Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach

Szkolne Koło Caritas w DPS w Broniszewicach

Dnia 6 grudnia 2017 roku miał miejsce wyjazd przedstawicielek Szkolnego Koła Caritas do DPS w Broniszewicach.

Tego dnia pojechałyśmy z naszym opiekunem panem Stanisławem Chlebkiem w celu przekazania pieluch, chusteczek nawilżających, kremów oraz świątecznych figurek gipsowych i słodkości dla podopiecznych tej instytucji.

Wyjechaliśmy wczesną porą. Atmosfera podróży była fantastyczna. Droga do DPS przebiegła szybko, bez żadnych zakłóceń. Gdy dojechaliśmy na miejsce to przywitała nas siostra Augustyna. Na wstępie pokazała nam ona sale do zajęć gdzie dzieci autystyczne oraz osoby starsze mają zajęcia i uczą się funkcjonować w sposób najlepszy jaki jest możliwy. Mieliśmy przyjemność obejrzeć próbę przedstawienia jakie przygotowuje siostra Augustyna wraz z podopiecznymi. Pokazała nam ona jak funkcjonuje cały DPS oraz pokazała pokoje i przedstawiła nam członków, którymi ona wraz z innymi siostrami oraz opiekunami zajmuje się codziennie.

 

Pod koniec pobytu mogliśmy wystąpić w roli świętego Mikołaja i jego pomocników wręczając chłopcom prezenty. Nasz opiekun został poproszony o to, czy mógłby pomóc i przebrać się za Mikołaja, aby rozdać prezenty. Pan Stanisław rewelacyjnie sprawdził się w roli świętego. Osoby, które dostały upominki, dawały Mikołajowi wykonane przez siebie autoportrety z jego podobizną. Widzieliśmy radość tych osób oraz towarzyszące im emocje.

Dzień tego wyjazdu zapamiętam jako jeden z najlepszych dni, ponieważ czuję, że przyczyniłam się do radości i uśmiechu osób, które poznałam. Sytuacje jakie przeżyliśmy podczas wyjazdu sprawiły, że niejedna łezka zakręciła się w oku. Ten wyjazd uświadomił mi, że osobiście chciałabym w przyszłości pomagać ludziom tak jak do tej pory wraz z wolontariuszami i całą społecznością naszej szkoły.

Anna Andrzejewska

Galeria zdjęć - tutaj

  Joomla free themes created by Lonex.