ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek, 14 października 2016r. obchodziliśmy jedno z ważniejszych świąt szkolnych – Święto Patrona Szkoły i Dzień Komisji Edukacji Narodowej. W obchodach naszego święta udział wzięli:

• Starosta Powiatu Szamotulskiego, Józef Kwaśniewicz
  • Wicestarosta Beata Hanyżak
  • Przewodniczącą Rady Powiatu Maria Przybylska
  • Był też z nami szczególny gość, Holger Wedekind, nauczyciel gimnazjum im. Friedricha  Schillera z Königs Wusterhausen, pracownik Niemieckiego Związku Ludowego Opieki nad Grobami Wojennymi.

Pan Wedekind był jednym z inicjatorów, razem z Agnieszką Idkowiak, współpracy między naszą szkołą a szkołą z Königs Wusterhausen, która zaczęła się w 2003 roku, gdy dyr. szkoły była Pani Maria Przybylska. Ostatnim naszym wspólnym dziełem był projekt „Wojna, Europa i Ja”, którego trzecią edycję zakończyliśmy przed czterema tygodniami.

Gościliśmy także:

• Siostrę Beatę Jank, Dyrektor Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Szamotułach
  • Przedstawicieli pracodawców naszych uczniów i firm, w których odbywacie praktyki,
  • Nauczycieli emerytów – Henrykę Klimowicz i Henryka Kaźmierczaka,
  • Absolwenta nasze szkoły - Tomasza Draba, Wicemistrza Świata i Mistrza Europy we fryzjerstwie.

Goście złożyli życzenia z okazji święta naszej szkoły. Pan Holger Wedekind przekazał Dyrektorowi  Jackowi Kucnerowiczowi pamiątkowy talerz ufundowany przez Niemiecki Związek Ludowy Opieki nad Grobami Wojennymi za wieloletnią współpracę.

Święto było też okazją do wręczenia nagród w konkursie dla klas pierwszych "Kołłątaj i jego epoka". Nagrody otrzymali - Marika Bogalska z kl. ITL za I miejsce, Weronika Kordylas z ITE za II miejsce i Marta Dziudziel z kl. ITL za III miejsce. Gratulujemy!

Także nagrody otrzymali uczniowie, którzy najaktywniej kibicowali w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej w dniach 30.09. do 2.10.2016, który odbywał się w nasze Hali Nałęcz. Była to Maja Wachowiak z kl. IIIZA i Damian Smyk z IVTM.

W wyniku przeprowadzonego plebiscytu Samorząd Uczniowski przyznał nauczycielom nagrody w następujących kategoriach:

W kategorii MIKROFON ROKU nauczycielem, który przekazuje swoją wiedzę donośnym głosem zostaje pani Małgorzata Rotnicka.

W kategorii ŻARTOWNIŚ ROKU nauczycielem, który bez względu na czas, miejsce i okoliczności znajdzie chwilę na żarty z młodzieżą zostaje pan Wiktor Rewizorski.

W kategorii SZWAJCARSKI ZEGAREK nauczycielem, który jest najbardziej punktualny zostaje pan Wiktor Rewizorski.

W kategorii GORĄCY UŚMIECH nauczycielem, któremu uśmiech zawsze towarzyszy w codziennej pracy zostaje pani Szarlota Kowal.

W kategorii ZŁOTA KATARYNKA nauczycielem, który świetnie przekazuje swoją wiedzę, mówiąc przy tym bez chwili przerwy zostaje pani Sylwia Walczak – Gozdowska.

W kategorii ZŁOTY WYKŁADOWCA nauczycielem, który potrafi dzielić się swoją wiedzą w sposób szczególny i skuteczny zostaje pani Marta Dobak.

W kategorii LUZAK ROKU nauczycielem, który potrafi swoim postępowaniem rozładować napiętą atmosferę i powoduje, że świat staje się znośny zostaje pan Bartłomiej Synowiec.

W kategorii NAUCZYCIEL PIŁA nauczycielem, który swoją wymagającą i surową postawą potrafi wzbudzić entuzjazm do nauki u niejednego ucznia zostaje pan Janusz Kuźmicz.

W kategorii BRATNIA DUSZA nauczycielem, który jest przyjacielem wszystkich uczniów zostaje pani Joanna Starosta.

Na koniec Samorząd Uczniowski obdarował gości, nauczycieli i pracowników upominkami i życzeniami.

Galerie zdjęć:

Alicja Mikołajczak 4TM - tutaj
Martyna Hancyk  1THM - tutaj
Paulina Antkowiak 1TE - tutaj
Weronika Juszczęć 1TE - tutaj

O Powiatowych Obchodach Dnia Edukacji Narodowej czytaj tutaj.

O naszy święcie na stronie Powiatu Szamotulskiego czytaj tutaj