Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


XI Targi Edukacjai i Pracy

16 marca byliśmy po raz jedenasty wspólnie z Powiatowym Urzędem pracy i Zespołem Szkół Nr 2 współorganizatorem Powiatowych Targów Edukacji i Pracy, które tradycyjnie odbywają się w naszej hali "NAŁĘCZ". W tym roku w targach wzięło udział ponad 60 wystawców - szkoły, uczelnie i pracodawcy. Tradycyjnie interesujące stoisko szkoły przygotował Samorząd Uczniowski, uczniowie w zawodzie kucharz częstowali gości zdrowymi sokami a mechanicy prezentowali pojazd o napędzie elektrycznym. Przy okazji targów zorganizowaliśmy też w szkole Drzwi Otwarte dla gimnazjalistów, którym zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną na nadchodzący rok szkolny oraz zapoznaliśmy ze szkołą.

Galeria 1 - tutaj

Galeria 2 - tutaj

Czytaj i oglądaj też na szamotuly.naszemiasto.pl - tutaj

 

Spotkanie z pracodawcami

10 marca 2016r. po raz kolejny spotkaliśmy się w z Pracodawcami uczniów- pracowników młodocianych.

W naszej Zasadniczej Szkole Zawodowej uczy się aktualnie 314 uczniów w 23 zawodach.

W trakcie spotkania starszy inspektor pracy Anna Matuszczak z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu przedstawiła przepisy związane z zatrudnianiem pracowników młodocianych w celu przygotowania zawodowego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się przedstawiona prezentacja pn.” Pokolenie Y”.

Więcej…
 

XI Memoriału im. Blanki Rusinek pod patronatem
Starosty Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza

W dniu 3 kwietnia 2016 r. działający przy naszej szkole UKS Szamotulanin był organizatorem XI Memoriału im. Blanki Rusinek pod patronatem Starosty Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza. Zaproszenie do udziału w Memoriale przyjęło 9 drużyn, które ostatecznie po zaciętej rywalizacji zajęły następującą kolejność:

  1. UKS SZAMOTULANIN IV,
  2. UKS ŚRODA WIELKOPOLSKA,
  3. UKS CZWÓRKA PIŁA,
  4. UKS SZAMOTULANIN II,
Więcej…
 

POMOC DLA POSZKODOWANYCH W DUSZNIKACH

Pożar w Dusznikach wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek na początku marca. Synowie zaalarmowali rodzinę o ogniu. Dwóch z nich - 4- i 8-latek nie zdążyło uciec z domu. Pogorzelcy stracili w zgliszczach cały swój majątek. Wiele osób i instytucji organizowało dla nich pomoc. 
Dzięki inicjatywie dziewczyn z klasy IV TLa - Alicji Bural, Mariki Spychały i Martyny Ziołek w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy, w wyniku której zebraliśmy 1693,60zł.

Więcej…
 

KONKURS NA NAJWIĘKSZĄ LICZBĘ GŁOSÓW ODDANYCH NA ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 W PLEBISCYCIE „SZKOŁA WARTA WYBORU”
-WYNIKI KONKURSU! 
Na początku marca ogłosiliśmy konkurs na największą liczbę głosów oddanych na naszą szkołę w plebiscycie Dnia Szamotulskiego na Szkołę Wartą Wyboru. Konkurs wygrała Anna Karolak z klasy 2 TE, która oddała udokumentowane 241 głosów, drugie miejsce zajęła Marta Frąckowiak z 3 ZB (102 głosy).
Dziewczynom i wszystkim, którzy oddali głosy dziękujemy. W konkursie przewidzieliśmy nagrody. Nagrody zostaną wręczona w dniu  29 kwietnia na apelu z okazji zakończenia szkoły przez klasy IV.

 

NASZE UCZENNICE W PIEKIELNEJ KUCHNI POLSATU!

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA!!! Dzisiaj tj. wtorek 5 kwietnia 2016r. POLSAT godzina 20.05

Dnia 12 stycznia na oficjalniej stronie programu Hell's Kitchen- Piekielna Kuchnia pojawiła się informacja o konkursie. Polegał on na przygotowaniu potrawy zawierającej w sobie logo związane z Piekielną Kuchnią i umieszczeniu zdjęcia potrawy w komentarzu pod postem. Nagrodą było 6 podwójnych wejściówek dla autorów najzabawniejszych zdjęć. Uczennicom naszej szkoły Marcie Frąckowiak i Agnieszce Wachowiak (z klasy 3 ZB -  kucharz)

Więcej…
 

WYPRZEDAŻ GARAŻOWA

W sobotę, 16 kwietnia 2016 roku w Hali NAŁĘCZ w godz. od 9:00 do 12:00 Samorząd Uczniowski naszej szkoły organizuje po raz trzeci WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ. Inicjatywa samorządu przyjęła się, w pierwszej i drugiej wyprzedaży wynajęliśmy kilkadziesiąt stoisk, pojawiło się też wiele osób zainteresowanych kupnem, sprzedażą lub wymianą.

Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie poniżej lub tutaj do pobrania.

 

Więcej…
 

Nasi uczniowie w Londynie


W dniach 19-24 marca 2016 roku szóstka naszych uczniów pod opieką p. Ewy Chamery zwiedzała stolicę Wielkiej Brytanii. Wyjazd był zorganizowany we współpracy z Zespołem Szkół im. Emilii Szczanieckiej w Pniewach i biurem podróży Voyage.  Wycieczka stanowiła okazję do zapoznania się z prawdziwą kulturą brytyjską i  jej różnorodnością -  mieszanką ras, religii, stylów . Można się było też przyjrzeć , jak wygląda codzienne życie Londyńczyków .  Każdy przekonał się też,  jak ważna jest umiejętność porozumiewania się w języku angielskim.

Wśród licznych atrakcji Londynu były m.in. zmiana warty pod pałacem królewskim Buckingham, przejazd kołem London Eye, skąd można było podziwiać fantastyczną panoramę Londynu;  zwiedzanie przepięknego budynku Muzeum Historii Naturalnej z jego edukacyjnymi galeriami  oraz Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Był też czas na odpoczynek na Leicester Square, Picadilly Circus  i zakupy w licznych sklepach na Oxford Street.

Na zdjęciu (od lewej): Roksana Plich, Oliwia Kujon,  Jakub Dolczewski, Ewa Chamera (opiekun), Andrzej Bielik, Julia Szymczak, Angelika Gładysiak

Opracowała: Ewa Chamera

 

Spotkanie z PRACODAWCAMI

Zapraszam Państwa - PRACODAWCÓW UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY - na spotkanie w auli Zespołu Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach, ul. Mickiewicza 4, w czwartek, 10 marca 2016r. o godz. 1800. -szczegóły tutaj

 

"Szkoła Warta Wyboru" - III MIEJSCE!!!

"Dzień Szamotulski" oraz portal szamotuly.naszemiasto.pl przeprowadzili plebiscyt pn. "Szkoła Warta Wyboru".

Plebiscyt miał na celu prezentację wszystkich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych powiatu szamotulskiego. Rozpoczął się w poniedziałek, 22 lutego, a zakończył 12 marca.
W rezultacie głosowania zajęliśmy III miejsce,
za Gimnazjum im. Zb. Herberta we Wronkach i Gimnazjum w Otorowie (najwyższe ze szkół ponadgimnazjalnych.
W czasie Targów Edukacji i Pracy Dyrektor Jacek Kucnerowicz
odebrał z rąk Redaktor Magdaleny Prętkiej dyplom za III miejsce.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali głosy na naszą szkołę!

Wyniki głosowania - tutaj

Więcej…
 

V NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ ZA NAMI!

W piątek, 11 marca 2016r. zorganizowaliśmy w Hali NAŁĘCZ kolejny, V NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ. W tegorocznym turnieju wystartowało 14 drużyn, a rywalizacja wspomagana przez liczną grupę kibiców trwała prawie do świtu. (Galeria zdjęć z turnieju - tutaj.)

Więcej…
 

Podpisaliśmy umowę o współpracy
z Wydziałem Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Podczas Dnia Współpracy na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego, w dniu 15 lutego 2016 r., wśród uczestniczących szkół ponadgimnazjalnych, była również delegacja naszej szkoły.

Wizyta klasy II TE wraz z opiekunką Marią Konenc i Dyrektorem Jackiem Kucnerowiczem stała się okazją do oficjalnej inauguracji współpracy pomiędzy obiema jednostkami. W Dziekanacie Wydziału podpisana została umowa o współpracy.  Umowę ze strony Wydziału podpisał Dziekan Walenty Poczta a Zespół Szkół reprezentował Dyrektor Jacek Kucnerowicz. Podczas ceremonii obecni byli również: Pani Maria Konenc – nauczyciel odpowiedzialny w Szkole za prowadzenie przedmiotów ekonomicznych oraz Prodziekan ds. Studiów WE-S – Rafał Baum.

Więcej…
 

STUDNIÓWKA 2016

Galeria 1 - zdjęcia: Alicja Mikołajczak - tutaj

Galeria 2 - zdjęcia: Jakub Dolczewski - tutaj

Galeria 3 - zdjęcia: Magdalena Majerowicz - tutaj

Można też obejrzeć zdjęcia na www.szamotuly.naszemiasto: część pierwsza - tutaj, część druga - tutaj

Pisał o nas Dzień Szamotulski z 22.01.2016r. - tutaj

Więcej wkrótce!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 20
Joomla free themes created by Lonex.