Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach

XIII POWIATOWE TARGI EDUKACJI I PRACY


21 marca już po raz 13 byliśmy organizatorem Targów Edukacji i Pracy. W tym roku w targach wzięło udział prawie 70 wystawców.
Tradycyjnie przy okazji targów przedstawiliśmy naszą ofertę na nadchodzący rok szkolny.

Jednocześnie w tym roku po raz pierwszy przy współudziale Zespołu Szkół Nr 2 w Szamotułach i Zespołów Szkół Nr 1 i 2 z Wronek oraz zakładów przemysłowych i rzemieślników zorganizowaliśmy FESTIWAL ZAWODOWCÓW, którego celem było praktyczne przedstawienie zawodów z możliwością wykonania zadań przez odwiedzających. Na festiwalu zaprezentowaliśmy około 30 zawodów, a zlokalizowany był on pod namiotami na placu przed Halą Sportowo-Widowiskową „NAŁĘCZ”.

Gimnazjalistom w tym dniu zaproponowaliśmy uczestnictwo w Drzwiach Otwartych naszej szkoły, poznanie oferty naszej szkoły na nadchodzący rok szkolny oraz zwiedzenie szkoły. Mieli też oni możliwość zapoznanie się z Powiatowymi Targami Edukacji i

Pracy, poznanie oferty innych szkół ponadgimnazjalnych oraz mogli uczestniczyć w FESTIWAL ZAWODOWCÓW, na którym młodzież mogła wykonać praktyczne czynności związane z różnymi zawodami.
Przez cały czas była czynna świetlica szkolna, w której można było chwilę odpocząć, wypić herbatę i zjeść słodkie co nieco. Tegoroczny program to dobry pomysł na Dzień Powitania

Wiosny, zapewniliśmy zajęcia na praktycznie cały dzień.

W dniu 21.03.2018 r. została podpisana umowa partnerska pomiędzy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu reprezentowanym przez Dyrektora Mariusza S. Kubiaka a Zespołem Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach reprezentowanym przez Dyrektora Jacka Kucnerowicza.

Umowa przypieczętowała trwającą kooperację Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu z Zespołem Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach na rzecz poprawy jakości działań w zakresie kształcenia i szkoleń zawodowych oraz ich lepszego dostosowania do potrzeb rynku pracy jak również wymagań pracodawców.


Galerie zdjęć:

- Targi - tutaj

- Festiwal Zawodowców - tutaj
- Drzwi Otwarte - tutaj
- Podpisanie porozumienia z CWRKDiZ - tutaj
- Film ze strony szamotulok.pl - tutaj
Czytaj i oglądaj na szamotuły.naszemiasto.pl - tutaj

  Joomla free themes created by Lonex.