Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

23 czerwca o godz. 9:00 w Hali NAŁĘCZ rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Poprzedziła ją msza św. w Bazylice.

Rozpoczynając Dyrektor Jacek Kucnerowicz serdecznie powitał wszystkich w tym niezwykle uroczystym dla szkoły dniu. Wśród gości byli: Starosta Szamotulski, Pan Józef Kwaśniewicz, Przewodnicząca Rady Powiatu Szamotulskiego, Pani Maria Przybylska, przedstawiciele pracodawców naszych uczniów, między innymi dyrektor zakładu Hochland w Kaźmierzu – Pan Roman Organiściak i instruktor nauki zawodu Pan Marian Gruszka.

 

Dyrektor powitał także  Prezydium Rady Rodziców naszej szkoły oraz  Rodziców uczniów i absolwentów,  nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły, wszystkich uczniów, a szczególnie serdecznie absolwentów klas trzecich ZSZ.

Zakończenie roku szkolnego wiąże się z nagrodami, pochwałami i świadectwami z wyróżnieniem.

Do Stypendium Prezesa Rady Ministrów została wytypowana Oliwia Bździel z kl. II TLE – średnia ocen 5,56

Starosta Szamotulski wręczył ufundowaną przez Powiat Szamotulski nagrodę dla najlepszej absolwentki Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którą otrzymała Monika Prętka z kl. III ZE (średnia ocen 5,36, zachowanie wzorowe).

Do Stypendium Starosty Szamotulskiego za bardzo dobre wyniki w nauce  zostali wytypowani następujący uczniowie technikum i ZSZ:

 • Ø Dubiel Marcelina – kl. I TE (średnia ocen 5,21, zachowanie bardzo dobre),
 • Ø Kordylas Weronika – kl. I TE (średnia ocen 5,11, zachowanie bardzo dobre),
 • Ø Nowak Paulina – kl. I TE (średnia ocen 5,00, zachowanie bardzo dobre)
 • Ø Przybylska Weronika – kl. I TE (średnia ocen 5,05, zachowanie bardzo dobre),
 • Ø Pieczonka Michał – kl. I THM (średnia ocen 5,39, zachowanie wzorowe),
 • Ø Andrzejewska Natalia – kl. II THM (średnia ocen 5,07, zachowanie wzorowe)
 • Ø Czucha Magda – kl. II THM (średnia ocen 5,00, zachowanie wzorowe),
 • Ø Jurkiewicz Monika – kl. II THM (średnia ocen 5,29, zachowanie wzorowe),
 • Ø Kryg Weronika – kl. II TL (średnia ocen 5,17, zachowanie bardzo dobre),
 • Ø Buliczak Paulina – kl. III TE (średnia ocen 5,36, zachowanie wzorowe),
 • Ø Kawicka Beata – kl. III TE (średnia ocen 5,00, zachowanie bardzo dobre)
 • Ø Majerowicz Magdalena – kl. III TE (średnia ocen 5,08, zachowanie wzorowe),
 • Ø Klimko Paulina – kl. III TLS (średnia ocen 5,27, zachowanie wzorowe)
 • Ø Stachowiak Mateusz – kl. I ZB (średnia ocen 5,06, zachowanie wzorowe),
 • Ø Wilkosz Sandra – kl. I ZD (średnia ocen 5,00, zachowanie wzorowe),
 • Ø Genderka Katarzyna – kl. I ZD (średnia ocen 4,94, zachowanie wzorowe).

Część uczniów niestety przez wakacje będzie musiało nadrabiać materiał i przygotować się do poprawek.

Rok szkolny nie dla wszystkich się skończył 23 czerwca. W pierwszym tygodniu trwały egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie dla ekonomistów, logistyków, handlowców, ślusarzy, tapicerów, kucharzy  i uczniów w Hochlandzie.

Po wystąpieniu dyrektora głos zabrał Starosta Szamotulski, Pan Józef Kwaśniewicz, który gratulował  uczniom licznych osiągnięć, życzył udanych wakacji i wręczył w towarzystwie Przewodniczącej Rady Powiatu Szamotulskiego, Pani Marii Przybylskiej, nagrodę dla najlepszej absolwentki Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którą otrzymała Monika Prętka.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego była też okazją do pożegnania odchodzącego na emeryturę nauczyciela matematyki, Pana Wiktora Rewizorskiego.

Następnie wręczano nagrody za różne osiągnięcia oraz świadectwa.

Na koniec dyrektor powiedział: do szkoły zwracają się liczni pracodawcy szukający fachowców w różnych dziedzinach. Jest to potwierdzenie, że wybraliście dobrą szkołę i absolwenci mają ogromną szansę na znalezienie swojego miejsca na rynku pracy. Cieszę się, że wybraliście właśnie tą szkołę.

Podziękował też:

 • Ø Władzom
 • Ø Nauczycielom
 • Ø Pracownikom  administracji
 • Ø Radzie Rodziców
 • Ø Samorządowi Uczniowskiemu
 • Ø Pracodawcom i wszystkim sympatykom szkoły

i życzył udanych i bezpiecznych wakacji.

Obejrzyj zdjęcia wykonane przez Joannę Krawczyk - tutaj

Obejrzyj zdjęcia wykonane przez Paulinę Antkowiak - tutaj

  Joomla free themes created by Lonex.