XIX Ogólnopolski Turniej Cukierniczy im. Wojciecha Kandulskiego

W dniach 19 i 20 kwietnia 2016r. odbył się XIX Ogólnopolski Turniej Cukierniczy im. Wojciecha Kandulskiego. Celem Turnieju było podniesienie rangi zawodu i kształcenia zawodowego, nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń między uczniami, szkołami, zakładami a przede wszystkim stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności w zakresie zdobnictwa cukierniczego.

W konkursie wzięła udział Aneta Turek – uczennica kl. III ZF, która uczy się zawodu w zakładzie Piekarstwo – Cukiernictwo Roman Pabich pod kierunkiem Pani Patrycji Pabich- Zakrzewskiej.

Aneta wykonała pracę pn. Morskie Inspiracje: tort III piętrowy, napis okolicznościowy, ciastka bankietowe, figurki marcepanowe i przepiękne ozdoby z karmelu .

Gratulujemy Anecie i Pracodawcy.

Finał Regionalny XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy zasadach BHP

15 kwietnia 2016r. odbył się w Poznaniu Finał Regionalny XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów – pracowników młodocianych z zakładów rzemieślniczych- BEZPIECZNIE OD STARTU. Do konkursu przystąpiło 40 uczniów z 13 szkół zawodowych z Wielkopolski.

Naszą szkołę reprezentowała Daria Janicka  z kl. IIIZE i Aleksandra Kalotka z kl. IZc.

Wszyscy uczestnicy Konkursu odpowiadali  na pisemne pytania testowe z zakresu prawa pracy ,technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, ppoż .oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Do ścisłego finału Konkursu zakwalifikowała się Daria Janicka  zajmując IV miejsce.

Wszyscy uczestnicy otrzymali   z rąk Pani Stanisławy Ziółkowskiej -Okręgowego Inspektora Pracy  w Poznaniu i Pana Tomasza Wiki-Dyrektora Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu  dyplomy a finaliści również  nagrody rzeczowe.

Array Drukuj Array

Nasza szkoła na POKAZIE STOŁÓW WIELKANOCNYCH

Jak co roku w Niedzielę Palmową, 20 marca 2016r. sołectwa gminy Szamotuły i niektóre szkoły, w tym nasza, zaprezentowały tradycyjne stoły wielkanocne podczas XV Pokazu Stołów Wielkanocnych w hali „Wacław” w Szamotułach.

Organizatorami byli: Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Szamotulski Ośrodek Kultury i Centrum Sportu Szamotuły.  W hali Wacław można było podziwiać wiele pięknych stołów. Pomysłowość twórców i różnorodność wykonanych prac zasługuje na uznanie. Dla gości przewidziane były atrakcje: konkurs na najładniejszą pisankę i palmę wielkanocną, degustacja przepysznych potraw oraz występy artystyczne.

Impreza zgromadziła wielu mieszkańców, którzy mogli podziwiać bogato zastawione stoły, ciekawe aranżacje.

Palarnia kawy STRAUSS CAFE POLAND po raz drugi

Uczniowie kl. II ZB i III ZD  – operator maszyn urządzeń przemysłu  spożywczego 24 lutego 2016r. wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do zakładów produkcyjnych. Najpierw zapoznali się z Palarnią kawy STRAUSS CAFE POLAND Sp.z o. o.  w Swadzimiu. Dowiedzieli się o miejscach uprawy i zakupu kawy w świecie , sposobach parzenia a następnie uczestniczyli w procesie przyjęcia ziarna kawy do firmy, jej palenia, mielenia, paczkowania.

Uczniowie dokonywali również w laboratorium oceny organoleptycznej kawy.

Z wielkim zainteresowaniem obserwowali sposób pakowania kawy w opakowania zbiorcze. Po poczęstunku i bardzo miłym pobycie w Palarni kawy uczniowie pojechali do BROWARU POZNAŃ LECH gdzie poznali tajniki warzenia piwa/ surowce, produkcję słodu , warzelnię, leżakowanie /. Na liniach rozlewu trwała niestety konserwacja maszyn i urządzeń. Na końcu odbyły się konkursy .

Była to praktyczna lekcja technologii żywności.

Galeria zdjęć -tutaj

Poznaj swoje prawa w pracy

19 lutego 2016r.odbył się etap regionalny konkursu zorganizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu „Poznaj swoje prawa w pracy”

Szkołę reprezentowały 2 uczennice- Daria Janicka  z III ZE -dyplom i Aleksandra Kalotka z I ZC -dyplom.Konkurs był w formie testu- 30 pytań z zakresu prawa pracy

Uczennice wykazały się bardzo dobrą znajomością prawa pracy i otrzymały okolicznościowe dyplomy.

Więcej zobacz - tutaj

Wycieczka do palarni kawy MK CAFE STRAUSS

17 lutego 2016r. uczniowie klasy II ZC, uczący się w zawodzie kucharza, wraz z opiekunami Panią Władysławą Łuczak i Panią Iloną Lenartowicz – Nowak mieli możliwość zwiedzić jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie – palarnię kawy MK CAFE STRAUSS w Swadzimiu k. Poznania. Oprócz historii zakładu uczniowie poznali cały proces produkcyjny. Obecnie firma ta jest największym w Polsce dostawcą kawy również dla  kawiarń, restauracji i  hoteli- polecana przez baristów.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie włoskiej restauracji „Estella” w Baranowie.

Miłym akcentem wyjazdu był również spacer w  Palmiarni Poznańskiej.

Ilona Lenartowicz –Nowak

Władysława Łuczak

XXI Ogólnopolski Turniej Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik

12 stycznia 2016r. w Zespole Szkół Nr 2 we Wrześni odbył się etap wojewódzki  XXI Ogólnopolskiego Turnieju Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik.

Naszą szkoł
ę reprezentowała Aneta Turek uczennica kl. III , która w zawodzie cukiernik kształci się w Zakładzie Piekarstwo- Cukiernictwo Roman Pabich w Szamotułach.
Do konkursu uczennica została przygotowana przez Panią Patrycję Pabich – Zakrzewską.

Tematem tegorocznej edycji turnieju była „ Głębia Oceanu”. Konkurs składał się z części praktycznej i teoretycznej . Aneta wykonała I piętrowy tort, figurki marcepanowe, ciastka bankietowe i napis okolicznościowy z czekolady. Całość pracy naprawdę oddawała głębię oceanu

Turniej był na bardzo wysokim poziomie . Wśród 17 uczestników Aneta zajęła VI miejsce. Pracodawcy dziękujemy za doskonałe przygotowanie uczennicy do konkursu.  Anecie  i pracodawcy  bardzo gratulujemy  wysokiej lokaty.

Pod poniższymi linkami można zobaczyć więcej.

«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»