Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach

Podpisaliśmy umowę o współpracy
z Wydziałem Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Podczas Dnia Współpracy na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego, w dniu 15 lutego 2016 r., wśród uczestniczących szkół ponadgimnazjalnych, była również delegacja naszej szkoły.

Wizyta klasy II TE wraz z opiekunką Marią Konenc i Dyrektorem Jackiem Kucnerowiczem stała się okazją do oficjalnej inauguracji współpracy pomiędzy obiema jednostkami. W Dziekanacie Wydziału podpisana została umowa o współpracy.  Umowę ze strony Wydziału podpisał Dziekan Walenty Poczta a Zespół Szkół reprezentował Dyrektor Jacek Kucnerowicz. Podczas ceremonii obecni byli również: Pani Maria Konenc – nauczyciel odpowiedzialny w Szkole za prowadzenie przedmiotów ekonomicznych oraz Prodziekan ds. Studiów WE-S – Rafał Baum.


Wydział Ekonomiczno-Społeczy Uniwersytetu Przyrodniczego będzie patronował klasom ekonomicznym, dzięki czemu uczniowie będą mieli okazję zapoznać się bliżej z szeroką problematyką ekonomiczno-społeczną (w zakresie prowadzonych na uczelni badań, dydaktyki, czy działalności studenckich kół naukowych). W ramach wspólnych działań skorzystamy  m.in. z wykładów i warsztatów dla uczniów naszej szkoły oraz będziemy brali udział w przedsięwzięciach organizowanych w Uczelni i na Wydziale.

W trakcie całodziennej wizyty skorzystaliśmy z przygotowanych specjalnie dla nas ciekawych wykładów i spotkań z przedstawicielami Uniwersytetu.

Na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego studiują nasi absolwenci, a do podpisania porozumienia doszło między innymi z inicjatywy absolwenta naszej szkoły, obecnie asystenta na tej uczelni – mgr Pawła Krysztofiaka (na zdjęciu obok)

Galeria zdjęć - tutaj.


Pisali o tym:

- www.szamotuly.naszemiasto.pl - tutaj

- www.powiat-szamotulski.pl - tutaj

- Uniwersytet Przyrodniczy - tutaj i tutaj

  Joomla free themes created by Lonex.