Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


XIV POKAZ STOŁÓW WIELKANOCNYCH

Tydzień przed świętami Wielkanocnymi nasza szkoła tradycyjnie wzięła udział w XIV Pokazie Stołów Wielkanocnych, który odbył się w Hali Wacław. Tradycyjne i nowoczesne potrawy Wielkanocne pod kierunkiem Pani Kierownik Władysławy Łuczak i Pani Ludmiły Hartwich przygotowali uczniowie: Patrycja Krzyśko i Karolina Gromadzińska z IZC, Marta Frąckowiak, Przemysław Gromadziński, Beata Miśkiewicz i Anna Michałek z klasy IIZB oraz Julia Fertyk  z klasy IIITE. Za pomoc w przygotowaniu do pokazu dziękujemy zakładom Piekarnictwo Cukiernictwo PABICH i Cukiernia NOWACZYŃSCY.

Zdjęcia z XIV Pokazu Stołów Wielkanocnych można obejrzeć tutaj.

 

IV NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

27 marca po raz czwarty zorganizowaliśmy w Hali Nałęcz Nocny Turniej Piłki Siatkowej. Od lat organizatorami turnieju są nauczyciele naszej szkoły - Maciej Białasik i Bartłomiej Synowiec. W tym roku w turnieju wzięło udział 9 drużyn, z zacięta rywalizacja trwała do godz. 2.00 w nocy. Cały turniej obserwowała też liczna grupa kibiców.

Kolejność końcowa:

1. Ciacha
2. Wpadliśmy popatrzeć
3. The Boys

Więcej…
 

PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE „LET’S SING” W PNIEWACH!

 

Dzięki Dominice Ryżek (kl. III TL B) nasza szkoła zajęła I miejsce na V Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „Let’s sing” w Pniewach!

Nasi uczniowie, pod opieką p. Ewy Chamery,  od trzech lat biorą udział w Konkursie: śpiewają, zdobywają wyróżnienia i zajmują czołowe miejsca. W tym roku Konkurs odbył się 19 marca. Dominika jako jedyna reprezentowała naszą szkołę i ‘wyśpiewała’ nam I miejsce piosenką Whitney Houston ‘I have nothing’, a konkurencja była spora – startowało 27 wykonawców.

Składamy jej gratulacje i zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w Konkursie w przyszłym roku.

Oto link do strony, gdzie można znaleźć kilka zdjęć http://www.pniewy.wlkp.pl/Aktualnosci/8b6e037794a09c09e902330e8bc59a1e.html

tekst: p. Ewa Chamera

 

Głosowanie na najfajniejszą studniówkę w Wielkopolsce

UWAGA! Na stronie www.szamotuly.naszemiasto.pl
zakończyło się głosowania głosowanie na najfajniejszą studniówkę w Wielkopolsce.
NASZA STUDNIÓWKA ZAJĘŁA II MIEJSCE. GRATULUJĘ I DZIĘKUJĘ GŁOSUJĄCYM.Wyniki można obejrzeć tutaj.

 

X TARGI EDUKACJI I PRACY

W piątek, 13 marca, wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy i Zespołem Szkół Nr 2 organizowaliśmy w naszej szkole X Powiatowe Targi Edukacji i Pracy. W imprezie wzięło udział ponad 60 wystawców: szkoły, uczelnie, instytucje samorządowe, banki, rzemieślnicy, przedsiębiorstwa.
Tegoroczna, jubileuszowa edycja imprezy była doskonałą okazją do podsumowania dziesięciu lat organizowania targów.

Więcej…
 

CZAS ZAWODOWCÓW w PILE

 

Zapraszamy na bieżącą relację z praktyk w Pile.... więcej w zakładce PRAKTYKI

 

WYPRZEDAŻ GARAŻOWA

W sobotę, 14 marca br. w Hali NAŁĘCZ Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ. Inicjatywa samorządu przyjęła się, w pierwszej wyprzedaży wynajęliśmy ponad 20 stoisk, pojwiło się też wiele osób zainteresowanych kupnem lub wymianą. Wszyscy obecni przyznali, że takie wyprzedaże mamy organizować częściej i na pewno w przyszłości będzie więcej chętnych. Kolejną WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ planujemy zorganizować w czerwcu, a następne jeden raz w kwartale, wkrótce podamy dokładne terminy. W galerii można obejrzeć kilka zdjęć (tutaj), a na szamo.info.pl zobaczyć film (tutaj).

Więcej…
 

IV Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty

Po raz kolejny zaprosiliśmy w sobotę, 7 marca br.do Hali Nałęcz nauczycieli i pracowników szkół z Powiatu Szamotulskiego na Turniej Piłki Siatkowej. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Szamotulskiego Józef Kwaśniewicz. W turnieju wystartowało sześć zespołów. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Maria Bykowska, Bernadeta Napierała, Karolina Pawłowska, Maciej Białasik, Zdzisław Kłosowski, Waldemar Koperski, Jacek Kucnerowicz, Wiktor Rewizorski i Bartłomiej Synowiec zajęła IV miejsce.

Więcej…
 

DKF - "HISZPANKA"

 

W dniu 10 lutego 2015 roku uczniowie naszej szkoły, w ramach Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego, udali się po raz drugi w tym roku szkolnym do kina Halszka. Tym razem obejrzeliśmy film w reżyserii Łukasza Barczyka „ Hiszpanka”. Przed projekcją filmu...

Więcej…
 

STUDNIÓWKA 2015

W sobotę, 31 stycznia 2015 roku uczniowie naszej szkoły bawili się na tradycyjnej STUDNIÓWCE.

Galeria zdjęć Damiana Pospiesznego,

część 1 - POLONEZ - tutaj,

cześć 2 - tutaj

cześć 3 - tutaj

cześć 4 - tutaj

część 5 - galeria zdjęć Oli Spała-Kaniewskiej - tutaj

Artykuł w DNIU SZAMOTULSKIM - tutaj

Relacja na szamotuly.naszemiasto.pl - tutaj

Film na szamo.info.pl lub - tutaj

 

FINAŁ MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI MŁODZICZEK W PIŁCE SIATKOWEJ
– 16-18 stycznia 2015r. - UKS Szamotulanin SREBRNY MEDAL!

W finale w Szamotułach (16-18 stycznia, Hala NAŁĘCZ) zagrało siedem zespołów.Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym. Mecze rozpisano tak, że każdy z zespołów rozegrał po dwa mecze każdego dnia.
Galeria zdjęć - dzień 1 - tutaj
Galeria zdjęć - dzień 2 - tutaj
Galeria zdjęć - dzień 3 - tutaj
Galeria zdjęć - dzień 3 - zakończenie - tutaj
Tabela końcowa
1 – Energetyk Poznań I - zobacz zdjęcie
2 – UKS Szamotulanin Szamotuły - zobacz zdjęcie
3 – Siatkarz Koło - zobacz zdjęcie

Więcej…
 

 

KOŁO BIEGACZA

 

Wszystkich, którzy biegają lub chcą rozpocząć trening biegowy w celach rekreacyjnych lub sportowych, zapraszam na Zebranie Założycielskie szkolnego Koła Biegacza.

Podczas zebrania wybierzemy Zarząd Koła oraz przedstawimy zadania naszej nowej organizacji.

Miłośników biegania zapraszam w piątek 16 stycznia 2015 roku o godzinie 1020 do auli szkolnej.

p. Maria Bykowska

SPRAWOZDANIE Z ZEBRANIA W ZAKŁADCE - SZKOLNY KLUB BIEGACZA

 

MARATON ZUMBY

 

W sobotę, dnia 6 grudnia od godz. 17.00 do 20.00 w Hali NAŁĘCZ Studio Fitnes TEAM wspólnie z naszą szkołą organizuje MIKOŁAJKOWY MARATON ZUMBY.

Szczegóły na plakacie. Nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły biorą udział w maratonie bezpłatnie. Zapisy w sekretariacie 101.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 17
Joomla free themes created by Lonex.