Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach

WYCIECZKA DO WIELKIEJ BRYTANII


W dniach 18-21 marca br. młodzież naszej szkoły i Zespołu Szkół w Pniewach przebywała na wycieczce zagranicznej w Wielkiej Brytanii. Opiekunami grupy były panie Ewa Chamera, Magdalena Klimowicz-Maciejko oraz nasza pani pedagog Joanna Starosta. Pani przewodnik Iga Gigoła z biura Smile Travel oprowadzała nas po stolicy Wielkiej Brytanii, Londynie, pokazując jego największe atrakcje.

Londyn powitał nas zimową, wietrzną pogodą, z dnia na dzień było jednak coraz bardziej wiosennie. Zaczęliśmy od przejazdu London Eye. Kapsuły konstrukcji zapewniają świetną panoramę Londynu. Następnego dnia największą atrakcją było Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, gdzie można sobie zrobić zdjęcie ze swoją ulubioną gwiazdą muzyki, filmu, sportu lub polityki, i oczywiście rodziną królewską. Byliśmy też przy Pałacu Buckingham, Tower of London, w galerii Tate Modern, na Leicester Square w M&Ms Factory, w National Gallery, Natural History Museum, oraz na peronie Harry’ego Pottera 9i3/4. W ostatnim dniu wszystkich ucieszyły oczywiście zakupy na Oxford Street.

tekst: Ewa Chamera


  Joomla free themes created by Lonex.