Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach

Bella Italia
Jak co roku wraz za zaprzyjaźnioną szkołą - Zespołem Szkół nr 2 w Szamotułach - wyjechaliśmy na wspólną wycieczkę zagraniczną (24.05-4.06). Tym razem była to przepiękna Italia.
Zwiedzaliśmy Wenecję (Plac św. Marka, Cannale Grande, Ponte Rialto, Bazylikę Św. Marka i widok na miasto z Campanille); Rzym (fontanna Di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon, Coloseum, Forum Romanum); Watykan (Zamek Anioła, Bazylika Św. Piotra z Pietą i grobem św. Jana Pawła II); Sienę (Piazza del Campo, gdzie odbywają się wyścigi konne Palio); San Gimignano ze średniowiecznymi wieżami i Weronę ze starożytną areną i domem Julii.

Włochy to nie tylko przepiękne widoki ale też raj dla podniebienia. Przez 7 dni rozkoszowaliśmy się włoskimi przysmakami – kawą, lodami w najdziwniejszych smakach, dużą ilością pizzy, talerzami pasty z różnorakimi sosami, zapiekaną mozzarellą, karczochami po rzymsku, polentą i przysmakiem włoskich mięsożerców- porchettą.

Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni i już umawiamy się na kolejną wyprawę!

Galeria zdjęć - tutaj

  Joomla free themes created by Lonex.