Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Aktualności


W ramach REKOLEKCJI Zespół Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja  zaprasza mieszkańców Szamotuł na spotkanie z jednym z najbardziej lubianych i cenionych  polskich księży -  Księdzem Janem Kaczkowskim.

„Odważny, zdystansowany i szczery do granic możliwości ksiądz, który zaraża innych swoim podejściem do walki z rakiem - tak mówi się o ks. Janie Kaczkowskim. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku.

Szczegóły spotkania - czytaj tutaj

 

XII  Konkursu Gastronomiczny w Zespole Szkół im. A Mickiewicza w

Objezierzu - sukces Daniela Kuczenrajtera!

27 listopada 2015r. uczniowie naszej szkoły w zawodzie kucharz z sukcesem uczestniczyli w XII edycji Konkursu Gastronomicznego w Zespole Szkół im. A Mickiewicza w Objezierzu.

Temat konkursu JESIENNA PODRÓŻ DO KRAINY SMAKÓW

Konkurs obywał się w dwóch kategoriach:

-Desery z wykorzystaniem mleka i jego przetworów

-Zakąski z drobiu

Więcej…
 

Martyna Herbatowicz laureatką konkursu!

Rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Ekologiczny w kategorii fotografia
Komisja Konkursowa Powiatowego Konkursu Ekologicznego – Konkursu fotograficznego „PIĘKNO PRZYRODY WOKÓŁ ZAMKÓW, PAŁACÓW, DWORKÓW, POMNIKÓW itp. W POWIECIE SZAMOTULSKIM”, dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oświadcza, że do konkursu 32 uczniów zgłosiło 77 prac (fotografii),  wybrano trzy prace zwycięskie (I,II i III miejsce) oraz trzy prace wyróżnione.

I miejsce -  Martyna Herbatowicz, kl. 3 TM, Zespół Szkół Nr 3, Szamotuły.

II miejsce - Tytus Lemiesz, kl. III F, Gimnazjum ul. Polna 5 Wronki.

III miejsce – Kacper Teska, kl. II E, Gimnazjum ul. Pokna 5 Wronki.

Więcej na stronie Powiatu Szamotulskiego - tutaj

Martynie serdecznie gratulujemy!

 

W niedzielę, 18 października 2015 roku odbył się w Szamotułach V Półmaraton Samsunga wraz z imprezami towarzyszącymi pod Patronatem Starosty Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza. W imprezie wzięła udział liczna grupa uczniów i pracowników szkoły zarówno startując w półmaratonie, Nordic Walking, Biegu Rodzinnym jak i pomagając w zabezpieczeniu trasy, przygotowaniu startu i mety, nagłośnienia na starcie oraz depozytu w naszej hali Nałęcz. Wszystkim serdecznie gratuluję startu oraz dziękuję za pomoc.

Jacek Kucnerowicz

W półmaratonie startowało 3 uczniów, dwie uczennice oraz jeden pracownik szkoły, natomiast w Nordic Walking dwie nauczycielki i piętnaście uczennic.

Więcej…
 

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Środa, 14 października, była w naszej szkole dniem szczególnym. Obchodzony w tym dniu Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r. Twórcą Komisji Edukacji Narodowe był Hugo Kołłątaj, patron naszej szkoły, dlatego też w tym dniu obchodzimy także Święto Patrona Szkoły.

Na akademię z okazji święta zaproszenie przyjęli: Starosta Powiatu Szamotulskiego Józef Kwaśniewicz, Wicestarosta Beata Hanyżak, przedstawiciele pracodawców naszych uczniów i zakładów, w których organizujemy praktyki.
Obecni byli nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie klas pierwszych technikum oraz delegacje pozostałych klas.

Więcej…
 

Projekt europejski „Wojna, Europa i Ja" po raz drugi

Od 14 do 18 września 2015r. trwała druga edycja  polsko-niemieckiego projektu „Wojna, Europa i ja”. Celem projektu jest międzynarodowe spotkanie młodych ludzi, którzy wspólnie spędzają czas i analizują skutki i  okrucieństwo, jakie  niesie ze sobą wojna.

W zeszłym roku uczniowie spotkali się w Polsce na Mazurach. W tym roku to 20-stu  uczniów z Zespołu Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja pojechało do Köthen, gdzie spędzili 5 dni z 20-stoma uczniami Gimnazjum im. Friedricha Schillera w Königs Wusterhausen. (przeglądaj dalej - nowe zdjęcia!).

Więcej…
 

Dyskusyjny Klubu Filmowy po raz pierwszy w tym roku szkolnym

Rok szkolny 2015-16  Dyskusyjny Klubu Filmowy rozpoczął filmem KARBALA. Jest to dramat wojenny  w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza, z plejadą gwiazd w obsadzie.
Film porównywany jest do Helikoptera w ogniu Ridleya Scotta. I słusznie. Bo choć budżet nie pozwolił filmowcom na porównywalny rozmach, jednak jest to mocne kino wojenne, którego nie powstydziłaby się żadna wytwórnia na świecie.
Zapraszamy wszystkich, którzy obejrzeli film Karbala do dyskusji w ramach godzin z wychowawcą.

Opiekun DKF-u Janusz Kuźmicz.

Kilka zdjęć z kina - tutaj

 

TO JUŻ 22. „SPRZĄTANIE ŚWIATA”!

Zgodnie z wieloletnią tradycją nasza szkoła włącza się także w tą akcję w piątek, 18 września br. według poniższego harmonogramu - czytaj

„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracamy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów jak np. dzikie wysypiska. Do tego potrzebna na będzie wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska.

Więcej czytaj na stronie akcji - tutaj.

Zdjęcia z akcji - tutaj

 

Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2015/2016

W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2015/2016 wzięli udział nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz przedstawiciele szkół z Powiatu Szamotulskiego. Przybyli również dyrektorzy i nauczyciele z tych placówek oświatowych. Na uroczystości byli obecni zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki, Starosta Powiatu Szamotulskiego Józef Kwaśniewicz, Wicestarosta Beata Hanyżak, a także Przewodnicząca Rady Powiatu Maria Przybylska oraz Radni Powiatowi.

Podczas inauguracji Starosta wręczył stypendia oraz nagrody dla uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce lub mieli wybitne osiągnięcia sportowe. Wręczono również sześć nominacji na wyższe stopnie nauczycielskie. Stypendia otrzymało 25 uczniów naszej szkoły - gratulujemy

Galerie zdjęć wykonanych przez Paulinę Frąckowiak i Damiana Pospiesznego: galeria 1, galeria 2, zdjęcia klas 1.

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

W dniu 26 czerwca 2015 roku zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2014/2015. Poniżej linki do galerii.

Galeria 1

Galeria 2

Galeria 3 -Zakończenie Szkoły Policealnej

Czytaj i oglądaj zdjęcia na szamotuly.naszemiasto.pl -tutaj

 

Podziękowania dla naszego technikum

Jacek Kucnerowicz, Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach, odebrał z rąk Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz prof. Adama Hamrola z Politechniki Poznańskiej, podziękowania za udział szkoły w projekcie „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”. Szamotulskie technikum było jedną z 70 szkół biorących udział w największym projekcie edukacyjnym wspierającym kształcenie zawodowe w naszym województwie.

„Tworzymy narzędzia sukcesu” – pod takim hasłem przebiegała uroczysta gala podsumowująca trzyletni projekt „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”. Spotkanie, które odbyło się 9 czerwca 2015 roku w Collegium Da Vinci,  otworzyła Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

W ramach „Czasu zawodowców” uczniowie ponad połowy wielkopolskich techników otrzymali internetowy system łączący ich z pracodawcami, nowoczesne laboratoria praktyk zorganizowanych przez Politechnikę Poznańską dla logistyków, handlowców i ekonomistów, wsparcie w poszukiwaniu praktyk zawodowych oraz program płatnych staży dla najlepszych, a także wdrożenie kształcenia modułowego oraz zajęć e‑learningowych w szkołach.

Także szkoła otrzymała w ramach projektu wyposażenie w pomoce dydaktyczne, między innymi mobilną pracownię komputerową z 32 laptopami, trzy tablice interaktywne, wyposażenie pracowni handlowej i logistycznej.

Projekt będzie kontynuowany w kolejnych latach.


 

PUCHAR FIVB i MEDAL MISTRZÓW ŚWIATA W SIATKÓWCE ZDOBYTE PRZEZ POLAKÓW BĘZIE MOŻNA OBEJRZEĆ W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ W NASZEJ SZKOLE!

Działający przy naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy „SZAMOTULANIN” obchodzi w sobotę, 20 czerwca 2015r. swoje dwudziestolecie. Z tej okazji UKS wraz z pomysłodawcą tej wystawy, Panem Ryszardem Frąckowiakiem  (Członek Zarządu UKS i Zarządu WZPS w Poznaniu ) zapraszają mieszkańców i sympatyków siatkówki w dniach 20-21 czerwca 2015r  do Zespołu Szkół Nr 3  przy. ul. A. Mickiewicza 4  w Szamotułach. W holu Hali Widowiskowo-Sportowej „NAŁĘCZ” wystawiona będzie prezentacja Pucharu FIVB za Mistrzostwo Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Nie tylko sympatycy piłki siatkowej, ale wszyscy mieszkańcy Szamotuł będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia Pucharu zdobytego przez biało–czerwonych w Mistrzostwach Świata. Prezentacja Pucharu w naszym mieście to ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że siatkówka jest jedną z dyscyplin szeroko rozwiniętych w Szamotułach.

Trofeum i medal będzie można podziwiać w holu Hali Sportowo-Widowiskowej „NAŁĘCZ” oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Więcej…
 

Łukasz Andrzejewski zajął  V miejsce XV Finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP

19 maja 2015r.  w Warszawie odbył się XV Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu” zorganizowany przez Związek Rzemiosła Polskiego oraz Państwową Inspekcję Pracy przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej  oraz Centralnego Instytutu Ochrony Pracy PIB

Nasz uczeń - Łukasz Andrzejewski zajął  V miejsce. W finale brało udział 45 uczestników.

Łukasz uczy się zawodu stolarz w firmie „Schody Trąbczyński” u Pana Macieja Trąbczyńskiego w Szamotułach.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 20
Joomla free themes created by Lonex.