Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach

 

Zapraszamy do Soplicowa – pod takim hasłem odbyła się część artystyczna obchodów 25-lecia nadania szkole imienia Hugona Kołłątaja.

Arkadyjska kraina, w której panuje ład i porządek, w której przywiązuje się wagę do tradycji, historii i kultury, stała się kanwą do stworzenia scenariusza, a koncert Jankiela zawierający najważniejsze wydarzenia z przeszłości, takie jak uchwalenie Konstytucji 3 Maja, Targowica, powstanie Legionów Polskich, ściśle łączą się z epoką, w której żył i tworzył patron szkoły.

Program, w którym wystąpiło kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły przygotowały nauczycielki języka polskiego, Panie: Renata Szczechowiak, Karolina Biała, Zofia Jaskuła i Krystyna Til, natomiast układy taneczne Panie: Maria Bykowska i Bernadeta Napierała.

Kolejną częścią uroczystości było zakończenie szkoły dla uczniów klas czwartych technikum. W tym roku cztery klasy czwarte ukończyło prawie dziewięćdziesięciu uczniów.

Dwie najlepsze absolwentki szkoły, Joanna Kanchen i Paulina Napierała, kończące klasę IV TE ze średnią 5,27 otrzymały nagrodę Starosty Szamotulskiego. Najlepszymi uczniami pozostałych klas byli: klasy IV TH – Wojciech Gądek i Agnieszka Pachura, klasy IV TL – Bartosz Starosta i Mateusz Małyszka oraz klasy IV TM – Marcin Kęsy i Michał Kasprzak.  Wielu absolwentów otrzymało nagrody i dyplomy za osiągnięcia szkolne, a wszyscy otrzymali pamiątkowe breloczki.

Renata Szczechowiak, Jacek Kucnerowicz

  Joomla free themes created by Lonex.