Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach

 

SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM FINALE

 

W dniach od 7 do 9 listopada 2014 roku w Zakopanem odbył się finał XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS, do którego dotarli reprezentanci naszego powiatu Laura Szmyt i Mateusz Duda (ZS nr 1 Szamotuły) oraz Kamil Terlecki (4TM) i Maciej Opara (1TL) z naszej szkoły. Pierwszego dnia uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu: Unia Europejska, Polska - walory krajobrazowe i turystyczne, Łotwa i Estonia, zagadnienia z topografii, wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Drugi dzień to zmagania na torze sprawnościowym i mierzenie odległości w terenie. Trzeci dzień to ścisły finał, w którym uczestnicy odpowiadali na pytania komisji. Podsumowanie trzydniowych zmagań zaskoczyło nas bardzo - powiat szamotulski i województwo wielkopolskie, które reprezentowaliśmy zajął pierwsze miejsce! Gratulujemy!

tekst: Maciej Opara; zdjęcia: Kamil Terlecki

 

  Joomla free themes created by Lonex.