Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach

Byliśmy w Strefie Aktywności Gospodarczej w Niepruszewie!

W dniu 26 maja 2017 roku uczniowie z klas I TE, II TLE, III TE, III TM, II Zb oraz przedstawiciele samorządu szkolnego uczestniczyli w wycieczce do firmy Trans-Poz S.A. w Niepruszewie. W pięknej sali  konferencyjnej uczniowie dowiedzieli się jaka jest historia przedsiębiorstwa - firma działa w branży motoryzacyjnej na rynku już od 50 lat. Zmieniał się w tym czasie jej profil działania od przedsiębiorstwa transportowego po znanego dealera i serwisanta wielu znanych marek samochodów ciężarowych. Przedsiębiorstwo rozrosło się, posiada kilka oddziałów w zachodniej części naszego kraju. Po krótkiej prelekcji wszyscy obejrzeli siedzibę firmy, warsztaty naprawcze i plac na którym zgromadzone były modele aut ciężarowych obecnie sprzedawanych.

 

Uczniowie mieli też możliwość podziwiać rozmiar Strefy Aktywności Gospodarczej w Niepruszewie. Od naszego przewodnika Pana W. Przybyszewskiego otrzymali wiele ciekawych informacji dotyczących powierzchni, liczby przedsiębiorstw zlokalizowanych na tym terenie, liczby osób przez nie zatrudnionych oraz możliwości poszukania pracy.

Po części gospodarczej przyszedł czas na ciekawostkę przyrodniczą – pomnik przyrody Źródełko Żarnowiec, które jest jedynym źródłem typu wywierzyskowego – krasowego w Wielkopolsce.

Było też ognisko, pieczenie kiełbasek, a na koniec spacer nad Jeziorem Niepruszewskim i pyszne lody.

Galeria zdjęć - tutaj

O Źródełku Żarnowiec czytaj tutaj i tutaj

  Joomla free themes created by Lonex.