raz kolejny spotkaliśmy się w z Pracodawcami uczniów- pracowników młodocianych.

W naszej Zasadniczej Szkole Zawodowej uczy się aktualnie 314 uczniów w 23 zawodach.

W trakcie spotkania starszy inspektor pracy Anna Matuszczak z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu przedstawiła przepisy związane z zatrudnianiem pracowników młodocianych w celu przygotowania zawodowego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się przedstawiona prezentacja pn.” Pokolenie Y”.

Więcej…
 

XI Memoriału im. Blanki Rusinek pod patronatem
Starosty Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza

W dniu 3 kwietnia 2016 r. działający przy naszej szkole UKS Szamotulanin był organizatorem XI Memoriału im. Blanki Rusinek pod patronatem Starosty Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza. Zaproszenie do udziału w Memoriale przyjęło 9 drużyn, które ostatecznie po zaciętej rywalizacji zajęły następującą kolejność:

  1. UKS SZAMOTULANIN IV,
  2. UKS ŚRODA WIELKOPOLSKA,
  3. UKS CZWÓRKA PIŁA,
  4. UKS SZAMOTULANIN II,
Więcej…
 

POMOC DLA POSZKODOWANYCH W DUSZNIKACH

Pożar w Dusznikach wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek na początku marca. Synowie zaalarmowali rodzinę o ogniu. Dwóch z nich - 4- i 8-latek nie zdążyło uciec z domu. Pogorzelcy stracili w zgliszczach cały swój majątek. Wiele osób i instytucji organizowało dla nich pomoc. 
Dzięki inicjatywie dziewczyn z klasy IV TLa - Alicji Bural, Mariki Spychały i Martyny Ziołek w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy, w wyniku której zebraliśmy 1693,60zł.

Więcej…
 

KONKURS NA NAJWIĘKSZĄ LICZBĘ GŁOSÓW ODDANYCH NA ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 W PLEBISCYCIE „SZKOŁA WARTA WYBORU”
-WYNIKI KONKURSU! 
Na początku marca ogłosiliśmy konkurs na największą liczbę głosów oddanych na naszą szkołę w plebiscycie Dnia Szamotulskiego na Szkołę Wartą Wyboru. Konkurs wygrała Anna Karolak z klasy 2 TE, która oddała udokumentowane 241 głosów, drugie miejsce zajęła Marta Frąckowiak z 3 ZB (102 głosy).
Dziewczynom i wszystkim, którzy oddali głosy dziękujemy. W konkursie przewidzieliśmy nagrody. Nagrody zostaną wręczona w dniu  29 kwietnia na apelu z okazji zakończenia szkoły przez klasy IV.

 

NASZE UCZENNICE W PIEKIELNEJ KUCHNI POLSATU!

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA!!! Dzisiaj tj. wtorek 5 kwietnia 2016r. POLSAT godzina 20.05

Dnia 12 stycznia na oficjalniej stronie programu Hell's Kitchen- Piekielna Kuchnia pojawiła się informacja o konkursie. Polegał on na przygotowaniu potrawy zawierającej w sobie logo związane z Piekielną Kuchnią i umieszczeniu zdjęcia potrawy w komentarzu pod postem. Nagrodą było 6 podwójnych wejściówek dla autorów najzabawniejszych zdjęć. Uczennicom naszej szkoły Marcie Frąckowiak i Agnieszce Wachowiak (z klasy 3 ZB -  kucharz)

Więcej…
 

WYPRZEDAŻ GARAŻOWA

W sobotę, 16 kwietnia 2016 roku w Hali NAŁĘCZ w godz. od 9:00 do 12:00 Samorząd Uczniowski naszej szkoły organizuje po raz trzeci WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ. Inicjatywa samorządu przyjęła się, w pierwszej i drugiej wyprzedaży wynajęliśmy kilkadziesiąt stoisk, pojawiło się też wiele osób zainteresowanych kupnem, sprzedażą lub wymianą.

Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie poniżej lub tutaj do pobrania.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 19
Joomla free themes created by Lonex.