Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach

 

IV zjazd Szkolnego Koła Caritas „BY NIE ZABRAKŁO MIŁOŚCI”

 

W dniach 14 i 15 kwietnia 2012 roku członkowie Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w jubileuszu 10-lecia działalności. Z tej okazji spotkało się na Świętej Górze k. Gostynia około 1100 młodych. Najważniejszym elementem wyjazdu była Eucharystia pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w bazylice. Po niej metropolita poznański wypuścił w niebo gołębia pokoju, a młodzież osiemset czerwonych balonów wypełnionych helem. Na dwudniowe obchody jubileuszu złożyły się jeszcze: warsztaty z klerykami „W zdrowym ciele zdrowy duch”, konferencje, „Marsz Miłosierdzia” z transparentami pod figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa gdzie dokonano zawierzenia Bogu SKC, oraz koncert Iwana Komarenko;) Dla uczestników przygotowano sześciopiętrowy jubileuszowy tort. Nie zabrakło też  śpiewu, żartów i dobrego humoru. Caritas zadbał, aby każdy uczestnik czuł się dobrze i swobodnie. Każdy otrzymał szalik z logo Caritas i specjalnie na ten cel wypieczony chlebek. Nocleg zapewniła nam pobliska szkoła.

 

Wyjazd do Gostynia był dla członków SKC zarówno czasem na modlitwę, jak i na świetną zabawę. Widać było, że wszyscy się dobrze czuli w tym tłumie młodzieży, ponieważ połączył nas jeden wspólny cel - pomoc bliźniemu.

 

 tekst: Paulina Kurowska 3TE   zdjęcia: p. Stanisław Chlebek, Paulina Kurowska i Maja Pucek 3TE

 

  Joomla free themes created by Lonex.