Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Caritas

 

XII DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

XII Dzień Papieski w naszej szkole już za nami, ale zaproszenie do zgłębiania nauczania błogosławionego Jana Pawła II wciąż jest aktualne. Wolontariusze SKC wzięli udział w rozprowadzaniu „kremówek papieskich”. Zainteresowanie akcją przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkim, za wsparcie akcji dziękujemy.

tekst: p. Stanisław Chlebek

 

 

V GALA BANKU MIŁOSIERDZIA

 

W niedzielę 7 października 2012 roku odbyła się V Gala „Banku Miłosierdzia”,  na której Wyróżnienia – specjalne dyplomy otrzymały między innymi trzy Szkolne Koła Caritas. Wśród nich było Szkolne Koła Caritas działające przy Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach.

Wszelkie dobro od Boga pochodzi, dlatego ogromną radością dla człowieka jest gdy Bóg posługuje się nim w czynieniu dobra. Mamy nadzieję, że wszyscy nauczyciele jak i uczniowie naszej szkoły, którzy przez wolontariat od początku jego istnienia podejmowali mniejsze i większe dzieła są dziś dumni z tego wyróżnienia. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

 

tekst: p. Stanisław Chlebek

 

XI POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

„Miarą człowieka nie jest to kim jest ale to czym dzieli się z innymi” - Jan Paweł II

XI Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej za nami. Kolejny raz, 26 maja 2012 roku, z wielką radością wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Nr 3 im. H. Kołłątaja towarzyszyli olimpijczykom w ich zmaganiach.

Obszerna fotorelacja:

 

 

 

IV zjazd Szkolnego Koła Caritas „BY NIE ZABRAKŁO MIŁOŚCI”

 

W dniach 14 i 15 kwietnia 2012 roku członkowie Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w jubileuszu 10-lecia działalności. Z tej okazji spotkało się na Świętej Górze k. Gostynia około 1100 młodych. Najważniejszym elementem wyjazdu była Eucharystia pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w bazylice. Po niej metropolita poznański wypuścił w niebo gołębia pokoju, a młodzież osiemset czerwonych balonów wypełnionych helem. Na dwudniowe obchody jubileuszu złożyły się jeszcze: warsztaty z klerykami „W zdrowym ciele zdrowy duch”, konferencje, „Marsz Miłosierdzia” z transparentami pod figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa gdzie dokonano zawierzenia Bogu SKC, oraz koncert Iwana Komarenko;) Dla uczestników przygotowano sześciopiętrowy jubileuszowy tort. Nie zabrakło też  śpiewu, żartów i dobrego humoru. Caritas zadbał, aby każdy uczestnik czuł się dobrze i swobodnie. Każdy otrzymał szalik z logo Caritas i specjalnie na ten cel wypieczony chlebek. Nocleg zapewniła nam pobliska szkoła.

 

Wyjazd do Gostynia był dla członków SKC zarówno czasem na modlitwę, jak i na świetną zabawę. Widać było, że wszyscy się dobrze czuli w tym tłumie młodzieży, ponieważ połączył nas jeden wspólny cel - pomoc bliźniemu.

 

 tekst: Paulina Kurowska 3TE   zdjęcia: p. Stanisław Chlebek, Paulina Kurowska i Maja Pucek 3TE

 

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 2 z 2
Joomla free themes created by Lonex.