WARSZTATY DLA WOLONTARIUSZY

W dniach  od 3 do 7 lutego 2014 roku uczestniczyliśmy w warsztatach dla liderów Szkolnych Kół Caritas w Lipnicy Wielkiej. Była to kolejna okazja do wspólnej modlitwy, poznania dorobku Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Poznańskiej  a także do zapoznania się z kultura góralską ludności Orawy i Podhala. Wzięliśmy m.in. udział w warsztatach ,,Od ziarna do chleba" w skansenie w Zubrzycy Górnej, gościliśmy kapelę góralską, degustowaliśmy potrawy regionalne braliśmy udział w warsztatach dotyczących upraw leśnych w poszczególnych pasmach rejonu Babiej Góry, odwiedziliśmy sanktuarium na Bachledówce a od strony Zębu zdobyliśmy Gubałówkę. Zwiedzaliśmy Zakopane, między innymi Kościół na Krzeptówkach a pod „Wielką Krokwią” jeździliśmy na pontonach.   W drodze powrotnej  do domu udaliśmy się  do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

Warsztaty były wspaniałym czasem wypoczynku i edukacji tak potrzebnej do tego aby jeszcze z większym entuzjazmem służyć innym.

Alicja Genderka II TE, Mariusz Łopata I TM

DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KOŁA CARITAS - grudzień 2013

Krótka notatka - tak działamy ....

Fotodokumentacja

XII POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

Największym mocarzem jest ten kto potrafi pokonać własne słabości. Paraolimpiady służą zmaganiu się ze sobą. Radości zwycięzców towarzyszyli jak co roku wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas. W większości są to absolwenci, którzy mimo egzaminów  wygospodarowali  czas i służyli wszystkim  pomocą, uśmiechem i przede wszystkim swoją obecnością. Za wielkie serce zawsze otwarte dla potrzebujących serdecznie dziękuję

Opiekun SKC Stanisław Chlebek

Styczeń

- warsztaty dla liderów SKC w Gostyniu  (Dom rekolekcyjny Księży Filipinów) 21 – 24  styczeń 2013

- Balik charytatywny 09 luty 2013

- rozprowadzanie baranków

Kwiecień

- Święto Miłosierdzia – obchody diecezjalne w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Poznaniu (mały zlot Szklonych Kół Caritas ) 06 kwiecień 2013

- XI POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

25 maj 2013

- Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Gnieźnie – OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

15-16 czerwiec

- biwak nad morzem w Ośrodku Caritas „Gwiazda morza” w Dębkach

dla członków Szklonych Kół   /29 czerwiec do 5 lipca /

Adwentowe dzieła wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas

Adwent to szczególny czas, gdy każdy kieruje swoje myśli ku innym ludziom. Jest to zwyczajne, że myślimy o tych, których nazywamy bliźnimi i do nich kierujemy wszelkie przejawy dobra.

Nasze tegoroczne  dzieła to:

- Stroik na wigilię dla bezdomnych organizowaną w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich

- Gipsowe aniołki, szopki i inne odlewy jako nagroda dla dzieci uczestniczących w roratach

-  paczka z świąteczną  pomocą

-  opłatki na wigilie klasowe w naszej szkole

-  wigilijne odwiedziny chorych w szpitalu z kolędą opłatkiem i małym upominkiem

-  Piernikowe choinki na cele SKC

-  „drobiazg” dla tych, dzięki którym możemy służyć bliźnim

tekst: p. Stanisław Chlebek

«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»