Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Osiągnięcia

XIX Ogólnopolski Turniej Cukierniczy im. Wojciecha Kandulskiego

W dniach 19 i 20 kwietnia 2016r. odbył się XIX Ogólnopolski Turniej Cukierniczy im. Wojciecha Kandulskiego. Celem Turnieju było podniesienie rangi zawodu i kształcenia zawodowego, nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń między uczniami, szkołami, zakładami a przede wszystkim stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności w zakresie zdobnictwa cukierniczego.

W konkursie wzięła udział Aneta Turek – uczennica kl. III ZF, która uczy się zawodu w zakładzie Piekarstwo – Cukiernictwo Roman Pabich pod kierunkiem Pani Patrycji Pabich- Zakrzewskiej.

Aneta wykonała pracę pn. Morskie Inspiracje: tort III piętrowy, napis okolicznościowy, ciastka bankietowe, figurki marcepanowe i przepiękne ozdoby z karmelu .

Gratulujemy Anecie i Pracodawcy.

W. Łuczak

 

Finał Regionalny XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy zasadach BHP

15 kwietnia 2016r. odbył się w Poznaniu Finał Regionalny XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów – pracowników młodocianych z zakładów rzemieślniczych- BEZPIECZNIE OD STARTU. Do konkursu przystąpiło 40 uczniów z 13 szkół zawodowych z Wielkopolski.

Naszą szkołę reprezentowała Daria Janicka  z kl. IIIZE i Aleksandra Kalotka z kl. IZc.

Wszyscy uczestnicy Konkursu odpowiadali  na pisemne pytania testowe z zakresu prawa pracy ,technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, ppoż .oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Do ścisłego finału Konkursu zakwalifikowała się Daria Janicka  zajmując IV miejsce.

Wszyscy uczestnicy otrzymali   z rąk Pani Stanisławy Ziółkowskiej -Okręgowego Inspektora Pracy  w Poznaniu i Pana Tomasza Wiki-Dyrektora Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu  dyplomy a finaliści również  nagrody rzeczowe.

Galeria zdjęć - tutaj

 

Nasza szkoła na POKAZIE STOŁÓW WIELKANOCNYCH

Jak co roku w Niedzielę Palmową, 20 marca 2016r. sołectwa gminy Szamotuły i niektóre szkoły, w tym nasza, zaprezentowały tradycyjne stoły wielkanocne podczas XV Pokazu Stołów Wielkanocnych w hali „Wacław” w Szamotułach.

Organizatorami byli: Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Szamotulski Ośrodek Kultury i Centrum Sportu Szamotuły.  W hali Wacław można było podziwiać wiele pięknych stołów. Pomysłowość twórców i różnorodność wykonanych prac zasługuje na uznanie. Dla gości przewidziane były atrakcje: konkurs na najładniejszą pisankę i palmę wielkanocną, degustacja przepysznych potraw oraz występy artystyczne.

Impreza zgromadziła wielu mieszkańców, którzy mogli podziwiać bogato zastawione stoły, ciekawe aranżacje.

Galeria zdjęć - tutaj

 

Palarnia kawy STRAUSS CAFE POLAND po raz drugi

Uczniowie kl. II ZB i III ZD  – operator maszyn urządzeń przemysłu  spożywczego 24 lutego 2016r. wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do zakładów produkcyjnych. Najpierw zapoznali się z Palarnią kawy STRAUSS CAFE POLAND Sp.z o. o.  w Swadzimiu. Dowiedzieli się o miejscach uprawy i zakupu kawy w świecie , sposobach parzenia a następnie uczestniczyli w procesie przyjęcia ziarna kawy do firmy, jej palenia, mielenia, paczkowania.

Uczniowie dokonywali również w laboratorium oceny organoleptycznej kawy.

Z wielkim zainteresowaniem obserwowali sposób pakowania kawy w opakowania zbiorcze. Po poczęstunku i bardzo miłym pobycie w Palarni kawy uczniowie pojechali do BROWARU POZNAŃ LECH gdzie poznali tajniki warzenia piwa/ surowce, produkcję słodu , warzelnię, leżakowanie /. Na liniach rozlewu trwała niestety konserwacja maszyn i urządzeń. Na końcu odbyły się konkursy .

Była to praktyczna lekcja technologii żywności.

W. Łuczak

Galeria zdjęć -tutaj

 

Poznaj swoje prawa w pracy

19 lutego 2016r.odbył się etap regionalny konkursu zorganizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu „Poznaj swoje prawa w pracy”

Szkołę reprezentowały 2 uczennice- Daria Janicka  z III ZE -dyplom i Aleksandra Kalotka z I ZC -dyplom.Konkurs był w formie testu- 30 pytań z zakresu prawa pracy

Uczennice wykazały się bardzo dobrą znajomością prawa pracy i otrzymały okolicznościowe dyplomy.

W. Łuczak

Więcej zobacz - tutaj

 

Wycieczka do palarni kawy MK CAFE STRAUSS

17 lutego 2016r. uczniowie klasy II ZC, uczący się w zawodzie kucharza, wraz z opiekunami Panią Władysławą Łuczak i Panią Iloną Lenartowicz – Nowak mieli możliwość zwiedzić jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie – palarnię kawy MK CAFE STRAUSS w Swadzimiu k. Poznania. Oprócz historii zakładu uczniowie poznali cały proces produkcyjny. Obecnie firma ta jest największym w Polsce dostawcą kawy również dla  kawiarń, restauracji i  hoteli- polecana przez baristów.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie włoskiej restauracji „Estella” w Baranowie.

Miłym akcentem wyjazdu był również spacer w  Palmiarni Poznańskiej.

Ilona Lenartowicz –Nowak

Władysława Łuczak

Galeria zdjęć - tutaj

 

XXI Ogólnopolski Turniej Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik

12 stycznia 2016r. w Zespole Szkół Nr 2 we Wrześni odbył się etap wojewódzki  XXI Ogólnopolskiego Turnieju Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik.

Naszą szkoł
ę reprezentowała Aneta Turek uczennica kl. III , która w zawodzie cukiernik kształci się w Zakładzie Piekarstwo- Cukiernictwo Roman Pabich w Szamotułach.
Do konkursu uczennica została przygotowana przez Panią Patrycję Pabich – Zakrzewską.

Tematem tegorocznej edycji turnieju była „ Głębia Oceanu”. Konkurs składał się z części praktycznej i teoretycznej . Aneta wykonała I piętrowy tort, figurki marcepanowe, ciastka bankietowe i napis okolicznościowy z czekolady. Całość pracy naprawdę oddawała głębię oceanu

Turniej był na bardzo wysokim poziomie . Wśród 17 uczestników Aneta zajęła VI miejsce. Pracodawcy dziękujemy za doskonałe przygotowanie uczennicy do konkursu.  Anecie  i pracodawcy  bardzo gratulujemy  wysokiej lokaty.

 

 

 

Pod poniższymi linkami można zobaczyć więcej.

http://tvwielkopolska.pl/index.php/poznan-aktualosci/wrzenia/17858-wrzenia-najlepsi-kucharze-w-wojewodztwie

http://zsz2.wrzesnia.pl/public/kategorie?strona_id=2

http://www.zsz2.wrzesnia.powiat.pl/

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3
Joomla free themes created by Lonex.