Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach
Innowacje

 

Konkurs piosenki "Let's sing"

 

06.03.2013 r. w Zespole Szkół im. E. Szczanieckiej w Pniewach odbyła się III Edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej "Let's sing". Naszą szkołę reprezentowały cztery dziewczyny: Dominika Ryżek (kl. I TLb) zaśpiewała utwór ‘You rase me up’, Monika Kowalska (kl. ITE) wystąpiła z piosenką ‘She's got it’ oraz duet Natalia Gerlof (kl. ITE) i Paulina Frąckowiak (kl. ITHM) zaprezentowały piosenkę zespołu T.A.T.U.- ’Gomenasai’. Każda uczestniczka wróciła z pamiątkowym dyplomem oraz książką. Podziękowanie otrzymała również p. Ewa Chamera, która pomogła dziewczynom w przygotowaniu się do występu. Głównym organizatorem tego konkursu była p. Magdalena Klimowicz - nauczycielka j. angielskiego w tamtejszym zespole szkół. Uczestnicy występowali według określonej wcześniej kolejności. Każdy występ oceniany był przez -można by rzec dość surowe- jury, w skład którego wchodzili: p. Magdalena Klimowicz, p. Elżbieta Koźlecka oraz p. Szymon Krawczyk. Po 4 godzinach spędzonych w miłej i zabawnej atmosferze nasze koleżanki powróciły przywożąc zwycięski dyplom dla Dominiki, która zajęła II miejsce. !  I miejsce zajął Wojtek Olejnik z Liceum Ogólnokształcącego w Pniewach, Paula Nowak z gimnazjum w Lwówku – II wraz z Dominiką, z kolei III miejsce zajęła Ewa Wiza z LO w Pniewach.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym roku w kolejnej edycji.

 

CARVING - co to takiego...

 

Grupa kucharzy z klasy 1G (rok szkolny 2012/2013) szkoli swoje umiejętności w sztuce carvingu czyli wykonywania rzeźb w owocach i warzywach. Ponadto uczy się technik dekorowania potraw oraz aranżacji dekoracji stołu.

tekst: p. Ludmiła Hartwich

 

 

Rok szkolny 2012/2013

 

Rok szkolny 2013/2014

 

WYJAZD DO LONDYNU

W dniach 4-9 listopada grupa uczennic naszej szkoły wyjechała na wycieczkę zagraniczną do Wielkiej Brytanii, organizowaną przez p. Ewę Chamerę (ZSnr3)  i p. Martynę Kustoń (ZSnr2). Uczniowie spisali się doskonale, a wyjazd udowodnił, że Londyn jest atrakcyjny o każdej porze roku. Stolica Wielkiej Brytanii oferuje fantastyczne zabytki, atrakcje turystyczne i niezapomnianą rozrywkę. Pan Jacek, nasz świetny pilot, zna Londyn od podszewki  i dzięki niemu mogliśmy zobaczyć m.in. budynki Parlamentu angielskiego ze słynnym Big Benem,  ogromny zamek królewski  w Windsorze, Trafalgar Square z National Gallery, a także podziwiać nocną panoramę Londynu z okien kapsuły London Eye oraz zwiedzić Christ Church College w Oxfordzie.  Kusiły też sklepy swoimi produktami i wystawami, często już świątecznymi.  Myślę, że wyjazd dał nam możliwość poznania kultury brytyjskiej i zaszczepił chęć do dalszych podróży.

 Opracowała: Ewa Chamera

 

POWIATOWY RAJD MŁODZIEŻY

"Szlakami Historii Powiatu Szamotulskiego"

Dnia 21 września 2013 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowym Rajdzie Młodzieży „Śladami Historii Powiatu Szamotulskiego”. Głównym celem było upowszechnianie wiedzy na temat walorów turystycznych i kulturowych Ziemi Szamotulskiej oraz popularyzacja aktywnego stylu życia. Pokonując trasę rajdu uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania otrzymane od organizatorów, które dotyczyły współczesności i historii Szamotuł. Jedną z atrakcji podczas wędrówki było zwiedzanie Baszty Halszki.

Na mecie rajdu wszyscy otrzymali okolicznościowe odznaki, kubki oraz mogliśmy się posilić ciepłą grochówką i kiełbaską. Odbyły się też konkursy rekreacyjne oraz konkurs z wiedzy turystyczno – krajoznawczej o Regionie Szamotulskim.

W konkursie o Regionie Szamotulskim uczniowie naszej szkoły wykazali się bardzo dużą wiedzą zajmując:

II miejsce Rafał Koput z klasy pierwszej Technikum Logistycznego

III miejsce Tomasz Brzóska z klasy trzeciej Technikum Logistycznego

Natomiast w konkursach rekreacyjnych:

- rzut lotką do celu – II miejsce zajął Jędrzej Odwrot z klasy trzeciej Technikum Logistycznego i III miejsce zajęła Anna Janasek z klasy czwartej Technikum Logistycznego,

- w kolarskim torze przeszkód III miejsce zajął Eryk Bamber z klasy drugiej Technikum Logistycznego.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. GRATULUJEMY!

Rajd przebiegł w miłej, sympatycznej atmosferze przy pięknej, słonecznej pogodzie. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Jolanta Gawrońska, Maria Konenc, Wioleta Pospiech i Małgorzata Rotnicka.

tekst: p. Małgorzata Rotnicka

 

KLASA 3J W KUCHNI

Uczniowie klasy 3j wraz z wychowawcą  Januszem  Kuźmiczem w ramach godziny wychowawczej przygotowali wspólny posiłek: „Łososia zapiekanego w cieście francuskim na szpinaku” . Wspólne gotowanie było możliwe dzięki wsparciu Pani Władysławy Łuczak,  która udostępniła nam salę 111 wyposażoną w sprzęt kuchenny oraz zastawę stołową.

 

tekst: mgr inż. Janusz Kuźmicz

 

KONKURS Z OKAZJI 25 - LECIA NADANIA IMIENIA SZKOLE

KATEGORIE KONKURSU

 1. „Opowiedz mi historię…, czyli wspomnienia z zawodówki.”  (forma: wywiad z absolwentem, nauczycielem lub innym pracownikiem szkoły; opowiadanie; wiersz)
 2. „Nauka w naszej szkole dawniej i dziś.”(forma: reportaż literacki lub fotograficzny)
 3. „Dalsze losy naszych absolwentów.” (forma dowolna)
 4. Nowe logo szkoły (forma: grafika komputerowa).
 5. „Pejzaż szkolny.” (forma: praca plastyczna).

 

REGULAMIN KONKURSU

 

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem konkursu jest Dyrektor Zespołu  Szkół Nr 3 w Szamotułach.
 2. Regulamin konkursu jest dostępny w siedzibie i na stronie internetowej szkoły.
 3. Konkurs trwa od 1 lutego do 15 kwietnia 2012 r.
 4. Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu i zobowiązanie do jego przestrzegania.

 

§2. Cele konkursu

 1. Promocja szkoły.
 2. Kształtowanie i wzmacnianie zainteresowania historią szkoły.
 3. Formowanie wrażliwości estetycznej, artystycznej oraz rozwijanie kreatywności.
 4. Wyróżnienie najlepszych prac w poszczególnych kategoriach.

 

§3. Zasady uczestnictwa w konkursie

 1. Konkurs jest adresowany do uczniów i absolwentów naszej szkoły oraz ich rodzin, a także pracodawców, byłych nauczycieli i pracowników.
 2. Projekty konkursowe mogą być realizowane oraz zgłaszane indywidualnie lub zespołowo.
 3. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych przez organizatora na potrzeby konkursu oraz w celach reklamowych organizatora zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 r. Dz. U. Nr 133 poz. 833 z późn. zm.
 4. Przekazanie prac konkursowych oznacza jednocześnie, że przekazujący oświadcza, iż nie naruszają one praw osób trzecich, w szczególności ich praw autorskich, majątkowych i osobistych. W przypadku wystąpienia przez osobę trzecią z roszczeniami wynikającymi z tytułu naruszenia praw określonych powyżej, osoba przekazująca zrekompensuje organizatorowi, jako wyłącznie odpowiedzialna, koszty poniesione w związku ze skierowaniem przeciwko niemu roszczeń odszkodowawczych, zwalniając organizatora od wszelkich zobowiązań, jakie powstaną z tego tytułu.
 5. Każda osoba biorąca udział w konkursie może zgłosić od jednej do trzech prac konkursowych.
 6. Prace konkursowe mogą mieć formę tradycyjnego wydruku bądź zapisu elektronicznego (płyta CD, DVD). Mogą być również przesłane na adres mailowy szkoły: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 7. Do pracy należy dołączyć plik tekstowy z imieniem i nazwiskiem autora, adresem e-mail, tel. kontaktowym.
 8. Zwycięskie prace w razie konieczności mogą zostać dopracowane lub zmodyfikowane.

 

§4. Komisja konkursu

 1. Organizator konkursu powołuje komisję konkursu, która sprawuje nadzór organizacyjny i merytoryczny nad jego przebiegiem.
 2. Siedzibą komisji jest Zespół Szkół nr 3 w Szamotułach.
 3. Komisja konkursu ustala kryteria oceny i tryb oceniania.
 4. Prace, które nie spełnią wymogów regulaminu, nie będą brane pod uwagę.
 5. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.
 6. Decyzje komisji są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.

 

§5. Postanowienia końcowe

 1. Odpowiedzialność za treści konkursowe ponoszą ich autorzy.
 2. Prace konkursowe przechodzą na własność organizatora, który ma prawo do nieodpłatnego wykorzystania ich do celów promocyjnych i reklamowych.
 3. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 27 kwietnia 2012 r. O dokładnym terminie i miejscu zwycięzcy zostaną poinformowani.
 

 

DZIEŃ BRYTYJSKI

finał I edycji innowacji pedagogicznej Dookoła Europy

W czwartek, 21 czerwca 2012 roku, miał miejsce w naszej szkole Dzień Brytyjski, będący finałem realizowanej od września, nadzorowanej przez p. Karolinę Białą i p. Martę Dobak innowacji pedagogicznej Dookoła Europy.

Przez 10 miesięcy grupa kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół Nr 3 pracowała na to, aby jak najlepiej przybliżyć pozostałym uczniom i nauczycielom Wielką Brytanię.

Podczas finału mogliśmy obejrzeć zbudowane przez nich makiety: imponującego Big Bena pokrytego niezliczoną ilością patyczków i wykałaczek, słynną londyńską budkę telefoniczną oraz czerwony piętrowy autobus. Podziwialiśmy około stu herbów angielskich miast, klubów sportowych oraz szkockich klanów. Mogliśmy też prześledzić pochodzenie obecnej królowej brytyjskiej – Elżbiety II ze specjalnie przygotowanego na tę okazję drzewa genealogicznego. Ponadto na korytarzach naszej szkoły zagościły wizerunki poprzednich władców brytyjskich, obrazy kilku malarzy z tamtych stron oraz plakaty z wieloma ciekawostkami dotyczącymi krajów Wielkiej Brytanii.

Oglądaliśmy też scenki teatralne pokazujące obyczaje mieszkańców Wysp, mogliśmy przywitać się z kilkoma celebrytami, takimi, jak James Bond, król Artur, Robin Hood,
a nawet sama królowa Elżbieta, a na zakończenie happeningu obejrzeliśmy pokaz przepięknego walca angielskiego w wykonaniu naszych niezwykle utalentowanych koleżanek i kolegów oraz mini koncert grupy The Beatles. W przerwie między wszystkimi emocjonującymi wydarzeniami można było skosztować specjałów kuchni brytyjskiej przygotowanych dla nas przez kucharzy z klasy I k pod opieką p. Władysławy Łuczak.

Bawiliśmy się świetnie i już czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję innowacji.

 

Tekst: p. Marta Dobak, p. Karolina Biała

Zdjęcia: Roksana Białyńska kl. 3 TL

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2
Joomla free themes created by Lonex.