Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


WYPRZEDAŻ GARAŻOWA

W sobotę, 16 kwietnia 2016 roku w Hali NAŁĘCZ w godz. od 9:00 do 12:00 Samorząd Uczniowski naszej szkoły organizuje po raz trzeci WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ. Inicjatywa samorządu przyjęła się, w pierwszej i drugiej wyprzedaży wynajęliśmy kilkadziesiąt stoisk, pojawiło się też wiele osób zainteresowanych kupnem, sprzedażą lub wymianą.

Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie poniżej lub tutaj do pobrania.

 

Więcej…
 

Nasi uczniowie w Londynie


W dniach 19-24 marca 2016 roku szóstka naszych uczniów pod opieką p. Ewy Chamery zwiedzała stolicę Wielkiej Brytanii. Wyjazd był zorganizowany we współpracy z Zespołem Szkół im. Emilii Szczanieckiej w Pniewach i biurem podróży Voyage.  Wycieczka stanowiła okazję do zapoznania się z prawdziwą kulturą brytyjską i  jej różnorodnością -  mieszanką ras, religii, stylów . Można się było też przyjrzeć , jak wygląda codzienne życie Londyńczyków .  Każdy przekonał się też,  jak ważna jest umiejętność porozumiewania się w języku angielskim.

Wśród licznych atrakcji Londynu były m.in. zmiana warty pod pałacem królewskim Buckingham, przejazd kołem London Eye, skąd można było podziwiać fantastyczną panoramę Londynu;  zwiedzanie przepięknego budynku Muzeum Historii Naturalnej z jego edukacyjnymi galeriami  oraz Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Był też czas na odpoczynek na Leicester Square, Picadilly Circus  i zakupy w licznych sklepach na Oxford Street.

Na zdjęciu (od lewej): Roksana Plich, Oliwia Kujon,  Jakub Dolczewski, Ewa Chamera (opiekun), Andrzej Bielik, Julia Szymczak, Angelika Gładysiak

Opracowała: Ewa Chamera

 

Spotkanie z PRACODAWCAMI

Zapraszam Państwa - PRACODAWCÓW UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY - na spotkanie w auli Zespołu Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach, ul. Mickiewicza 4, w czwartek, 10 marca 2016r. o godz. 1800. -szczegóły tutaj

 

"Szkoła Warta Wyboru" - III MIEJSCE!!!

"Dzień Szamotulski" oraz portal szamotuly.naszemiasto.pl przeprowadzili plebiscyt pn. "Szkoła Warta Wyboru".

Plebiscyt miał na celu prezentację wszystkich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych powiatu szamotulskiego. Rozpoczął się w poniedziałek, 22 lutego, a zakończył 12 marca.
W rezultacie głosowania zajęliśmy III miejsce,
za Gimnazjum im. Zb. Herberta we Wronkach i Gimnazjum w Otorowie (najwyższe ze szkół ponadgimnazjalnych.
W czasie Targów Edukacji i Pracy Dyrektor Jacek Kucnerowicz
odebrał z rąk Redaktor Magdaleny Prętkiej dyplom za III miejsce.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali głosy na naszą szkołę!

Wyniki głosowania - tutaj

Więcej…
 

V NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ ZA NAMI!

W piątek, 11 marca 2016r. zorganizowaliśmy w Hali NAŁĘCZ kolejny, V NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ. W tegorocznym turnieju wystartowało 14 drużyn, a rywalizacja wspomagana przez liczną grupę kibiców trwała prawie do świtu. (Galeria zdjęć z turnieju - tutaj.)

Więcej…
 

Podpisaliśmy umowę o współpracy
z Wydziałem Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Podczas Dnia Współpracy na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego, w dniu 15 lutego 2016 r., wśród uczestniczących szkół ponadgimnazjalnych, była również delegacja naszej szkoły.

Wizyta klasy II TE wraz z opiekunką Marią Konenc i Dyrektorem Jackiem Kucnerowiczem stała się okazją do oficjalnej inauguracji współpracy pomiędzy obiema jednostkami. W Dziekanacie Wydziału podpisana została umowa o współpracy.  Umowę ze strony Wydziału podpisał Dziekan Walenty Poczta a Zespół Szkół reprezentował Dyrektor Jacek Kucnerowicz. Podczas ceremonii obecni byli również: Pani Maria Konenc – nauczyciel odpowiedzialny w Szkole za prowadzenie przedmiotów ekonomicznych oraz Prodziekan ds. Studiów WE-S – Rafał Baum.

Więcej…
 

STUDNIÓWKA 2016

Galeria 1 - zdjęcia: Alicja Mikołajczak - tutaj

Galeria 2 - zdjęcia: Jakub Dolczewski - tutaj

Galeria 3 - zdjęcia: Magdalena Majerowicz - tutaj

Można też obejrzeć zdjęcia na www.szamotuly.naszemiasto: część pierwsza - tutaj, część druga - tutaj

Pisał o nas Dzień Szamotulski z 22.01.2016r. - tutaj

Więcej wkrótce!

 

Parę migawek szkoły w świątecznym wystroju.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przystrojeniu naszej szkoły.

Jednocześnie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom i przyjaciołom szkoły, aby ten wspaniały czas upływał w rodzinnej atmosferze i przyniósł wiele radości oraz optymizmu.

Jacek Kucnerowicz

 

Wycieczka logistyków do Centrum Techniki Magazynowej PROMAG S.A.

Dnia 11 grudnia 2015r. uczniowie klasy II TL – kształcący się w zawodzie technik logistyk, mieli okazję bliżej przyjrzeć się rozwijającej się automatyzacji produkcji i magazynowania. Dzięki gościnności Firmy PROMAG-S.A. uczniowie pod opieką Pani Wiolety Pospiech i Pani Renaty Szczechowiak mogli zobaczyć magazyn przyszłościowy, który jest multimedialną ekspozycją stałą w ramach Centrum Techniki Magazynowej PROMAG S.A.

Więcej…
 

KONKURS
Zapraszamy wszystkich miłośników świątecznego kolędowania do udziału w konkursie na najlepsze wykonanie kolędy lub piosenki bożonarodzeniowej w języku niemieckim lub angielskim.

Miło nam będzie usłyszeć solistów, duety oraz liczniejsze zespoły. Liczymy na Waszą pomysłowość oraz indywidualną, niekoniecznie standardową aranżację znanych kolęd i piosenek.

Zgłoszenia prosimy kierować do p. Karoliny Koput do 17 grudnia, a uzdolnionych i kreatywnych artystów wysłuchamy w piątek 18 grudnia.

Na zwycięzcę czeka ciekawa nagroda.

 

W ramach REKOLEKCJI Zespół Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja  zaprasza mieszkańców Szamotuł na spotkanie z jednym z najbardziej lubianych i cenionych  polskich księży -  Księdzem Janem Kaczkowskim.

„Odważny, zdystansowany i szczery do granic możliwości ksiądz, który zaraża innych swoim podejściem do walki z rakiem - tak mówi się o ks. Janie Kaczkowskim. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku.

Szczegóły spotkania - czytaj tutaj

 

XII  Konkursu Gastronomiczny w Zespole Szkół im. A Mickiewicza w

Objezierzu - sukces Daniela Kuczenrajtera!

27 listopada 2015r. uczniowie naszej szkoły w zawodzie kucharz z sukcesem uczestniczyli w XII edycji Konkursu Gastronomicznego w Zespole Szkół im. A Mickiewicza w Objezierzu.

Temat konkursu JESIENNA PODRÓŻ DO KRAINY SMAKÓW

Konkurs obywał się w dwóch kategoriach:

-Desery z wykorzystaniem mleka i jego przetworów

-Zakąski z drobiu

Więcej…
 

Martyna Herbatowicz laureatką konkursu!

Rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Ekologiczny w kategorii fotografia
Komisja Konkursowa Powiatowego Konkursu Ekologicznego – Konkursu fotograficznego „PIĘKNO PRZYRODY WOKÓŁ ZAMKÓW, PAŁACÓW, DWORKÓW, POMNIKÓW itp. W POWIECIE SZAMOTULSKIM”, dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oświadcza, że do konkursu 32 uczniów zgłosiło 77 prac (fotografii),  wybrano trzy prace zwycięskie (I,II i III miejsce) oraz trzy prace wyróżnione.

I miejsce -  Martyna Herbatowicz, kl. 3 TM, Zespół Szkół Nr 3, Szamotuły.

II miejsce - Tytus Lemiesz, kl. III F, Gimnazjum ul. Polna 5 Wronki.

III miejsce – Kacper Teska, kl. II E, Gimnazjum ul. Pokna 5 Wronki.

Więcej na stronie Powiatu Szamotulskiego - tutaj

Martynie serdecznie gratulujemy!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 19
Joomla free themes created by Lonex.