Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach

W ramach wzajemnej współpracy po raz kolejny odwiedziliśmy Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

8 lutego 2018 roku uczniowie z klas IITE, III TEL i IV TE wraz z opiekunami p. A. Brodziszewską i M. Sucharską wyjechali na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. W tym dniu po raz trzeci odbywał się „Dzień Współpracy”. O godz. 8.30 zostaliśmy powitani wraz z uczniami innych szkół w Sali plenarnej Biocentrum. Następnie koordynator oprowadził nas po kampusie UP i przeszliśmy do Collegium Maximum, gdzie odbywała się dalsza cześć programu. Uczestniczyliśmy w wykładzie „Jak prowadzi się badania rynków żywnościowych?”.  Następnie w grupach braliśmy udział w warsztatach. Jedna grupa – „Smak Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski”, a druga grupa – „Zielony biznesplan”. Oba warsztaty były bardzo interesujące. Następnie udaliśmy się na obiad. Pomiędzy wykładami odbył się Quiz ekonomiczny, w którym brało udział po 5 osób z każdej ze szkół. W sumie w quizie brało udział 110 uczniów. Magdalena Majerowicz, uczennica kl. IV TE, zajęła 2 miejsce zdobywając maksymalną liczbę punktów. Gratulujemy!
Na zakończenie zaprezentowano Wydziałowe Koła Naukowe. Zadowoleni wróciliśmy do Szamotuł.
Wypada wspomnieć, że dwa lata temu podpisaliśmy umowę o współpracy z Wydziałem Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dzięki której uniwersytet   patronuje klasom ekonomicznym.

Więcej o podpisanym porozumieniu możecie przeczytać tutaj

Galeria zdjęć z wyjazdu - tutaj

Podziękowanie od Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Społecznego Uniwersytetu Przyrodniczego - tutaj

Agnieszka Brodziszewska

  Joomla free themes created by Lonex.