Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach

Dzień Przedsiębiorczości w naszej szkole

W dniach 26, 27 i 28 kwietnia br. uczniowie z kilku klas Technikum nr 2 skorzystali z możliwości zobaczenia jak wygląda dzień pracy w różnych firmach i na różnych stanowiskach.
Dzięki udziałowi w Dniu Przedsiębiorczości mogli przekonać się, czy wybrany przez nich zawód odpowiada ich wyobrażeniom o nim. Mogli też poznać pracę w zupełnie innych zwodach niż te, których uczą się w naszej szkole. Zobaczyli więc „ od kuchni”, jak pracują pracownicy banku dusznickiego, gabinetu kosmetycznego, przekonali się jak ciężka jest praca sprzedawcy w sklepie i urzędnika w ZUS oraz w gminie. Nie obca jest im teraz produkcja komponentów do produkcji mebli, czy też dystrybucja środków ochrony roślin. Znaleźli się też chętni do sprawdzenia się w roli… lekarza weterynarii!
Odbycie jednodniowych praktyk nie byłoby możliwe bez wielu instytucji i firm, które zgodziły się przyjąć naszych uczniów i w ciekawy sposób zaprezentować różne aspekty swojej działalności. Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy z naszą szkołą.

  Joomla free themes created by Lonex.