Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach

4 marca, mimo kontuzji zaszczyciła nas swoją obecnością Sędzia Anna Maria Wesołowska. Aula naszej szkoły na każdym spotkaniu  pękała w szwach. Młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna czekała na spotkanie z niecierpliwością i wielkim zainteresowaniem  – „Dlaczego spotykam się z dziećmi i młodzieżą?” – zapytała sędzia. – „Dlatego, że nie mogę się pogodzić z tym, że coraz więcej młodych ludzi trafia na salę sądową w charakterze oskarżonych”

Pani Sędzia Wesołowska spotkała się  na 3 prelekcjach w sumie z tysiącem uczniówz naszego powiatu. Mówiła o wszelkich zagrożeniach współczesnego świata i o tym jak szybko w tej zmieniającej się rzeczywistości można stać się ofiarą tych zjawisk. Starała się uświadomić młodym ludziom, że dla nich coś co jest: dowcipem, wybrykiem, żartem może stać się przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności. Wszystko co mówiła było z „życia wzięte” z Jej doświadczeń z Sali Sądowej.

 

Popołudniowe czwarte spotkanie odbyło się dla rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników służb pomocowych.  Sędzia mówiła o wadze negatywnych skutków zaniedbań wychowawczych, jakie wywierają one piętno na naszych dzieciach. Na każdym ze spotkań poruszała tematykę: przemocy, agresji, cyberprzemocy, wczesnej inicjacji seksualnej. Zachęcała też nauczycieli do zakładania w szkołach  „kącików prawnych”, które mają za zadanie pomagać młodzieży w trudnych sytuacjach. Pani Sędzia Anna Maria Wesołowska radziła i nawoływała rodziców do współpracy ze szkołą, do interesowania się tym co dzieci robią po szkole, do tego co robią w „sieci”.

Podczas  trwania prelekcji można było nabyć „Poradnik dla Młodzieży” wydany przez Panią Sędzia, poprosić o autograf oraz zrobić sobie na pamiątkę zdjęcie.

Dziękujemy za pomoc w organizacji tego spotkania Starostwu Szamotulskiemu, OPS w Szamotułach, PPP OHP w Szamotułach oraz Wszystkim, którzy przyczynili się do ugoszczenia tak miłego gościa jakim była dla nas Pani Sędzia Anna Maria Wesołowska.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkań z Anną Marią Wesołowską -tutaj

  Joomla free themes created by Lonex.