Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach

„DZIEŃ WSPÓŁPRACY” na Uniwersytecie Przyrodniczym

Dnia 16 lutego br. uczniowie klas II TLE oraz III TE z opiekunkami, panią dyrektor Danutą Kubiaczyk, panią Marią Konenc oraz panią Agnieszką Brodziszewską miały okazję uczestniczyć w "Dniu Współpracy" na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, z którym łączy nas umowa o wzajemnej współpracy. Na miejscu byliśmy już około godziny 9:40. Pierwszy wykład, który zawierał przedstawienie oferty edukacyjnej odbył się o godzinie 10:00 w Sali Plenarnej uniwersytetu. Po jego zakończeniu udaliśmy się na krótki spacer z budynku Biocentrum do Collegium Maximum zwiedzając po drodze kampus UP.O godzinie 12:00 miał miejsce quiz ekonomiczny, do którego zostało wytypowanych trzech uczniów z klasy III TE a dwóch z nich: Paweł Łech i Magdalena Majerowicz zajęli odpowiednio I oraz III miejsce. Następnie wszyscy przeszliśmy do uczelnianej stołówki, do której zaproszono nas na obiad. Po posiłku klasa II TLE udała się na wykład zatytułowany "Statystyka nie jest trudna" natomiast klasa III TE na wykład pt.: "Pieniądze to styl życia". Podczas tego drugiego wykładu dowiedzieliśmy się o zabezpieczeniach jakie są nałożone na banknoty znajdujące się w obiegu oraz każdy z nas miał możliwość dotknąć i obejrzeć brykiet o wartości 100 tysięcy złotych ze zmielonych przez NBP banknotów stuzłotowych. Po zakończeniu wykładów przeszliśmy do kolejnych sal na warsztaty zatytułowane: "Migawki z badań marketingowych" -klasa III TE oraz "Komunikacja w procesie gospodarowania zasobami ludzkimi w organizacji" klasa II TLE. Po warsztatach obydwie grupy udały się na wykład prezentujący Wydziałowe Koła Naukowe. Następnie przeszliśmy do sali wykładowej,  gdzie nasz koordynator i jednocześnie były uczeń naszej szkoły Paweł Krysztofiak, obecnie wykładowca na Uniwersytecie Przyrodniczym, podsumował cały dzień i na zakończenie zrobił z nami pamiątkowe "selfi" :)

 

Magdalena Majerowicz klasa III TE

Galeria zdjęć - tutaj

  Joomla free themes created by Lonex.