Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach

DRUGIE MIEJSCE I WYRÓŻNIENIE DLA SZKOŁY W KONKURSIE EDUPAK

Ponad 50 prac indywidualnych i grupowych na konkurs EduPak który ma na celu kreatywne przedstawienie "drugiego życia" opakowań szklanych, przygotowali uczniowie klas pierwszych. Koordynatorem szkolnym była Pani Ludmiła Hartwich.  4 listopada prace pojechały do Poznania, gdzie od 17 do 20 listopada były prezentowane na terenie MTP w ramach targów GLASS.

W pierwszym dniu wystawy konkursowej na targach Glass w Poznaniu na zaproszenie organizatorów gościli uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie.

 

Kilka dni po targach zaczęły się pojawiać wyniki konkursu i okazało się, że nasze prace odniosły sukces!

Wyróżnienie otrzymała praca Soni Kuś z IZB zpod nazwą "Pojemnik na przyprawy".

Wyróżnienia grupowe przyznano pracy "Lampka do sypialni" – (na zdjęciu po lewej) - Marka Regulskiego, Mikołaja Siemiątkowskiego i Nikolasa Trojanowskiego z IZC.

Natomiast drugie miejsce wśród prac zbiorowych zajął "Organizer garażowy" Marcela Nowackiego i Gracjana Mikołajczaka z klasy ITHM.

Także nasza szkoła otrzymała nagrodę dla szkoły, która zgłosiła i przysłała największą ilość prac.

Organizatorem wojewódzkiego konkursu „EduPak”, którego zasięg w I edycji obejmuje teren Wielkopolski, jest Friends of Glass Polska – organizacja non profit, która została powołana przez Europejską Federację Opakowań Szklanych (FEVE) a jej działania na terenie Polski koordynuje Ardagh Group. Obsługę techniczną konkursu prowadzi KOMUcom-Instytut Kreatywności.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych (licea, technika, szkoły zawodowe) i trwał od 15 września do 15 listopada roku szkolnego 2016/2017.

Celem konkursu było między innymi: zainteresowanie uczniów i wzrost świadomości tematyki recyklingu szkła, zwrócenie uwagi na rolę szkła w ochronie środowiska naturalnego i zdrowia człowieka, rozwijanie kreatywności młodzieży,

Konkurs polegał na kreatywnym przedstawieniu przez uczniów „drugiego życia” opakowań szklanych, wykorzystywanych w różnych celach, poza ich funkcją podstawową

Więcej na FB EduPak – tutaj a także na FB szkoły – tutaj.

GALERIA ZDJĘĆ -wszystkie prace - tutaj

  Joomla free themes created by Lonex.